Přechod z RD na MD administrativa + příspěvek.

krupka3
16. dub 2020

Zdravim, ceka me prechod z RD na MD, mam 2 dotazy. 1) Vim, ze ponesu papir od gyn do prace (resp. ho tam zaslu), mam zaroven neco ohlasovat nebo oficialne resit na UP? 2) Prechod probehne v polovine mesice, dostanu za tu prvni polovinu mesice jeste RP? (Mam tam akorat posledni castku na toho pul mesice, mam ted ale RP nastaveny hodne vysoko, abych ho stihla dobrat.) Dekuji.

eithelwing
16. dub 2020

Určitě na ÚP oznámit. Někdo říkal, že musel posilat kopii žádosti o md, mně treba stačilo zavolat a říct přesné datum nástupu na md, že prý si to systémy předají. Tak doufam. 😊

Také mám nástup v půlce měsíce, očekávám, že přijde menší rd a menší md. Když jsem poprvé končila s md, bylo to take tak. Je to vypočtené na den.

vladienka
16. dub 2020

Mne v praci povedali ze nemusim na UP nic hlasit

krupka3
autor
16. dub 2020

@eithelwing Diky, to by byly hned 2 dobre zpravy. Ja i doufam s tim UP, ze bude stacit nejake zavolani vzhledem k aktualni situaci, kdy se kontakt s uradem ma minimalizovat.

neliniezoe
16. dub 2020

@krupka3 Dobrý den, čeká mě v nejbližších dnech úplně to stejné jako Vás, takže Váš položený dotaz mi přišel úplně do rány 😉 Náhodou nebudete žádat o doplaceni rozdílu mezi RD a MD? Vyčetla jsem, že pokud je mateřská menší než rodičovská, ossz vyplatí rozdíl. Děkuju za případnou odpověď. Pěkný den. Nikol

krupka3
autor
16. dub 2020

@neliniezoe 😲 tak to vubec netusim. A ano, momentalne mam materskou nizsi nez RP, protoze ten mam nastaveny na dovybrani vysoko. Kde o tom najdu vic informaci? A zada se o to teda u ossz?

neliniezoe
22. dub 2020

@krupka3 omlouvám se zdržení s odpovědí, dneska mám v plánu volat na úřad práce, případně ossz. Citace: Není možné současné pobírání PPM a Rodičovského příspěvku v jednom kalendářním měsíci. Výjimkou je situace, kdy je PPM nižší než RP a rodiči je tento rozdíl doplacen. Toto platí i pro oba rodiče - tzn. vznikne-li matce nárok na PPM, otec ztratí nárok na Rodičovský příspěvek. Ani v rámci jedné rodiny nelze pobírat současně PPM a RP.

krupka3
autor
22. dub 2020

@neliniezoe U nas to dopadlo tak, ze v pulce kvetna jdu na materskou, a RP mi mel v kvetnu koncit, takze mi tu cast vyplati uz v dubnu a ukoncuji mi pobirani k poslednimu dubnu a dostanu tedy akorat uplne vse, uz to mam na UP overeno 🙂

smoulinka08
29. pro 2020

ahojky, čeká mě to samé. budu radat o mateřskou s druhým prckem a ukoncovat rodicak. Mám teď taky vyšší RP než PPM, jak to holky prosím resit na tom ossz? stačí tam pouze zavolat, informovat mailem či jak to řešit? Děkuji moc 😊