Bolest po extrakci zubu moudrosti, máte rady?

leniinka_01
25. srp 2014

Holky, dnes jsem byla na extrakci zubu moudrosti... Když injekce odezněla, nic nebolelo, tak jsem si říkala, že to bude v pohodě. Ale cca před hodinou to začalo strašně bolet, prášek nezabírá a sotva otevřu pusu. Mám pocit, že mě z toho bolí celá hlava... Pořád tvář leduju, ale ani to nepomáhá. Nemáte nějaké rady (i babské), jak se alespoň částečně tý bolesti zbavit? Nebo, které z vás už moudrák trhali, jak dlouho po tom vás to ještě bolelo? Ani polykání mi moc nejde... Děkuji za jakoukoli radu.

dadavdadav
25. srp 2014

Ahoj, polykání máš určitě po aplikaci umrtvující injekce.. To mě přešlo až tak po těch 10ti dnech.. Je to pocit jako kdybys měla asi angínu, že? Doporučili mi na bolest střídat Paralen s Ibalginem, koupila jsem si řepíkovou nať na kloktání a výplachy a pak Corsodyl aby se dáseň zatáhla, ale pozor to ti určitě řekli po vytrhnutí- dnes ničím nevyplachuj! Ať tě to přestane bolet co nejdřív 🙂

sarkaa
25. srp 2014

První dva dny to bude bolet, pak už to bude ustupovat. Ono se nic moc dělat nedá...... Leduj, vem si něco na bolest a zkus usnout. Byla jsem na trhání v únoru, taky po trhání i pár hodin potom v pohodě, ale večer to přišlo .-(

leniinka_01
autor
25. srp 2014

No páni, 10 dnů... To jsem zvědavá, jak to vydržím, ikdyž ono to je hrozně individuální, zítra o tom třeba už nemusím ani vědět, že mi dnes něco dělali, ale moc tomu nevěřím. Dr mi říkal, že při ležení to bude bolet trošku víc, tak jsem zvědavá jak se vyspím... Aby mě tam zítra neměl zase. Samotný zákrok, pohoda, jen ta injekce a potom křupání zubu, ale nic nebolelo. Jen jsem na netu četla něco o drenu, ale to se dává, když tam je zánět, ne?!

zamilovanadonej
25. srp 2014

@leniinka_01 Ahoj, já jsem po extrakci od března- byl to boj, trhání trvalo 3 hodiny, zubař byl na prášky....tak 14 dní jsem myslela že zdechnu, brala jsem brufen a vyplachovala peroxidem vodíku. Bála jsem se jít k zubaři znovu. Střídavě to bolelo a nebolelo, a v červenci mi z rány po zubu vylezla jakási "kost", prý zkostnatělé zubní lůžko. Od té doby to nebolí, ale zahojené to stále není, prostě veselo. 😠 😅

andelka
25. srp 2014

Já jsem po extrakci měsíc a už o ničem nevím. Léky od bolesti (Aulin, bere se 2x denně) jsem si vzala hned snad 30 minut po zákroku. Sice mě papula bolela,ledovala jsem, ale nic hrozného, bolela mě spíš čelist v místě kde byl zub a šití. Dali mi i preventivně antibiotika. Za 8dní jsem byla vytáhnout stehy a to už bylo všechno ok. Po 10 dnech už mě nebolelo nic. Taky jsem už před zákrokem a 2 dny po něm brala homeopatika, Arnicu montanu.
Snad už bude jen lépe, ono jak se začnou brát prášky od bolesti až když se to rozjede, tak zabírají hůř.

xpila
25. srp 2014

@leniinka_01 Chce to ledovat, na bolest brufen, ze začátku určitě nekloktat. Pak si kup Corsodyl, ten je nejlepší.
Zkušenosti přítele a sestry radši psát nebudu, nerada bych tady strašila, ale oba si s tím užili svoje. Přítel skončil "jen" rozřezáním dásně a s antibiotiky, sestra skončila akutně na JIP...

dadavdadav
25. srp 2014

jo a taky spi ve zvýšené poloze..

