Bolest zubů po vrtání

danvitka
10. srp 2018

Stalo se Vám, že vás bolel zub po vyvrtání a zaplombování? Zubař mi našel 2 kazy (jeden mezizubní hlubší nahoře-ten bolel teda i přes injekci, jeden menší dole-stejná strana). Je to dva dny a pořád o těch zubech tak nějak vím (teplo/studeno), střídavě mě to chytne dole a nahoře. Navíc mám 3 týdny do porodu a teď už se mi to nějak řešit nechce + plus jeden z těch zubů půjde vytrhnout kvůli špatnému růstu, takže se mi nechce zbytečně trápit nějakým vrtáním a kanálky, když půjde stejně ven. Teď mi ho ale zubař odmítl vytrhnout a řekl, že až nejdříve půl roku po porodu. bolest to není na prášek, ale vím o tom a soustředím se na to.

I když si pamatuji, že jednou mi dělali kanálky/nervy a tak týden jsem lezla po zdi, myslela jsem že už skočím z okna, prášky nezabírali, tenkrát jsem fakt myslela že se půjdu oběsit. Možná jsem citlivější na plomby nebo podráždění po vrtání,....co myslíte?

Do toho jsem teda šíleně oteklá z těch veder takže jestli jsou oteklé i třeba dásně apod tak to může být citlivé...no uklidněte mě prosím 😢😢😢

radecka1
10. srp 2018

Myslím, že je to normální, zvlášť když to není bolest na prášek a jen tak nějak o tom víš. Něco podobného mám po vrtání cca týden. Myslím, že když se zkusíš zabrat do něčeho jiného, tak o tom najednou nebudeš ani vědět. I díky končícímu těhotenství můžeš být citlivější.

priefi
10. srp 2018

@danvitka je to v blizkosti nervu a proto to ted citis. Bud to za par dnu zklidni, nebo bohuzel bide treba zub umrtvit a vytahnout nerv z kanalku. Pokud se pak ucpava kanalky a zubar preburi kanalek, hodne to boli, nez si to sedne. Doporucuji ted si cistit zuby elmexem na citlive zuby ne o sensodine, mohlo by aspon trochu ulevit

konidana
10. srp 2018

tak mě jeden zub po větší opravě (hlubší vrtání a plomba) bolel(byl citlivý na kousání) fakt dlouho - rok, dva. Teď se mi to už usadilo, ale zubařka mi zrovna pod touhle plombou našla další kaz☹

priefi
10. srp 2018

@konidana ja taky mela takovy problemarticky zub, nakonec se mi udelala pistel s vackem a zub si postupne odumrel sam (s totalni bolesti)

danvitka
autor
10. srp 2018

Děkuji za uklidnění 🙂 budu mazat ještě dásna teatree olejem občas, to se mi taky osvědčilo ono to jakoby totálně zmrazí dásna 🙂 je tedy pravda že doktor říkal, že je to hodně blízko nervu že to chce určitě zadělat, takže možná je to hodně podrážděné. Taky se toho hodně dotýkám apod...chce to zabrat se do jiné práce :D

alcar
10. srp 2018

Taky se mi to stalo a po par dnech jsem sla s nevydrzitelnou bolesti zoatky k dr. Pry zaniceny nerv a musel ven (ten nerv, ne zub). Jinak neni pravda, ze by ti bolestivy zub nemohl vytrhnout uz ted. Pokud boli, tak pujde proste ven s injekci, at jsi nebo nejsi tehotna.

linee
10. srp 2018

@danvitka natekla dasna pred porodem jsem mela take,a to jsem mela zuby ok.Po vrtani muze bolet par dni,to je normalni.Jinak pokud jsi tehu,jsou umrtvovaky v tehu.Osobne bych resila pred porodem,navic,pokud budes kojit,tak ti toho zase.tolik dat nebude moci (nebo budes moci kojit treba az 3 hodky po zakroku) a s ditetem

danvitka
autor
10. srp 2018

@linee bez umrtveni bych to ani nedala, ale u me je problem ze me to boli i s umrtvenim...nevim jestli se mi toho boji dat vic, ale vzdycky me to strašně boli i přes injekci :(

konidana
10. srp 2018

@danvitka pres injekci boli vrtsni nebo trhani? Me tedy boli vrtani. U trhani vzdy chci pockat tak o 10 minut dyl nez zubar a pak to vubec neboli.

linee
10. srp 2018

@danvitka mam stejnou zkusenost jako konidana - vrtani citim i pres umrtveni. Trhani musi umet zubar odhadnout - musi to ale chtit zkusit, zda to jeste citis a popripade doplnit nebo upravit injekci. Kazdopadne drzim palce!