Častá únava, migréna. Co s tím?

martina468
8. črc 2021

Zdravím maminky,chci se zeptat,jsem často hrozně unavená,od února teď trpím na migrény,které mám 2-3x do měsíce.Co mám ty migrény jsem neustále unavená,kolikrát jsem jak to říct bez energie.Jsem Mladá a potřebuju fungovat,ale co s tím?je možný že mi chybí nějaký vitamin nebo jsem utahaná z těch migrén?máte někdo zkušenost? Vitamíny mě napadli,protože mě zlobí i tik v oku...tak jestli mi něco nechybí,jinak už nevím

romesak
8. črc 2021

@martina468 může chybět magnezium tak zkus brát 😊na únavu používam i vitamín D

nikjean
8. črc 2021

Zkus to magnézium. 🙂 Pokud nepomůže, zajdi k lékaři. Únava a časté migrény mohou být příznaky nějaké nemoci.

martina468
autor
8. črc 2021

@nikjean magnesium baštím,jsem sledována neurologem,a mám za sebou i vyšetření,byla jsem na magnetické rezonanci v červnu,tam nic nebylo.Prave nevím jestli to nechat být a třeba to přejde a nebo mám zajít k obvodakovi

lachtanice86
8. črc 2021

@martina468 si zajdi k praktikovi a nech si udělat KO

kkjanicka
8. črc 2021

@martina468 nemuzou byt potize se stitnou zlazou? Nejlepsi bude navstivit prak.lekare,jak pisi holky.

martina468
autor
8. črc 2021

@kkjanicka v květnu jsem mela preventivní krev a měla jsem ji dobrou..ale určitě si tam zajdu

vanda098
8. črc 2021

CBD

geilinka
8. črc 2021

Magnetium a zelezo u me jeste kombinace nadmerneho stresu cele me to dostalo az na psychiatrii kde jsem stale pod dohledem...horcik a zelezo + vitamin B12 se u me hlida a nejvetsi moje problemy jsou kdyz tyhle tri veci klesnou...
Krome hlidani tehle veci mi dost pomohlo mate iq

martina468
autor
8. črc 2021

@geilinka a dá se ten nedostatek zjistit z krve?

nikjean
8. črc 2021

@martina468 samozřejmě.

geilinka
8. črc 2021

@martina468 ano....me delaji kontrolni odbery ikdyz beru doplnky tak i tak mi to obcas klesne a pak si pripadam jak chodici zombie unavena, vztekla, podrazdena, kazdy pohyb je problem

margriet
8. črc 2021

@martina468 Únava při častých záchvatech migrény je častá. Z doplňků je hořčík takový základ. Je ale taky důležité brát nějakou lepší formu kvůli vstřebatelnosti. Víš, co je u tebe spouštěč?

martt
8. črc 2021

@martina468 Já mám šílené migrény od krční páteře.

martina468
autor
9. črc 2021

@margriet Právě že nevím.🙈a nemůžu na to přijít

geilinka
9. črc 2021

@martina468 muze to byť stres malo spankunedostatek treba toho horciku malo piti....kombinace vice faktoru od patere...

martina468
autor
9. črc 2021

@geilinka dneska jsem byla na krví tak uvidíme jestli mi opravdu chybí nějaký minerál.

geilinka
9. črc 2021

@martina468 me pomaha vsechno si psat ze sem tri dny po sobe spala malo plus stres v praci rovna se migrena jako krava kdy bych nejradeji prorazila hlavou zed jen aby to bolelo jinak...otazkou taky je kde vas hlava boli protoze nevsechny bolesti hlavy jsou migrena taky kdyz mi chytne zub rozjede se mi migrena

margriet
9. črc 2021

@martina468 Tohle by chtělo vychytat. Vést si deník, psát si tam spánek, jídlo,… Po nějaké době budeš schopná vychytat, co si můžeš dovolit a co ne a podáří se ti snížit četnost záchvatů. Tím spouštěčem může být i prach, sluneční záření, změny počasí, hormonální změny (MS), málo/moc spánku, alkohol anebo taky některé potraviny: citrusy, mléčné výrobky, červené maso,… Pozor je taky potřeba dávat na konzervanty a barviva v potravinách, glutamát je taky peklo. Někdo to může mít spojené i s intolerancí na lepek, laktózu. Jak píše @geilinka můžeš mít taky kombinaci více bolestí hlavy, např. migrény a k tomu tenzní bolesti. To je takový častý kombo…

martina468
autor
9. črc 2021

@margriet
@geilinka děkuji vám holky za radu.Zkusim si to psát.Me migrény začly teprve letos v únoru,ale mám je 2-3x do měsíce a jedna trvá třeba až 5 dní když nezabere sumatriptan,musela jsem vysadit HA,ale zatím žádné zlepšení

odula
9. črc 2021

@martina468 hele, já jsem tohle měla asi před dvěma lety. Migrény, ale každej den, bolesti jsem měla od probuzení, někdy mě to i budilo že spani. Vracely se pak vždycky ve stejnou hodinu. únava, rozmazaný vidění, poruchy rovnováhy, odpadla jsem odpoledne a musela spát. Kolečko vyšetření, vc CT - nic. Pak to jak mávnutím proutku přešlo. Prostě to přestalo ze dne na den. Bylinkářka ke který si chodím pro čaje říkala že pravděpodobně nějaký hnusný zánětlivý ložisko . Neříkám že to je tvůj případ. Jenom že únavou a nevysvětlitelnou bolesti hlavy jsem si prošla a přešlo to samo. Tak hodně štěstí a vydrž. je to vyčerpávající 🌹

margriet
9. črc 2021

@martina468 Uvidíš, jak se to bude vyvíjet. Zkus s neurologem probrat i další možnosti léčby. Ať napíše třeba čípky na posílení účinku triptanů, můžete probrat i možnosti profylaktické léčby (2-3 záchvaty po cca 5 dnech měsíčně, to je 10-15 dní v měsíci mimo provoz, to by už mohl být docela argument pro). Sama trpím na migrény od svých 7 let, takže to peklo znám. Držím pěsti, ať je brzo líp 🍀

martina468
autor
9. črc 2021

@margriet na neurologii jdu až za půl roku..Děkuji za podporu,snad trošku na tu potvoru vyzraju...