Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  malenka3
  30. bře 2021    Čtené 506x

  Doplnění k recenzi Snuggs - menstruační kalhotky z dm Selena Care

  Slíbila jsem doplnit svoji recenzi, tak slib plním. Zkusila jsem doplnit své trio Snuggs o jedny menstruační kalhotky z drogerie #dm . Kupovala jsem je na prodejně, takže verze Classic velikosti M. Při té příležitosti jsem si všimla, že už i v dm drogerii se dají koupit Snuggs. 

  Pokud budu tentokrát stručná (pro podrobnou recenzi Snuggs koukněte na můj poslední článek), musím objektivně uznat, že jsou s kvalitou Snuggs na první pohled a krátkou uživatelskou zkušenost opravdu srovnatelné a plně konkurence schopné. Nemám moc šanci jim něco opravdu vytknout, jednotlivé dílčí parametry hodnocení u Snuggs jsou opravdu  srovnatelné. 

  Kalhotky z dm vydržely nejsilnější dny menstruace, neproteklo nic. Navzdory některým recenzím opravdu nešustí, není to žádný igelit. Střihově mi přijdou velmi podobné Snuggs, v té verzi Classic mají kolem pasu hezkou  krajku, na to já si ale nepotrpím a do budoucna bych se bála, že se vytahá. Při přímém porovnání se Snuggs (mám klasický střih i bikiny) mi přijdou ty z dm trošku "bombarďákovější", přijdou mi víc jako ty silnější Snuggs na noc. Protože preferuji bikiny střih, tak Snuggs jednoznačně vedou. Ale až dnes jsem po prohlednutí webu dm zjistila, že i Selena Care mají řadu střihů a bohužel většinu z nich prodávají jen on-line. Takže dost možná mít jiný střih, tak bych tuto výtku nepsala.

  Co mají kalhotky z dm jednoznačně lepší, je šev té savé části, která je i trošičku delší - u Snuggs cítím ten šev na zadku, zvyknu si  na to, ale první dojem je nepříjemný, u Selena Care to není žádný problém, šev je menší.  

  Pokud bych se měla rozhodovat mezi Snuggs za plnou cenu (tedy kolem 800 až 900 Kč) a kalhotkami z dm za necelých 500, můžu s čistým svědomím doporučit ty z dm. Protože mám v plánu koupit další kalhotky pro střídání a se slevami se dostanu i u Snuggs na cenu kolem 500, zůstanu jim věrná, protože subjektivně víc věřím jejich technologii, pořád na kalhotkách pracují, beru je jako průkopníky. Ale objektivně jsem ani u Selena Care neměla pocit, že by málo sály, nebo že by po více hodinách zapáchaly). Navíc Snuggs mají pro mě zajímavější střihy a teď i výběr barev. Ale pro ty, které váháte, kalhotky z dm jsou jistě vhodnou  volbou, když nechcete investovat více peněz a chcete to třeba jen zkusit. A dost možná u té značky zůstanete, protože svoji  kvalitu opravdu mají.

  Pro ty, co budou hledat tu Snuggs recenzi, odkaz zde: https://www.modrykonik.cz/blog/malenka3/article/snuggs-moje-recenze-xma4ul/

  malenka3
  21. únor 2021    Čtené 940x

  Snuggs - moje recenze

  Snuggs. Já, nevěřící Tomáš, jsem si řekla, že to prubnu. Jak jsem byla z kalíšku nadšená, tak teď po druhém porodu to nějak už není ono. Nasbírala jsem slevy, uvrtala do toho další 3 baby a objednávka na 12 kusů byla na světě. Já si na zkoušku objednala jedny bikiny styl a dvoje klasický střih (jedny na normální MS a jedny na silnou na noc). Při těch slevách jsem se dostala na cenu cca 500 za kus a to už stálo za to dát přednost originálu před neznačkovou konkurencí, která nemá recenze tak super.

  Jsem nadšená. Jako fakt. Když jsem to četla poprvé, strašně se mi to eklovalo. Vůbec jsem si to neuměla představit. Ale upřímně, to i tampony před lety. To i kalíšek před lety. No, tak jsem to zkusila. Pár mých postřehů a odpovědí na mé otázky pro stejně tápající a sbírající odvahu zkusit.

  * Mám MS spíš normální až slabší, přes den na dva tampony a nejsou nikdy úplně durch, kalíšek v nejsilnější dny se od rána do večera náplní do cca dvou třetin. Sliznice spíš míň, někdy minimálně. Takže pro tenhle typ MS fakt nemají chybu. Nedokážu říct, jak jsou vhodné pro silnější MS, hodnotím jen ze svého pohledu.

  * Vážně neprotečou? Ne, fakt ani kapička. Dokonce jsem jak poděs první dva dny měla na sobě ještě druhé bílé kalhotky, abych případnou nehodu viděla dřív než na židli, pohovce atd. Na záchod jsem chodila kontrolovat furt  🤣🤣🤣

  * Vážně nešustí? Fakt ne. Na rozdíl od konkurence tam není žádná nepropustná fólie. Takže tam technicky nemá co šustit. Ani v ruce nešustí. Přiznám se, že nedokážu říct, jak je možný, že někomu šustí, když tam není nic, co by to způsobilo. 

  * Vždyť nejsou prodyšné, to v tom budu celý den? Jsou prodyšné. Jsou vyrobeny z nějakých spešl nanovláken, žádná fólie. Ano, není to bavlna, takže pro háklivý asi nic vhodného, ale pocit umělotiny z nich rozhodně nemám.

  * Vždyť musí být po celém dni mokré, ne? Fakt nejsou. Krev se vsákne prakticky ihned. Pořád jsem to testovala jak trubka toaletním papírem a byl tak max lehce umazaný, rozhodně ne mokrý. Takže ani já od toho nejsem špinavá, což se o vložkách rozhodně říct nedá.

  * Mít to celý den, tak tam je akorát semeniště bakterií a smrdí to, ne?  Fakt nesmrdí. To mě trápilo asi nejvíc. Ale aktuální verze kalhotek obsahuje nějaké složky stříbra či co, které působí antibakteriálně. Tak jako jsou nano roušky s úpravou, že zabíjejí bakterie, tak i tyhle kalhotky mají něco speciálního. Takže ano, i já jak trubka zkoušela čichat, jestli fakt nesmrdí 🤣 ne, jen lehký náznak krve, ale žádný smrad. To mnohem víc smrdí tampon, když ho vyndám. Takže věřím, že fakt tam neprobíhají žádné hnilobné procesy, které zvyšují riziko infekcí. 

  * Vyplatí se to finančně? Myslím, že ne. Píšou 50 pracích cyklů že vydrží ty funkce. To je odhadem 2 roky, když budu mít víc na střídání. To možná po té slevě, ale proti kalíšku to nikdy nevyhraje. Ale to pohodlí mi za tu vyšší cenu stojí. To, že to šetří přírodu, je fajn, ale to pro mě není hlavní motivací.

  * Jak se to pere? V ruce je přeperu hned po sundání. Ani v tomhle případě se při mytí z toho nelinou potoky krve. Když si vezmu, že za den žena menstruuje jen pár ml krve, tak to fakt není nic extra. Pak je usuším a hodím do pračky. Zatím vždy k tomu mám další prádlo, takže kvůli kalhotkám nezapínám pračku. Někdo je prý nosí hned po vyprání v ruce znova (vážně to tak vy zkušené děláte?), na to nemám zatím odvahu. Potřebuju je mít přeprané pračkou. Možná si to dovedu představit ve dny na konci, kdy jenom špiním.

  * Je tam vidět krev? Na černých prakticky ne. První půlku dne vůbec, k večeru už tam hnědé skvrny na té černé trochu vidím, ale jen v tý nejsilnější dny. Třeba po noci vypadají kalhotky jako čisté (v noci mám slabou ms). Rozhodně je to nejčistší práce, žádné tahání tamponů, žádné vyměňování špinavých vložek, žádné lovení kalíšku a vymývání. Sundám prakticky čisté kalhotky, přeperu, žádné nechuťárny.

  * Sedí střih dobře? Mně víc vyhovuje bikiny styl. Je víc vykrojenější. Noční kalhotky mají silnější vrstvu, takže mezi nohama mi to je víc nepříjemné, ale nic zásadního. Co mi trochu vadí, je šev na zadku, kde končí ta savá vrstva. Někdy to cítím, budu si muset zvyknout.

  * Není ta savá vrstva krátká? Toho jsem se z některých recenzí bála. Nemám ten pocit ale. Přijde mi akorát, končí mi zhruba v místě, kde mám kostrč, za mě stačí. Ale mám normální postavu, žádný obr zadek, velikost M. 

  * Kolik kusů mít pro pohodlné užívání? Mám teď troje a točím je. Ale protože "musím" prát v pračce, za jednu MS o cca 5 dnech musím prát víckrát. Takže mám v plánu asi ještě troje nebo čtvery koupit, ať to nemusím tolik hrotit. 

  Konec mé recenze patří poděkování @apacheee . Její recenzi jsem už posílala mnohým na dotazy na Snuggs, měla ji bedlivě pročtenou včetně plodné diskuze. Ona byla tím posledním kopancem pro to se nebát to zkusit. Musím říct, že jsem nadšená z těch možností, co se dnes nabízí pro řešení menstruace. Já si pamatuju ty hnusné vatové vložky, co měla matka schované doma. Dlouho jsem sbírala odvahu k tampónům. Mám doma dvě holčičky. Chci, aby je MS omezovala naprosto minimálně. Možná vymyslí za 5 let ještě něco lepšího, ale pokud ne, tak kalhotky budou určitě mojí první volbou pro ně.

  Nenašel by tohle někdo doma? Kdysi dávno předávno to bývalo v dětské sadě na hraní. Dnes už se to asi sehnat nedá 😔 Nebo dá? (propiska je jen kvůli velikosti).

  malenka3
  Zpráva byla změněna    4. dub 2020    

  Ukládám si sem jednu z nejlepších celkových analýz koronaviru, založenou na datech a datových modelech, nikoli na senzačních teoriích o já nevím čem. https://medium.com/@krivka.adam/koronavirus-kla...

  Nečekám, že si to někdo přečte celý, je to náročný text a hodně dlouhý, ale doporučuji ho všem, kteří mají pocit, že vláda dělá přehnaný opatření, a pro všechny ty, kteří by mohli nabýt dojmu, že když to teď je možná na dobré cestě, že máme vyhráno.

  Prosím, kdo má tyhle pogumované Lidl kalhoty, můžete mi změřit od rozkroku délku nohavice pro velikost 98/104 nebo 110/116?

  Ježíš, to byla rychlost 😕 @kaculka2014 co se to jako stalo? Už není ani profil, nestihla jsem si ani přečíst odpověď ☹️

  Slevový kupon na pilulka.cz na 100 Kč při nákupu nad 500 Kč - PROCOL. Platí do konce prázdnin a do dnešní půlnoci mají k tomu ještě dopravu zdarma.

  Nějaký super recept, co s vepřovou kotletou?

  Má někdo prosím tip na opravdu dobrou restauraci v Praze, kde dělají obří steaky (od 700 g výše)? Myslím pro opravdu náročného gurmána, má vyzkoušeno už celkem dost.

  Řešil někdo podobnou situaci? Prosím nepište spekulace, těch mám dost a nemůžu najít důvěryhodné relevantní odkazy, jak to přesně je.

  Rodičák (peníze) mám do 2,5 roku věku dítěte.
  Rodičovskou dovolenou hlášenou v práci do 3 let, pracovní poměr na dobu neurčitou trvá.
  Plán je takový, že se ve 2,5 letech nahlásím na pracák jako osoba pečující o dítě do 7 let, aby za mě platil stát ZP.
  Na dohodu o provedení práce budu pracovat od 2,5 let pro svého stávajícího zaměstnavatele tak, aby mi to pokrylo chybějící rodičák.

  Moje otázky:
  1. Je nějaký důvod, proč by bylo výhodnější si prodloužit teď rodičák (peníze) na minimální částku a nedělat to hlášení na pracák? Já přeci pak nejsem povinná tam docházet a pravidelně se tam hlásit, neboť nebudu nezaměstnaná. O to, že by mi chodila minimální částka peněz, mi nejde, jakmile skončí peníze z rodičáku, budu si přivydělávat.
  2. Pokud si vydělám nějaké peníze na dohodu u svého zaměstnavatele, z čeho se mi pak bude počítat mateřská na druhé dítě, na kterou půjdu třeba ve 3,5 letech prvního dítěte? Bude to z toho přivýdělku nebo ji budu mít ve výši jako na první dítě? - mám za to, že když porodím do 4 let věku dítěte, pak je mateřská stejná jako ta první, bez ohledu na to, kolik si vydělám (pokud by to nebylo víc,pak by se měla počítat z té vyšší částky).
  Předem díky.