• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Alergie na chlad u dospělých

15. března 2016 
Dobrý den. Taky se mi dělaly takové červené skvrny na nohou, měla jsem potravinovou alergii, jakmile jsem snědla něco
co mé tělo nechtělo přijmout, naskákaly mi takové pupeny a někdy mi i otíkaly víčka u očí. Musela jsem užívat
stále Aerius a v případě silné reakce Prednison, ten jediný mi pomohl, že mi pupeny zmizely. Udělali mi na alergologii
testy a vyšlo mi hodně potravin, na které jsem negativně reagovala.
Odeznělo to samo, dnes zase jím všechno a jsem naštěstí bez reakcí.
Přeji, ať Vám brzy příjdou na příčinu Vašich potíží a budete v pořádku.
S pozdravem
Petra
30. led 2014 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dle mého názoru je to kopřivka... měla jsem jí taky a vypadalo to úplně stejně i ty příznaky co popisujete...
14. únor 2014 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa ku Vám pridám tiež s poznatkami o tejto chorobe, netýka sa mňa, ale už cca 18 rokov /počas ktorých poznám môjho manžela/ to prežívam s ním a môžem potvrdiť sú to strašné stavy, keď sa nervózny ako tiger v klietke v noci prechádza po dome, lebo nemôže spať. Pochodili sme už nebo-peklo-raj a nikde mu nevedia pomôcť. Dokonca vyskúšal už i alternatívnu medicínu a stále nič. U neho to pozorujem hlavne vtedy, keď mu akoby klesne imunita, to už vieme, že ho niečo "líže" a o pár dní je chorý. Dostáva sa mu to do štádia obrovských červených horúcich máp, ktoré strašne svrbia a bolia. Odznie to tak za cca 4 dni. Potom je chvíľu kľud a po nejakej dobe sa to zaje objaví. Nevieme prísť na to, čo to je spúšťačom, čo to vyvoláva a čomu sa vlasne vyhýbať. Tiež užíva lieky na alergiu + Fixit+spreje na astmu. Keď je to už na nevydržanie tak Prednison. Častokrát sa ráno zobudí na to, že má opuchnuté viečko ako po bitke, keď pracuje s nejakým nástrojom, napr. s kladivom tak mu spuchnú prsty, na bicykel nehrozí, to nemôže dať od sedanky dokopy nohy, celé mu to v sedacej časti spuchne. Testovali ho i na alergie, lepok a podobne, nič závažné sa neukázalo. Som z toho zúfala, lebo vidím ako veľmi mu to otravuje život, ale nedokážem mu pomôcť. Privítam každú radu, lebo ako sa vraví "topiaci sa aj slamky chytá" Ďakujem :frowning2:
26. bře 2014 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny, četl jsem si všechno co tu popisujete a mám stejný problém, moc rád se s vámi podělím a zkušenosti s touto nemocí. Momentálně je mi 43 a poprvé jsem se setkal s touto reakcí v 37 letech, mil jsem si ruce a zjistil jsem že mě nějak pálí dlaně. Nejdříve jsem tomu nezačal věnovat pozornost ale pak se to začalo stávat častěji. Oblítal jsem plno doktorů a zjistili jen že mám reakci na chlad. V té době bylo léto ale stejně stačil malý vánek po ránu a otekl my ret a když jsem zmrzlinu tak i jazyk, jel jsem k moři a představte si že si tělo zvyklo na studenou vodu jen po stehna jak mile jsem se potopil po zadek a po ... tak my to nateklo a měl jsem puchýře. Vše se vyřešilo až po létu když mi moje lékařka předepsala prášky. Zavolejte mi a já Vám řeknu co Vám pomůže. 605786549 Michal
19. led 2016 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. bře 2016 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martina420 Ahoj ,s chladovou alergii mám zkušenosti asi 5 let. Mám stejné projevy -svediva vyrážka někdy až fialové podlitiny které miznou až týden a otoky obličeje. Je to hrůza. ..Zabírají mi léky na alergii ale moc se mi nechce smířit s každodenním užívání léků. Bylo mi doporučeno užívat betaglukany (volně prodejné v lékárně ) a hlivu ústřičnou -ta je na posílení imunity. Doufám že to pomůže . . . .
14. bře 2016 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martina420
Ahoj Doktorka mi předepsala Levocetirizen a beru jeden každý ráno a můžu normálně existovat. Vedlejší účinky nemám. Přeji ti aby se ti dařilo lépe Micha
15. bře 2016 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek