Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

prdecek
3. dub 2011

to je super, no a musí mi to napsat v caru nebo může i obvodní gyn dr.? a jaké jsou podmínky aby mi lázně přiklepli? jsem po nevydařeném IVF, stačí to?

terinda
3. dub 2011

@prdecek Je to individuální, většina holek to má od dr. z Caru a obvodního lékaře.
Mně to vypsal jen můj gynekolog a stačilo to. Byla jsem po operaci (odstranění myomů) a kontrolní laparoskopii.
Myslím, že nevydařené IVF je taky dobrý důvod, dr. musí dobře vyplnit žádost 😉
Určitě se na to poptej v Caru.

prdecek
3. dub 2011

@terinda já se prvně zkusím zeptat obdvodní gyndr. pač do caru to mám daleko a jdu tam až za tři měsíce.
Takže doplatek je dle hotelu. A nějáký lázeňský poplatek a tak, to už je v tom? Za jak dlouho žádost schválí a za jak dlouho se po schválení jede? a ten hotel si můžu vybrat sama?

terinda
3. dub 2011

Hradí se jen doplatek, je to celková částka - jednorázová 😉
Schválení je individuální, u mě to bylo nějak rychle 😀
Prvního jsem podala žádost na pojišťovnu, jedenáctého mi přišel dopis, že mohu třicátého nastoupit. Zavolala jsem si tam a dojednala jednolůžák a ten byl o týden dřív, takže za 23 dnů od podání žádosti jsem jela do lázní 😅

Hotel si můžeš vybrat sama, tzn. obvolávat a shánět - jako to tady dělá hodně holek, nebo si počkej na dopis a třeba budeš spokojená, jako já a bez práce 😀

haaninaa
3. dub 2011

Ahojky holky, omlouvám se, že Vám se lezu, jen bych se chtěla zeptat, kdy mám nárok na lázně.... S manželem se snažíme o miminko 4 roky, máme za sebou 1xIVF+ICSI a 6xIUI, vše bez úspěchu a gynekolog mi tvrdí, že na lázně nemám nárok.... Podstoupila jsem i laparo a hystero, vše v pořádku.... Poradíte mi, jak dál?

bublenudle
3. dub 2011

Holky dá se jet i na kraci dobu než na mesic do lázni?? Nebo je to vždy stejne, délka pobytu??

radulka1
3. dub 2011

@prdecek mě taky lázně vypsala gynekoložka. úplně to stačí, záleží, s kým máš lepší zkušenosti a vztahy.
@bublenudle bohužel pokud to chceš mít hrazené pojištovnou kratší doba nejde. vědí, že aby to mělo mít účinek, tak to tak musí být navíc se počítá, že cca týden budeš menstruovat
@haaninaa nárok podle mě máš, gynekolog do toho nemá co mluvit, schvalovat to bude revizní lékař na pojišťovně. nenech se odbýt

haaninaa
3. dub 2011

@radulka1 - děkuju, myslíš, že by mi to mohl napsat i obvodní lékař?

radulka1
3. dub 2011

@haaninaa určitě, ale bude potřebovat i podklady od gynekologa nebo z caru. zajdi si za obvodním on ti řekne.

sykorka44
4. dub 2011

Ahoj Radulko,
můžu se tě zeptat na ten Isis - máš jednolůžák, nebo jedeš s někým? Já si teď volala do lázní a všechno je beznadějne plné, pouze dependance Tři růže od Adlera mají volný jednolůžák, a nebo Isis. Termín nástupu bych měla 5/6 nebo 25/05 do Isisu, nebo 05/06 do Tří růží.
Holky, nemáte některá zkušenost s těmi Třemi růžemi? je to prý 2. kategorie, ale pokoj má prý svou sociálku a tv.
Díky předem za info,
hezký den všem! 🙂

bekyna
5. dub 2011

Sykorko, Klidně ber Tři růže, je to láz. dům, který patří k Adleru. Dostaneš klíč od vchodu a od pokoje. Na jídlo a k doktorovi chodíš do Adlera, procedury v Adleru a v lázních, jak ti určí doktor. Tři růže jsou za rohem od Adlera. Já jsem byla spokojená a ráda vzpomínám. Ať jdeš, kam chceš, všude je to blízko. 🙂
Přeji pěkný pobyt!

sykorka44
5. dub 2011

@bekyna Moc děkuji za odpověď! Snad se mi tam bude líbit 🙂

11112
6. dub 2011

@prdecek Ahojky vidím,že po nevydařeném IVF taky přemýšlíš o lázních.Já jsem na tom stejně,myslím že mají lázně co do sebe,Já jsem objednana zase do Caru za týden a tak se ho taky na lázně zeptám 😉 Jak se jinak cítíš?

prdecek
6. dub 2011

@11112 Ahojky
cítím se dobře, jen mě včera chytly záda, tak sotva chodím. naštěstí mám dneska a zítra volno z práce a du až v pátek, ale na dvanáctku 😖
No na lázně se zeptat chci, ale zatím nemám peníze na ten doplatek co se platí. tak uvidíme.

amadores
6. dub 2011

@haaninaa mě řekala obovodní, že konkrétní žádost sepisuje ona a k tomu potřebuje stanovisko gynekologa a pak i CARu.
Tak když jsem se konečně rozhoupala s lázněma, že pojedu,tak je otázka, jak to to bude se schvalováním a pojišťovnou,zítra se jdu optat.
.
@prdecek
@11112 já se taky rozhodla až po nevydařeném IVF,že ty lázně zkusím.Když nepomůžou, tak si alespoň po letech konečně trošku odpočinu.

