Bolest žíly na stehnu. Neměly jste podobné potíže?

danvitka
14. pro 2019

Pojďte mě trochu uklidnit nebo vyplašit. Už asi přes měsíc mě bolí žila na vnitřní straně stehna. Bolí někdy v klidu, jindy při chůzi, má to své horší a lepší stavy. Někdy bolí když jakoby zatlačim břišně jako třeba když chci z lehu vstát. Je hodně viditelná a jsou tam bouličky. U doktora jsem samozřejmě byla a ten mě poslal na cévní kde jsem objednana až v únoru. Do té doby mám prášky Cilkanol a mazat Liotonem, nicméně to fakt fakt nezabírá, už je to takový unavující když na to pořád myslím. Neměli jste někdo podobné potíže? A jak dlouho trvalo než vám třeba mazání zabralo? Jako měsíc mě přijde dlouhá doba na to aby se to alespoň trochu zlepšilo. Navíc Vánoce do toho...

kukulinek87
14. pro 2019

@danvitka taky takovou mám. Myslela jsem si, že je to křečová žíla, ale podle dr. není. Někdy mě pobolívá, taky jsem trochu plašila... Po porodu se zapálila, zrudla půlka stehna, tepalo to, bolelo, tak mě hned poslali na cévní. Byl to povrchový zánět žíly, nosila jsem stajující punčochu a mazala ibalgin gelem. Brzy to přešlo. Po porodu se to stává, malá sraženina brání v té zblbé žíle průtoku.

Ono je prý důležité, jestli je ta problematická žíla pod kůží, nebo někde hluboko ve stehnu-to by byl problém, muselo by se to podrobně vyšetřit a léčit, takhle to prý nic není. A taky hraje roli, jestli se jedná opravou, nebo levou nohu (levá může být závažnější).

danvitka
autor
14. pro 2019

@kukulinek87 více méně jste mi řekla co doktor 🙂 takže spíš uklidnila. Žila je spíš povrchová a na pravé straně akorát se moc nejlepší no. Pokusim se počkat na cévní co mi tam řeknou. Ještě se zeptám zda jste si kompresní punčochy kupovala sama nebo na recept, děkuji 🙂 doktor mi řekl, že si mám o ně napsat Ježíškovi, ale recept nedal :D

kukulinek87
14. pro 2019

Já dostala takové příšerné v porodnici, bílé s obrovským nápisem nemocnice a dokonce obě pravé i se šlapkama, protože se jich chtěli zbavit. Ptala jsem se, proč nedostanu recept, že bych si zašla do lékárny pro nějaké normálnější, ale nechtěli mi ho dát, že ty jsou dobré a účelu poslouží. No, tak jsem je měla ten první den a pak už ne... To fakt nešlo. Takže lékaři s tím receptem prostě mají nějaký problém..

cuuza
14. pro 2019

@danvitka Kompresní puncochy druhého stupně ti předepíše i obvoďák, stačí říct, že ti natekaji nohy. Případně si je můžeš koupit v lékárně, ale stojí kolem 700, s poukazem 50Kč. Nárok je jednou za půl roku. Dělají se fakt pěkné samodržící a jako bonus skvěle likvidují celulitidu. Doporučuji černé ty tělové mívají divný odstín.

danvitka
autor
15. pro 2019

@cuuza právě mi je bez receptu dát nechtěli tak jsem se divila, tak asi zavolám zpět doktorovi o recept. Protože aktuálně nosím obvazy, ale to se fakt nedá. Padá to co 20minut a vyprat to jde tak dvakrát pak už to nestáhne...už jsem utratila víc jak za ty punčochy pomalu 😌

cuuza
15. pro 2019

@danvitka Normálně je kupuju, ještě mi lékárníce radila, ať si je nechám psát na někoho z rodiny a nemusim si je kupovat.

cuuza
16. pro 2019

@danvitka Predepsal ti je nakonec dr?

danvitka
autor
19. pro 2019

@cuuza nakonec jsem si došla k doktorovi, protože už mě bolí celá noha tak nějak tupě a brní mě jako bych ji necítila, punčochy mi řekl ať počkám na vyjádření cevního lékaře kam jdu až za dva měsíce....takže jsem na Vánoce vyděšená protože jsem čekala že mě nějak vyšetří, utz nebo tak a nic....

cuuza
19. pro 2019

@danvitka Teda to je přístup 😕 Jinak daji se koupit přes net, jen si musíš změřit nohu a vybrat správnou velikost. Dobrá je značka Aries.
Ale teda přístup praktika i lékárny fakt nechápu...

danvitka
autor
21. pro 2019

@cuuza ještě aktualizace. Včera vyloučena trombóza ULTZ dostala jsem Detralex a punčochy, vše zkontrolováno až s nesnesitelnou bolestí na pohotovosti. Zánět stále asi mám včetně křečových žil, ale bolest může jít prý i od zad či skripleho nervu jak jsem pořád té noze ulevovala od žil.... Vánoce jedna báseň 😂

cuuza
21. pro 2019

@danvitka Detralex s puncochama pomůže. Už bude jen lip 🍀