Antikoncepční injekce. Je opravdu hodně bezpečná?

4. srp 2020

Má tady někdo zkušenosti s antikoncepcí formou injekce? Dnes jsem byla na gyndě na prohlídce po šestinedělí, hned mi ji i píchli. Je opravdu hodně bezpečná?

squezy
4. srp 2020

Bacha na to. Kamarádka to mela taky a přišla o měsíčky a uz rok se dává dohromady s cyklem, protože chce druhé dítě a nejde to.

autor
4. srp 2020

@squezy Já cyklus neměla a taky jsem otěhotněla,a navíc další mimi nechci.

jjasmina
4. srp 2020

Ano beru Depo Provera, další neplánuju, zatím v pohodě

jjasmina
4. srp 2020

@squezy jj to je věc jiná, pokud se bavila s gyndarkou o tomhle druhu antikoncepce, musela ji o tom informovat jako ta moje. Popřípadě jsem si prvně zjistila info

autor
4. srp 2020

@jjasmina Tak snad to bude v pohodě 😊 je to moje první antikoncepce tak se bojím aby byla fakt účinná. A máš nějaké nežádoucí účinky? Přibírání na váze, bolesti hlavy, náladovost?

jjasmina
4. srp 2020

Nic z toho, ale každý může reagovat jinak

hermij
5. srp 2020

za mě je hodně nebezpečná... horší vedlejší účinky, pomalejší návrat cyklů poté, co se odplaví ze systému hormony. Samozřejmě prostupuje i do mateřského mléka. Vše máš v příbalovém letáku ☹

jjasmina
5. srp 2020

@hermij Vy mi chcete říct, dr řeknu, že kojim a dr by mi ji i tak předepsala? Jinak jsem se max dočetla , že se nepodává kojícím do 6 týdnů po porodu, tak nevim teda. Pochybuji , že dr by mi předepsala něco, co by bylo pro dítě nebezpečné

jjasmina
5. srp 2020

Jinak já nepřibírám, ale dávám si majzla , co ted jim, takže se snažím neprasit a jíst zdravě, žádné brutal diety a pohyb

autor
5. srp 2020

@hermij O nic horší vedlejší účinky než u jiných. A to je možný že to jde do MM, ale kdyby to bylo tak špatné, nebyla by to jedna z dvou možností pro kojící ženy.

autor
5. srp 2020

@jjasmina Nemůže to mít vliv na mimčo, protože doktorka mi řekla že když kojím, tak můžu pouze injekci, nebo tělísko. A protože jsem už po šestinedělí, tak mi injekci dát mohla.

hermij
5. srp 2020

@jjasmina Pochybovat můžete, pochybnosti Vám vzít nemohu. Nedal by nám lékař něco, čím by ublížil? Snad ne vědomě... dohledejte si statistiky, jak se změnil rating rakoviny dělohy od doby, co je na trhu hormonálka. Anebo rakovina prsu. HA má pozitiva, ale i negativa. V 6nedělí se nepodává kvůli zvýšenému riziku tromembolizmu, ale to neznamená, že riziko odpadá od 7. týdne. Paní doktorka nemá, co jiného by předepsala... z doporučení kondomu nebo pesaru nic nemá, tak nabídne jenom "menší zlo" v podobě nízkohormonální varianty antikoncepce nebo tělísko, což je teda kapitola sama o sobě. U všeho musíme zvažovat benefity a negativa, toť vše, já se tu hádat nechci. Paní se ptala, tak ať vidí i jiný názor. A kde tohle všechno beru? Jsem zdravotnice, spolupracuji s gynekology, pracuji ve výzkumu a o tuhle problematiku se ve volném čase hodně zajímám a hlavně vidím dopady v praxi, kdy mi pak chodí ženy s rozhozenýma cyklama po injekčních aplikacích, anebo i po klasické HA, kdy pak třeba dva roky nemají menstruaci 😢 Jo, extrémní případ, ale bohužel ne vzácný.

Pokud byla zvolena varianta pro kojící, bude nízkohormonální, ale hormony v ní stále jsou. A cokoliv je v oběhu těla matky, to jde do MM. Hromada odborných článků se dá v databázích dohledat bez doplatku. Stačí trocha znalosti angličtiny. Nejsou prokázány jasné negativní dopady, ale najdete studie, které negativní efekt naznačují - v budoucnu poruchy soustředění, učení, vyšší riziko ADHD, autismu, rychlejší odstav, redukce tvorby mléka atd. VŠECHNO, co žena dělá, miminko ovlivňuje – co na sebe patlá za kosmetiku, co jí, pije, s jakou chemií se doma uklízí a co se doma dýchá... jen nabádám k zamyšlení. Nejsem v pozici soudce, na to vůbec nemám právo, tak tady ty moje řeči můžete hned zapomenout. Gynekoložka samozřejmě neřekne, že je něco špatně. Má z toho marži a na konferencích jim předkládají tyhle preparáty v superlativech, proč by jim nevěřila, nedivím se 😒
Ptala jste se, zda je "hodně bezpečná". Podle mě není. Vezměte si z mého textu, co chcete nebo to zapomeňte 😉 Doufám, že u Vás bude všechno v pořádku, bez jakýchkoli negativní účinků 🙏

autor
5. srp 2020

@hermij Ale když mi vynechá ms tak mi to vůbec nevadí, já ms měla většinou jen třikrát do roka 😊 a i přesto jsem otěhotněla.