Jen v těch hotelech ve FL mám trošku guláš....

prdecek
6. dub 2011

@amadores já v těch hotelech mám taky guláš

amadores
6. dub 2011

@prdecek já radši zajdu nejdříve na pojišťovnu, abych věděla, jestli to vůbec má cenu se snažit v hotelech vyznat... 😀 jela bych stejně až po létě,takže času dost. 😉

prdecek
6. dub 2011

@amadores já se na to prvně zeptám gyn dr a uvidím, chci si nechat napsat mojžíšovou to cvičení prvně tak uvidím

steffi13
7. dub 2011

@haaninaa -nárok ná lázně určitě máš všechny ženský ,který nemaji děti a podstupujou třeba IVF a je neúspěšné nebo jsou po opracích tak nárok maji..Stůj si zatim mě to třeba vypisoval gynekolog ale dávala jsem mu veškerý podklady s Caru a co jsem měla za sebou operace takže neboj se do toho jít a nebo ať ti pomůže vypsat car nebo obvodní..držim palečky 😉

@amadores -neznám nikoho komu by neschválila pojišťovna lázně takže se toho neboj 😉

steffi13
7. dub 2011

http://www.franzensbad.cz/cs/doplatky-klp/#komp... tady máte komplexní poplatky který doplácíte já třeba byla v Isisu a za 4 týdny jsem doplácela 11340kč měla jsem vlast.koupel.+Wc a jednolůžák tam máte popsano jestli je to jednolůžák nebo dvoulůžák a jestli má pokoj Wc+sprchu nebo dokonce vanu 😝

bekyna
12. dub 2011

Ahoj holky!
Jedu do Františkových Lázní už za týden. Budu bydlet v Goethe a už se moc těším. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás je starší a chtěla by se třeba setkat, jednou , dvakrát na kafe.
Vím, že jsou tu hlavně mladé holky, které chtějí mít dítě. Poslední, co potřebují, je něco jako já, co jim připomíná tchyni.
Ale já ty lázně opravdu přeji hlavně jim. Já jsem to štěstí díky včasné gynekologické operaci měla a mám tři velké děti a sedm vnoučat.
Teď jsem nemocná na srdce , tak jedu letos taky do lázní. A jinam psát nemůžu, nejsou tu diskuzní fora pro babičky. 🙂 Tak píšu tady a přeju vám hodně štěstí a zdravé děti!

sykorka44
13. dub 2011

@bekyna Tak si to hezky užij! Snad budeš mít alespoň trochu hezké počasí a užiješ si i sluníčka! Já nastupuji 5.6. a už se moc těším 🙂

kuc
13. dub 2011

@bekyna Ahoj jsem z Chebu je mi 47 let a mám 11letého syna z umělého oplodnění,
pokud se budeš v lázních cítit sama tak lkidně písni a sejdeme se u nás v Chebu provedu tě po městě a také si můžeme zajít na kafíčko, nebo já přijedu do F.L. je to jen slabá čtvrthodinka autobusem který jezdí každou půl hodinu.

bekyna
13. dub 2011

Ahoj kuc, moc děkuji za odpověď, jsem ráda a když tak se ozvu. Jsi moc hodná . Ahoj, B.

bekyna
13. dub 2011

Ahoj sykorko, škoda, že se nepotkáme. Když ty přijedeš, tak já už budu zase doma.
Taky ti přeju, ať se ti ve Františkových Lázních moc líbí ! B.

ahojkyholky
15. dub 2011

Tak posouvám téma trochu dopředu ať se k nám někdo přidá.

@bekyna já mám termín na květen,týden tam budem společně tak kávu stihnem.Pokud chceš napíšu telefon do IP.

A kdo tam ještě budete?Hlaste se....

sedmitecka
18. dub 2011

ahoj vespolek, ráda bych se zeptala, holky, které už máte lázně za sebou, kteří doktoři mi mohou napsat doporučení? v CARu, gynekolog a obvoďák??? mám za sebou 1x IVF a 1x KET, z toho jeden samovolný potrat v 7. tt, na laparo jsme ještě nebyla.....
děkuji vím moc 🙂

terinda
18. dub 2011

@sedmitecka Mně napsal doporučení obvodní gynekolog 😉

sedmitecka
18. dub 2011

@terinda děkuji ti moc 🙂 mě moje gyndr nechtěla ani napsat doporučení na imunologii, že je to zbytečný (po 2 letech snažení a potratu po IVF, chápeš ro?) takže bych se obrátila asi spíš na mudry z CARu, ale nevím, jestli to i oni mohou napsat??? snad jo, jsou to taky gyndaři 😉

terinda
18. dub 2011

@sedmitecka Doktoři z Caru to můžou taky napsat. Hodně štěstí, lázně jsou moc fajn 😉
Jinak co se mého obvodní gyn. týče, ten mě taky nikam neposílal - jen rovnou do Caru, neplodnost neřeší...