Výběr peněz-rodičovské skrz partnera. Jak postupovat?

kristyna233
28. pro 2020

Ahojte, chci se zeptat, jestli někdo nevíte jak postupovat při výběru peněz z rodičovské skrz partnera. Máme ročního syna a ujistila jsem, že jsem těhotná, tak to chci co nejdřív vybrat. Díky

areh
28. pro 2020

@kristyna233 manžel si v práci nechá potvrdit papír - Příloha k žádosti o dávku,kde mu vyčíslí příjem za posledních 12 m, s tím dojdeš na sociálku,kde vypočítají denní vyměřovací základ a s tím dojdeš na pracák a požádaš o novou výši dávky.

kristyna233
autor
28. pro 2020

@areh děkuju. Tak to je mazec no

areh
28. pro 2020

@kristyna233 je to v pohodě 😉 taky jsem to minulý rok vyřizovala 🙂

terla
29. pro 2020

@areh Vyřizovala jsem v říjnu a přesně jak píšeš.Jeen na sociálně chtěla paní, aby to vyřídil manžel osobně. Když mě ale viděla s břichem a dvěma dětmi, tak mi to potvrdila i bez něj.🙂

kristyna233
autor
29. pro 2020

Děkuji moc 🙂

lachtanice86
29. pro 2020

@kristyna233 proc mazec? Nic to není. My to měli vyřízené za 3dny, včetně jeho účetní a ossz i v době covidu. Na úřadu práce bylo vyrizeno za 5minut a termín jsem si objednala pres net

kristyna233
autor
7. led 2021

@lachtanice86 nevím kde žijete vy, ale přítel musí do Brna, tam to vypočítají a za týden (doufám) nám dojde dopis a já s tím dopisem musím do Uherského Hradiště. Je to takové rozlitané

lachtanice86
7. led 2021

@kristyna233 manžel pracuje v HK, uctarnu ma v Plzni, během 20minut měl doklad o penězích v mailu. Takze spis nevím, kde žijete vy. Nevím co by měli počítat, jen zadaji v programu období a to se vytiskne. Na ossz i up jsem objednala termín pres net, na místě to trvalo max 5minut

kristyna233
autor
10. led 2021

@lachtanice86 nám to prostě řekli, tak jak vám to píšu. Jiná cesta nevede 😄

lachtanice86
10. led 2021

@kristyna233 nechápu, oba úřady to jsou schopni udělat na počkání