leniinka_01
autor
25. srp 2014

@zamilovanadonej No ty bláho... 3 hodiny... to bych nedala. Já jsem v těchto věcech taková padavka, tak bych to neustála... Já byla hotová za 10 minut i s injekcí. A to ten zub byl vylezlej jen z půlky. Čekala jsem, že mi dáseň bude řezat a pak budu mít stehy... Nic z toho se nekonalo, tak jsem ráda. Ale zato teď si vyloženě ,,užívám".. No ale už to snad pak bude dobrý 🙂

leniinka_01
autor
25. srp 2014

@andelka No já na bolest můžu jen Ibuprofen a jen jednou denně, protože beru ještě léky na srdíčko a ty by se neměly kombinovat s léky proti bolesti... Ale alespoň ten jeden mám dovolený. Jenomže co čert nechtěl... nezabral ☹ Takže leduju, leduju a leduju... a výsledek nikde.

leniinka_01
autor
25. srp 2014

@xpila No tak to je síla!!! Na JIPce s moudrákem? Tak to je teda na mě moc!! Byla jsem připravená na nejhorší, ale tohle mě nenapadlo... Tak ještě že tak, to bych se nervovala ještě víc... Ale jsou v pořádku, doufám?

kajalka
25. srp 2014

Jeden moudrák mi trhali v podstatě 2 dny, 1 den na pohotovosti, to se urval kus korunky a druhej den vyndavali zbytek na chíře, tam mi zabrala až 9. injekce přímo pod zub. Asi tak 14 dní jsem byla totálně nepoužitelná, vše jsem pila mixovaný brčkem. Jedině ledovat a být v klidu, nelehat si do úplnýho lehu.

leniinka_01
autor
25. srp 2014

@kajalka 9 injekcí??? Fuj... Mě zabraly 2... Naštěstí. No taky piju brčkem a pusu otevřu sotva na velikost lžičky... Takže pokud bych se rozhodla tou bolestí jít zítra opět k zubaři, tak mi ani nebude s tím nic moci udělat, protože bych tu pusu vážně neotevřela... Ale koukám, že jsem dopadla ještě vcelku dobře, že mi to dělal můj zubař a nikam mě s tím neposlal... To bych byla vážně na prášky...

xpila
25. srp 2014

@leniinka_01 Naštěstí jsou, ale teda bylo to o nervy ☹ Přítelovi nedali antibiotika s tím, že se s tím tělo popere samo. Nepopralo, dostal do toho zánět - na první kontrole ho poslali domů, že to má ještě vydržet, na druhé mu to už rozřezali a dostal antibiotika.
Sestře se tam taky dostal zánět - i přes antibiotika. Myslela si, že má z ledování angínu, ale ten zánět se jí dostal až do krku. V sobotu ráno šla na pohotovost a skoro hned šla akutně na sál, museli jí to odsát přes díru v krku, tak má pěknou jizvu. Bylo to za pět dvanáct, kdyby jí to prasklo, tak by se tím otrávila... V nemocnici byla týden (z toho 4 dny na JIP), další dva týdny musela být doma...

Na druhou stranu - já si nechala vytrhnout všechny 4 najednou v celkové narkóze a během týdne jsem o ničem nevěděla.

leniinka_01
autor
25. srp 2014

@xpila Z toho až mrazí... Ale je hlavní, že jsou v pořádku. Toho zánětu se taky bojím... Ikdyž všechno proběhlo hladce. Jak říkám, za 10 minut i s injekcí jsem byla hotová. Ale antibiotika nemám, tak snad i tak to bude v pohodě...
Ony se dají vytrhnout osmičky pod narkózou? To jsem ještě neslyšela...

xpila
25. srp 2014

@leniinka_01 Jasně, ale jen všechny 4 naráz. Měla jsem je tam i špatně - spodní naležato, horní naopak zaseklé za sedmičkami. Tak mi i všechny museli vysekávat. Pak jsem dostala antibiotika do kapačky, byla tam jednu noc, kdyby to náhodou začalo krvácet, a druhý den domů.

andelka
25. srp 2014

@leniinka_01 no, mně moje zubařka poslala ke stomatochirurgovi, nejlepšímu ve městě, čekačka 2 měsíce, ale stálo to za to. Taky 2injekce, celkově za 25minut jsem byla venku. Zub jsem měla jen z části prořezaný, takže mi dáseň odchlípnout musel, pak odřezat korunku a postupně vytrhat kořeny. Pak zašít. Ale dal mi hned ATB pro jistotu, tak jsem je brala. Blbý je že můžeš jen Ibuprofen, to mi zabírá tak na bolest hlavy, ale se zubama teda..drž se.
A pod narkozou se zuby trhají, hlavně pokud jich je víc najednou a musí se třebat vysekávat že rostou blbě.

