Bolest v kříži, jak to řešit, k jakému lékaři jít?

yanina19
12. črc 2018

Ahoj holky. Prosím o radu. Už druhým rokem mě trápí bolest kříží nebo jak se to jmenuje. Když jsem chodila na brigádu tahala jsem v kolečku těžké kameny a od té doby mě to trápí. Když jdu za svojí obvodní lékařkou, tak mi předepisuje jenom léky které nepomáhají. Když jí žádám o nějaké podrobné vyšetření,tak mě vždycky s něčím odpálkuje. S bolestí nemůžu ani chodit do práce, natož se starat o domácnost. Prosím jak na tu doktorku aby mě pochopila? Děkuji za každé rady.

kristyn.g
13. črc 2018

@yanina19 no, já už bych na to znova nešla, tedy kdyby mi to pomohlo tak jo, ale když mi to nepomohlo tak ne... asi nemusí být, to záleží na doktorce a na tom jaké postupy vybere, tohle byl už takový pokus, po dlouhé neuspěšné léčbě. Neděs se dopředu, uvidíš co bude.

yanina19
autor
13. črc 2018

@kristyn.g 😱...
Dekuju ti moc za rady ...

priefi
13. črc 2018

@kristyn.g mam bolave zada od mala. Ale za to muze skolioza a s tou souvisi bolesti zad a krcni patere, dokonce jsem mela i caste a silne migreny, ale tehdy jsem se dostala pod ruce sikovne rehabilitantce, ktera me dala hezky do kupy a naucila cviky, ktere mi pomohly odbourat zacinajici migrenu. Kazdopadne, jak to tak byva, clovek ze zacatku cvici poctive, pak mene a mene a nakonec prestane a bum je to zpet. Nicmene nikdo mi nikdy nedelal rendgen patere, takze rehabilitantka se vstekala na dr., ze mi tvrdi, ze ji mam, ale rg mi neudela. Pak se vstekla, kdyz me dala do kupy a dr.na prubezne prohlidce ji celou praci zhatila, protoze me nejak prokrupla a ja pak trpela jak pes do dalsi rehabilitace... jej ta kleka... kazdopadne moc vrele na ni vzpominam, fakt mi hodne pomohla. Kdyz jsem cekala syna, tak jsem zada hrozne protrpela, sedela jsem v kanclu, takze to na ne taky zrovna dobre nepusobilo. Ted cekam druhatko, snazim s3 preventivne protahovat a kdyz je nejhur, natahnu se, coz pri synovi nebylo realne. Navic i matraci mame ted kvalitni. Pred tim od mala jsem spala na gauci. Mamka to videla jako super alternativu gauc a postel v jednom, ale moje zada teda asi i na tom protrpely sve a navic jsem nenavidela to stlani, aby byl gauc gaucem 😂

sviva
13. črc 2018

Kdyby orto i neuro vyšlo negativně, můžu ještě doporučit dobrého fyzioterapeuta. U mě třeba zasekaný kříž v takové míře, že jsem nebyla schopná obstarat roční dceru a zvednout se z postele vzniknul od oslabeného pánevního dna a břišních svalů a na to navázané špatné zacházení s tělem... pravidelné cvičení to dalo dokupy.

yanina19
autor
13. črc 2018

Holky dekuju vam moc! Dodali jste mi odvahu jit a znovu to resit. Jeste jednou velke diky 🍀

vanule
14. črc 2018

@kristyn.g a to je zřejmě ten můj problém, plavu s hlavou nad vodou

anatanka
28. zář 2018

@yanina19 Jak jste dopadla?

yanina19
autor
29. zář 2018

@anatanka Dobry vecer, bohuzel spatne. Moje doktorka mi po kouknuti na me rekla ze mi nic neni, byla jsem i na ortopedii a jelikoz jsou spojene s moji Dr, tak mi nepomohl. Jeste se me blbe ptal zda nechodim na psychiatrii 😀, tak bohuzel stale trpim ale snazim se delat nejake cviky i kdyz mi moc nepomahaji.

kristyn.g
29. zář 2018

@yanina19 jdi na neurologii někam už... Hrůza

lennus
29. zář 2018

Najděte si dobrého fyzioterapeuta a chce to cvičit - mít zpevněné břicho, což má vliv i na záda, ale chce to radši znát ty cviky od odborníka, popř. nějaké speš jako Mojžíšová, pilates. A pak mrkněte na psychosomatiku - s čím tyto potíže souvisí.

ilonne
30. zář 2018

@yanina19 musis na neurologii a nasledne na fyzioterapii. Nebo si rovnou nech od prakticke lekarky napsat doporuceni na rhb a najdi si rehabilitacni kliniku v miste, kde ti potrebna vysetreni udelaji vcetne magneticke rezonance. Pravdepodobne budes muset proste denne cvicit.

ilonne
30. zář 2018

@kristyn.g Ja mam.1cm vyhrez v dolnim segmentu, tri deti jsem.porodila prirozene. Ale zase mam hodne siroky paterni kanal.

kristyn.g
30. zář 2018

@ilonne to je dobrá zpráva, mě v páteřním kanále podle zprávy zbylo místo 3 mm ☹