První rodičovský příspěvek. Za jak dlouho po schválení přijde?

martickajirka
25. zář 2020

Dobrý den včera mi přišel dopis od úřadu o schválení rodičovskeho příspěvků za jak dlouho vám přišela složenka děkuji za odpověď.

nat
25. zář 2020

@martickajirka kazda cast Republiky to ma jinak musite se zeptat primo na Vasem uradu prace kam spadate

martickajirka
autor
25. zář 2020

@nat já tam minulý týden volala a řekli mi že je to odeslané právě, a zatím složenka nikde, jinak děkuji pěkně.

agneska7
25. zář 2020

@martickajirka jakože řekla bych že rodicaky se vyplácí spíš v první polovině měsíce ... Teď bych asi nečekala že přijde

nat
25. zář 2020

@martickajirka tak standartne co vim od tety ktera vyrizuje RP je dodnai slizenky 7-10 takze bych jeste vyckala ,
@agneska7 urad prace ma vetsinou 3-4 vyplatni terminy takze muze RP prijit kdykoliv

agneska7
25. zář 2020

@nat no já právě o tom že by někomu přišel v druhé polovině měsíce teda neslyšela , ale jistě že přeji aby přišel ale já bych v tomto datu už neočekávala

nat
25. zář 2020

@agneska7 tak ono je to logicke ze chodi i dele protoze kdyz nekdo zazada dele byl by v podstate cely mesic bez penez 😫😫

agneska7
25. zář 2020

@nat a tak to ale funguje úplně normálně 🤷 asi máme každá fakt jiné zkušenosti s UP ale je fakt nezajímá že je někdo bez peněz

agneska7
25. zář 2020

Já porodila 14. Zažádat jsem byla 17 . A první rodičak přišel až další měsíc 8. ,,, Tak asi tak k mojí zkušenosti ...... Teď na konci měsíce typuji že z 90 % se tím nikdo zaobírat nebude a přijde to klasický začátkem měsíce kdy budou odesílat rodičaky...... Rodičak se bere zpětně

nat
25. zář 2020

Pokud bych nemela info primo z UP od vedouci urcite bych to tu zde nepsala ale pokud jde o pani musi si sama peoste dojit nebo sama zajimat na UP

agneska7
25. zář 2020

@nat to ano ,,, jen píšu svoji zkušenost .. je to tu veřejné, tak může napsat kdokoliv

nat
25. zář 2020

@agneska7 samozrejme proto kazdy Subjekt funguje v kazde casti CR jinak

sigyn
25. zář 2020

Já čekám už měsíc a půl. Na PÚ mi řekli, že žádost nemají (posílána datovkou), nadřízený ÚP zase řekl, že se k tomu ještě nedostali..tak hlavně, že občan má na všechno pevně dané lhůty..

astyna88
26. zář 2020

Já mám zazadáno od konce srpna na příspěvek od října a ještě nemám ani vyrozumění. Ale protože je to poslední papir pro žádost o hypotéku, půjdu je tam osobně popohnat na úřad. Ty už papír aspoň máš, příspěvek chodí na začátku měsíce.

martickajirka
autor
28. zář 2020

@nat ještě takový menčí dotaz když mi ho schválily od 29.6, to dostanu za tři měsíce nebo.

agneska7
28. zář 2020

@martickajirka a ty jsi šla žadat tak pozdě ? Kdy se ti narodilo mimčo ? Brala jsi mateřskou ?

agneska7
28. zář 2020

Jo už to vidím malá má 3 měsíce a ty jsi brala mateřskou nebo jsi šla zažádat o rodičak tak pozdě ?

martickajirka
autor
28. zář 2020

@agneska7 jj malá dostala zánět středního ucha nechtěla jsem sní chodit po úřadech, nene nebrala nic, a malá se narodila 29.6 právě

nat
28. zář 2020

@martickajirka doplati ti za ty mesice zpetne

martickajirka
autor
28. zář 2020

@nat takže i za ten červen

nat
28. zář 2020

@martickajirka ano to by se melo stihnout

martickajirka
autor
29. zář 2020

@nat aha jsem stoho docela zmatená, tak se omlouvám takže mi vyplatí za červen a červenec a srpen a září 😂

nat
29. zář 2020

@martickajirka vyplati ti za 3 m a za zari dostanes az v rijnu RP se vyplaci zpetne 🙂

agneska7
29. zář 2020

Jj jak píše @nat měly by ti to vyplatit zpětně tento měsíc fakt už nic nečekej přijde ti to v říjnu za 4 měsíce

martickajirka
autor
30. zář 2020

@agneska7 včera dorazila složenka za tři měsíce spětne jinak děkuji.

agneska7
30. zář 2020

@martickajirka tak to je super , v našem městě nechají lidí hladovět úplně v pohodě 😆