Celková zubní náhrada

wafelka
10. kvě 2019

Ahoj máte nekdo zkušenost?? Zajímaji mě vaše zkušenosti... Lze se s tím vůbec najíst, ukousnout chléb, či maso.... A pokud někdo ví a má zkušenost jaký je rozdíl mezi provizorní a pak tou finální zubní náhradou.... Zajímá mne je vůbec nějaký... Třeba je ta finální z jiného materiálu?? Děkuji

monculais
10. kvě 2019

Vlastní zkušenost nemám. Ale taťka má celkovou zubní nahradu asi od 35 let kvůli rozsáhlé paradentóze. Nají se téměř jako se svými zuby. Jako maso, chléb atd. nejsou problém. Jablko si třeba krájí na měsíčky a pak normalně ukusuje.

wafelka
autor
10. kvě 2019

@monculais děkuji moc
😉

monikazubtech
10. kvě 2019

Provizorni celkova nahrada je ,kdyz mas v ustech jeste nejaky chrup,ktery te vytrhnout a rovnou nandaji do pusy,pote co se rany po extraci zahoji nasleduji otisky ,pak dalsi navsteva na vysku skusu pak navsteva zkouska zubu ve vosku a kdyz vse bude sedet vyhotovy se celkova zubni nahrada definitivni.
U te provizorni nahrady je dobre kvuli vytrzenym zubum a taky hlavne esteticky,co se tyka jidla dnes jsou lepidla na nahrady,takze bych asi sttach nemela.😉 doufam ze jsem to napsala srozumitelne.

malenka3
10. kvě 2019

Můj táta měl celkovou zubní náhradu horní i dolní čelisti. Jíst s tím nikdy pořádně nedokázal, bylo mu to nepříjemné, jak máš to patro přikryté, tak mu to bylo nepříjemné, nikdy si bohužel nezvykl. Byl s tím 20 let a naučil se jíst všechno až na ořechy bez zubů, vypracoval si dásně tak, že zvládal fakt všem.

inssomnia
11. kvě 2019

Moje babička ji má přes padesát let. Nikdy dokud byla aktivní a jedla sama (cca ještě 5 let zpátky) , jsem si nevšimla, že by něco jedla jinak než my, nebo se jakkoli omezovala. Jen na noc dávala zuby do skleničky. Od malička v tom vidím spoustu výhod ;) nikdy ji nebolí zuby.

modelis
2. čer 2019

@wafelka mě to čeká taky a mám strach... Ale teď mám problémy něco sníst, mám dolamane zuby, jen pár předních..