Změna výše rodičovského příspěvku. Máte zkušenost?

doldol
20. únor 2012

Zdravim vsechny maminky, chci se zepat zda si nektera z vas zmenila vysi rodicaku?Dnes jsem si byla zadat na urade o tuhle zmenu,vse dopadlo OK ale nepochopila jsem jednu vec a trklo mi to az venku. O zmenu jsem zazadala dnes tj.20.2 s tim, ze zmena bude platna az od brezna {byla tam kolonka od kdy chci cerpat tu vyssi castku} no a pani urednice mi rekla,ze ta castka mi prijde az v DUBNU... takze mi vrta hlavou,jestli mi v dubnu prijde i za brezen zpetne?Docela by me nakrklo kdyby ne,pac sem schvalne spechala at to stihnu do konce mesice,aby to pristi mesic uz bylo platny, ale koukam ze sem spechala zbytecne,kdyz mi to daji az v dubnu...nevim,proc to tak potrva teda a jak to teda bude???Ma s tim nektera z vas zkusenost???Predem diky moc za odpovedi 😝 😝

fidac
20. led 2015

Holky, mám rodičák na 3 roky a když jsem si byla žádat, tak mě to vycházelo na 7097 kč, napsala jsem si do žádosti 7000 kč měsíčně, je možné zajít na sociálku a požádat ještě než mě skončí rodičák o zvýšení o ty 3000 kč, které bych jinak nevybrala???

uzankaa
1. únor 2015

Holky, malý se mi narodil 30.5.2013, dostávala jsem od porodu po dobu 7 měsícu mateřskou ve vysi 11700 a pak jsem přesla na rodičovský prispevek, kazdý mesic mi teda chodi 8.000 tak jsem si to stanovila, chci se zeptat jak zjistit kolik mi maji jeste vyplacet a jestli je mozne si ten prispevek zmenit, snizit na 5000 po dobu treba 3 mesicu? Dekuji předem na odpoved, ZUZANA. A jaké doklady sebou potřebuju?

lenkavd
1. únor 2015

@uzankaa nejlepší je vzít si kalkulačku a spočítat si to sama. I oni tak tak dělají, nemají na toto žádný sofistikovaný program, kolik ti zbývá... (tedy ještě nedávno neměli a nemyslím si, že by se to změnilo).
Příspěvek si můžeš změnit kdykoliv. Jenom vyplníš žádost a odevzdáš. Kdyby jsi chtěla po 3 měsících zase měnu, musíš dát další žádost. Za doklady po mně ani nic nechtěli.

aemmi
4. únor 2015

@j.a.n.i prosím tě, můžu se zeptat? v lednu 2013 jsem pozastavila rodičovský příspěvek na starší dítě a nastoupila na mateřskou, kterou jsem měla díky polovičnímu úvazku hodně malou, takže jsem si začala čerpat již nějaké peníze z rp., tj. z 220 tisíc, ale to šlo, pokud vím, až po porodu. Dnes jsem si chtěla na úřadě výši rodičovského příspěvku změnit, paní mi tam vyjela papír, co mi od ledna 2013 bylo vyplaceno, jenže z toho nen vůbecí jasné, jestli peníze, co jsem od nich čerpala před porodem druhého dítěte, tj. v době, kdy jsem už pobírala PPM, jsou z 220 tisíc na druhé dítě a nebo jestli se braly ještě z částky, kterou jsem měla na dítě první? Je na to nějaké pravidlo?

j.a.n.i
4. únor 2015

@aemmi Do měsíce předchazejícího porodu ze starého, od měsíce kdy si porodila z nového.

kalipso
4. únor 2015

@fidac o nic nepřijdeš, zbytek do 220000 ti pošlou také. Já brala 11500 a zbylých 1500 mi také poslali. 😉

aemmi
4. únor 2015

@j.a.n.i díky moc, myslela jsem si to

bianca_86
2. bře 2015

Holky, jak je to tedy s tou změnou rodičáku "zpětně". Ve čtvrtek mi doktor potvrdil Kulihráška, tak jsem dnes utíkala na úřad zažádat o zvýšení rodičáku (stejně už nestihnu vybrat si celých 220.000,-) Řekla jsem paní, že bych to chtěla zvýšit zpětně, abych už teď v březnu měla vyšší rodičák. Paní na mě koukala jak z jara, že tohle prý nikdy nešlo, ale jestli jsem to dobře pochopila, tak holky výše v diskuzi psali, že jim to zpětně udělali? Já jsem tááák naštvaná, blbý dva dny a rozdíl přes 4.000,- a já se těšila, co všechno budu teď moci koupit 🙄

j.a.n.i
2. bře 2015

@bianca_86 Ne, zpětně to opravdu nejde, kdybys to stihla ještě v pátek, tak bys ho už v březnu mít mohla, ale dnes už ne.

bianca_86
2. bře 2015

áách jo, kdybych si tak nečetla tuhle diskuzi a raději přemýšlela. Třeba by mi to došlo a já teď nemusela fňukat a nadávat si jak jsem blbá...

j.a.n.i
2. bře 2015

@bianca_86 Ale tady v diskuzi nikdo netvrdí, že to jde zpětně.

bianca_86
2. bře 2015

úplně na začátku diskuze. Nebo aspoň já to tak chápu.

j.a.n.i
2. bře 2015

@bianca_86 No, ale to chápeš špatně, zakladatelka to měnila 20.2. za únor, tedy za daný měsíc, který ještě v tu dobu běžel, což je jako kdybys ty to stihla do konce minulého týdne. Ale tys to teď bohužel chtěla měnit v březnu za únor a to už je pozdě ☹