Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Chceme druhé dítě, ale kvůli mému očkování nemůžeme 😞

xvitko13
19. říj 2016

Ahoj všem, chci poprosit o radu. S manželem máme jednu dceru (18 měsíců), která je stále kojena (ráno, večer a v noci). Jelikož už je dcera docela velká a "samostatná", rádi bychom jí pořídili sourozence 🙂. Problém je ovšem v tom, že mi vypršelo očkování na tetan, byla jsem totiž očkovaná v roce 2004 a moje praktické lékařka mi nyní říkala, že každopádně už to musíme přeočkovat, že se to správně má po deseti letech přeočkovat, tedy to mělo být již v roce 2014 přeočkováno (byla jsem ovšem tehdy těhotná). Jenže nechce mě očkovat jako kojící, ani jako případně těhotnou. Co mám tedy dělat? Přestat kojit dceru kvůli očkování? Nebo dál kojit třeba ještě půl roku, a nemoci se snažit o druhé miminko a naočkovat se až se malá sama odstaví - jak říkám, třeba za půl roku či za dýl? Jak z toho všeho ven? Díky za odpovědi 🙂

cell
21. říj 2016

@soyevita : u mladého člověka je 1 dávka po 10-15 letech opravdu postačující

radiva
21. říj 2016

nevím proč ti lékařka nenabídne možnost zjištění protilátek z krve a podle toho se rozhodnout. Přítel si to nechával zjišťovat teď po 10 letech od očkování a hodnoty má pořád takové, že není nutnost očkovat. Zeptej se lékařky na tuto možnost, případně bych se obrátila na nějakého internistu, pokud to tvoje praktická lékařka nenabízí.

cell
21. říj 2016

@radiva : tohle internista opravdu řešit nebude 😉

tamamapraha
21. říj 2016

:D absurdni.. kazdopadne ja uz se ockovat nikdy nedam... 🙂

lajla
21. říj 2016

@radiva zjištění protilátek není bohužel automaticky, každý praktik se k tomu staví jinak... každopádně taky doporučují, jako samoplatce klidně, nejsou to žádné velké částky kolem 200?

cell
21. říj 2016

@lajla : v naší laboratoři 520,-

lajla
21. říj 2016

@cell tak asi všude jiné ..jako vše😂 ne o zas nějaká co nepochopila co chci😞

radiva
21. říj 2016

@cell přítel to měl přes internistku ;)

tamamapraha
21. říj 2016

zaLEZi na laboratori nekde to je cca 500 kc za jednu nemoc