Fialové žilky na stehně ve 26tt, poraďte

kacenka1985
26. črc 2013

ahoj těhulky, mam dotaz nikdy jsem nemela krecaky, jen jak mam svetlou plet tak vidim nekde zily sem tam prasklou žilku a dneska mi rika syn: mami co to je? ty si se prastila? ja se podivala ze zadu na stehnoa rikam no asi jo a pak jsem si vsimla ze to je změť zvyraznenych fialovych zilek a vypada to fakt jak modrina a je to tak 5x4cm fakt hnusny a par je jich jeste stranou. co to je?? navic se mi dela jedna krecova zila kdesi 😲 kdyz jsem cekala syna tak jsem nic takoveho nemela 😖 koupila jsem is pohanku ze obsahuje rutin co zpevnuje cevni stenu, ale bylo mi po ni cely den vcera blbě 😝

vetyver
26. črc 2013

@kacenka1985 s tím že to máš jen na jednom místě nevím, já když byla na kožním (prevence pih), tak mi dr. říkala, že jak se zvětšuje bříško, tak tlačí na tříselní žíly a tím se ti zvětšuje tlak v žílách nohou a ty menší pak mohou praskat - já mám pár prasklých žilek na lýtkách...

její doporučení bylo koupit si kompresní punčocháče speciální pro těhotný nebo i jen podkolenky (že prý chápe že v těch vedrech úplně nejsou silonky vyhledávaný 😀)

držím palce.

aneta15
26. črc 2013

Me poraskali žilky po celých nohách, boužel už je to trvalý jako strie. Doktorka mi řekla, že je to dědičný, že tomu nejde moc zabránit

lenicka07
26. črc 2013

@kacenka1985 co nejdříve si nech od obvoďáka předepsat kompresivní punčochy (pojišťovna je hradí), tím zamezíš dalšímu praskání žilek a tvorbě křečových žil a taky ti nebudou nohy otékat. Sice v tomhle počasí je to velká otrava, ale těch vytvořených žilek se budeš jen těžko zbavovat, takže je určitě lepší to pár dni přežít. Gynekolog by ti mohl předepsat Detralex (nebo je bez předpisu podobný lék Diosminol - ale s gynekologem se poraď zda ho můžeš brát), já to brala až ke konci těhu, takže nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru