Přijdou mi 2 rodič. příspěvky najednou?

23. bře 2023

Ahoj,

18.1. jsem podala žádost o RP (nárok od 1.2., žádala jsem pozdě, vím).. 8.3. (!!!) se poprvé ozval ÚP, že tam mám něco blbě vyplněné, ok, poslala jsem opravu. A teprve včera mi přišlo potvrzení o přiznání RP.. a mě zajímá, kdy mi teda konečně přijdou nějaké peníze. Jak píšu, nárok mám od 1.2.2023.. nepředpokládám, že mi něco přijde ještě do konce měsíce, ale začátkem dubna mi teda přijdou peníze rovnou za únor i březen? Spadám pod Brno-venkov. Holky z této oblasti, kolikátého vám to cca chodí? 🙂 díky za odpovědi.

lencaa11
23. bře 2023

Je možné že vám za únor přijde ještě do konce března když ne tak tak vám přijde v dubnu za únor ,březen ...

klpoiu
23. bře 2023

Spadam též pod výplatní okruh Brno a výplatní termín je 9 v měsíci. 10 na účte. Peníze ti dojdou v dubnu i za ty dva měsíce.

chlapecektehu
23. bře 2023

Ahoj, mě rodičák vždy chodí od např. 9.2-12.3 ale spíš to chodí toho 9.2 taky spadám pod Brno-venkov

autor
23. bře 2023

diky za reakce🙂)

merope
23. bře 2023

Já rodila v únoru a přišly mi peníze v srpnu - za celou tu dobu až do srpna. Takže o nic nepřijdeš, nebude se ti posouvat, vše ti pak pošlou naráz zpětně. Držím palce, ať to je dřív než u mě. Já teda rodila předčasně, takže jsem ani neměla odevzdané papíry, na mateřskou jsem měla nastupovat až v březnu, tuším jsem podklady odevzdala v březnu/dubnu - a pak to bylo fakt komplikované, tak to zase trvalo jim (DPP).

lencaa11
23. bře 2023

@merope rodičak / mateřská je jinak u rodičáku se vyplácí pouze 3 měsíce zpětné u mateřské je to jiné

merope
23. bře 2023

@lencaa11 Já rodila 28.2. a peníze mi přišly v srpnu.

lencaa11
23. bře 2023

@merope to jste měla rodičak od úřadů nebo MD z prace

autor
23. bře 2023

No u mne to trva asi i kvuli tomu, ze jsem si zadost podavala v miste trvaleho pobytu, z tama me pani hned druhy den po podani zadosti odlifrovala na urad brno stred, kde bydlim, a teprve toho 8.3. jsem se dozvedela, ze me znovu presunuli, tentokrat Brno venkov, ze toho maji moc. vse jsem delala pres datovku, kdyby si me nechaly v miste TP, tak to mam vyrizene mnohem driv, vzhledem k tomu, ze se mi pani ozvala hned druhy den po podani, tak tam toho asi zas tak moc nemaji.. no nechapu proc ty presuny vlastne🙂

merope
24. bře 2023

Oni to řeší hlavně podle místa sídla zaměstnavatele (aspoň za mě řešili).

autor
24. bře 2023

@merope no to resili materskou, ale rodicak uz nema se zamestnavatelem nic spolecneho prece..

merope
26. bře 2023

Jéje, sorry, mně nedošlo, že jde o rodičák a ne mateřskou.