leniinka_01
autor
25. srp 2014

@xpila Aha, no tak to Tě obdivuju, já jsem srab a pod úplnou narkózu bych nešla... To radši pěkně po jednom.... Když si představim ty díry na všech stranách.... To bych vážně nemohla jíst nic. Ty jsi jedla normálně?

xpila
25. srp 2014

@leniinka_01 Nechěla jsem to dělat postupně, stejně jsem musela být doma a učit se na zkoušky 🙂
Jedla jsem jogurty, přesnídávky, pak vše mixované.

zamilovanadonej
25. srp 2014

@leniinka_01 Po hodině chtěl volat na čelistní chirurgii, ale při představě ještě jet 25 km do nemocnice jsem ho přemlouvala, že nikam nechci. No, už nikdy víc. ☹

chris_n
25. srp 2014

nevím jestli to tu někdo nepsal, ale nezkoušela si proti bolesti Aulin? když mě kdysi bolely záda tak, že nic nezabíralo, tak aulin zabral.

leniinka_01
autor
25. srp 2014

@andelka Prášek nezabral ☹ Takže už ani v zázrak nedoufám. Jedině jet zítra opět k zubaři a uvidím, co mi na to řekne on, ale když pusu otevřu na velikost lžičky, tak se bojím, že mi ji bude násilím rozevírat... To bych se asi zbláznila... Ale ty stehy Ti nezávidím. Taky jsem se jich bála, ale nakonec potřeba nebyly.

leniinka_01
autor
25. srp 2014

@chris_n Už jsem ten název slyšela, ale na bolest můžu brát jen ibuprofen a to ke všemu ještě jenom jednou denně, protože beru léky na srdíčko a ty by se neměly kombinovat s léky proti bolesti... Ale ten jeden prášek Ibuprofenu mám povolený, ale vůbec nezabral ☹

andelka
25. srp 2014

@leniinka_01 stehy byly jen trochu protivné, no aspoň tam nemám díru (jen malou, tam kde byla část prořezaného zubu). Pusu jsem mohla otevírat normálně, i mluvit..ale radši jsem pila brčkem, dva dny nejedla nic a pak jen kašovité (jogurt, kaši..). Jestli tě to bude pořád bolet šla bych k Dr. Ten aulin je silný, stačí ráno a večer a super.

nynus
25. srp 2014

me taku roste zub snad uz dva roky ted sem si sni asi tyden pekne zkusila 😒 😒 poradne oteklej a i angina se znej udelala a babska rada jktera vazne zabira kup si tvaroh a dej si ho na tvar kde te boli zub po hodine men kdyz citis ze je uz varici dej ho i pres noc a spi s nim privaz ho satkem pres hlavu aby drzel a jinak dej ho na kapesnik a ten s tavrohem primo priloz na tvar nicim ho nezakryvej pak privaz okolo hlavy satek aby ti nepadal delala sem dva dny a super vytahne zanet a bolet a dale kup si hrebicek a kloktej a vyplachuj si s nim pusu udelej si normal caj a dej do nej par hrebicku je dost silnej a a antisepticky a znecitlivujici 🙂

evapolakova333
26. zář 2018

Ja si uzila sve v pardubicich. Jsou docela chladni sice dobra prace ale chtelo by to trochu toho soucitu. Jsem po extrakci moudraku ktery byl jen kousek venku. Ze zacatku dobry ale pak to prislo k sobe a nespala jsem. Docela mi pomohlo vzit si aulin 2 prasky a ak po 8 hodinach. A mazat kamistad na dasne. U kazdeho je to asi jinak. Pridavam foto a hodne stesti s uzdravenim me to boli uz 4 den

evapolakova333
26. zář 2018

Tady je to foto

evapolakova333
26. zář 2018

A hlavne o vytrzeni moudraku mne boli snad vsechny zuby v puse

terkavil
19. pro 2019
Uživatel terkavil je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terkavil.

Dobrý den, k tomu doporučuji celý článek věnovaný tomuto tématu https://dsmile.cz/co-delat-po-vytrzeni-zubu-moudrosti/
Může pomoci