Chceme druhé dítě, ale kvůli mému očkování nemůžeme 😞

xvitko13
19. říj 2016

Ahoj všem, chci poprosit o radu. S manželem máme jednu dceru (18 měsíců), která je stále kojena (ráno, večer a v noci). Jelikož už je dcera docela velká a "samostatná", rádi bychom jí pořídili sourozence 🙂. Problém je ovšem v tom, že mi vypršelo očkování na tetan, byla jsem totiž očkovaná v roce 2004 a moje praktické lékařka mi nyní říkala, že každopádně už to musíme přeočkovat, že se to správně má po deseti letech přeočkovat, tedy to mělo být již v roce 2014 přeočkováno (byla jsem ovšem tehdy těhotná). Jenže nechce mě očkovat jako kojící, ani jako případně těhotnou. Co mám tedy dělat? Přestat kojit dceru kvůli očkování? Nebo dál kojit třeba ještě půl roku, a nemoci se snažit o druhé miminko a naočkovat se až se malá sama odstaví - jak říkám, třeba za půl roku či za dýl? Jak z toho všeho ven? Díky za odpovědi 🙂

lajla
19. říj 2016

@tomato543 když myslíte..přežít se dá hodně věcí, spíš je to o kvalitě života potom,jedna je azaz
@cell obrovský nápor na org, jedná určitě stačí...věřím že každý si raději sám nabere protilátky než se na třikrát píchnout, ale jasný...je to na každém
Mi vždy stačila jedna, a na třikrát bych to absolvovat nechtěla...ani neabsolvovala

tomato543
19. říj 2016

@tahejhula mysli si co chceš, mně je to jedno 🙄

tomato543
19. říj 2016

@lajla mám v okolí 3 známé, co šli na přeočkování, 3x a nijak si nestěžují, že by měli o něco horší život 😀 😎

tahejhula
19. říj 2016

@tomato543 To neni o mych myslenkach, to je fakt. 😀 Boze lidi, vzdyt to jsou lehce dostupne informace!

tomato543
19. říj 2016

@tahejhula tak jdi studovat.. 🙄

lajla
19. říj 2016

@tomato543 3? To není žádný vzorek...

tahejhula
19. říj 2016

@tomato543 Nemusim, ja mam relevantni informace. Narozdil od tech, co siri blbiny. 😂

dzogobela
19. říj 2016

@xvitko13 mne teda doktorka rikala, ze tetanovka pri kojeni nevadi... To me prekvapilo, patrala jsem na netu a nasla jsem, ze to asi mozna fakt neva. Jinak je to urco tech 15 let 🙂

tomato543
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lajla
19. říj 2016

@tomato543 je toto zapotřebí?zkuste se více informovat, a pak se
@tahejhula omluvit...uznat poté svou chybu má váhu

tomato543
19. říj 2016

@lajla ještě vy.... 😀

kika_21
19. říj 2016

@anetka1701 Mně to šílený nepřijde-dcera si vrazila hluboko 😕 obří třísku z chůd a ptali se na to. No dala jsem dohromady, že byla standartně očkovaná-rok ne.pamatuju si rodná čísla, ale tohle ne...

lajla
19. říj 2016

@tomato543 je to škoda no... protože právě takhle se šíři fámy a dochází ke zbytečným rozeprim, i pro Vás samou je myslím lepší vědět,jak to opravdu je...duveruj,ale prověřuj!

tahejhula
19. říj 2016

@tomato543 A proc? Se mi za tebou nechce. 😂😂

tomato543
19. říj 2016

@lajla jak říkám, netvrdím, že to není pouze skrz rez v hřebíku..to jsem nikdy nenapsala.. ale na takové žabo-myší války nemám čas, ani chut.. nazdar 😎

tomato543
19. říj 2016

@tahejhula asi proto, že jsi lehce(?) labilní, a neuvědomuješ, že už tam dávno jsi.. 🙄 😎 😀

tahejhula
19. říj 2016

@tomato543 Diky za diagnozu po netu, to poukazuje na neskutecnou dusevni vyrovnanost. 😀

claire90
19. říj 2016

Ja bych se na ocko vyprdla, porizeni sourozence by mi bylo prednejsi a uz vubec bych kvuli ockovani neprestavala kojit 🙂 sama se neplanuju nechat preockovat a to uz mam odrozeno :D takze na tvem miste bych v klidu otehotnela, dokojila obe deti a kdyz pak budes chtit, sla bych na ocko..

kajalka
19. říj 2016

@tomato543 Prosím tě, kolik je ti let? Tak buď sem dej info, ať si rozšíříme obzory, jak se z rezavých hřebíků dá nakazit tetanem a nebo si dej pohov.

cell
19. říj 2016

@lajla : no možnosti jsou takové naočkovat 1x a poté nabrat protilátky anebo 3x očkování v základním schématu (0,1,6 měsíců). Ze zkušenosti vím, že ale lidi na ty protilátky málo chodí
@dzogobela : jinak ano, gravidita ani laktace NEJSOU kontarindikací k očkování

bachovy_esence_poradna
19. říj 2016

@xvitko13 osobně jsem se setkala s tím, že i lékaři dodržují 10-ti letou lhůtu jako orientační a poslední dobou je spíš tendence ji prodlužovat....
jak tu padlo pokud jste hodně pro očkování, můžete si nechat vyšetřit protilátky 😉

upřímně to riziko tetanu je dost malé...
je potřeba vidět to v souhrnu s ostatními věcmi, se kterými se můžeme potkat...
jde opět o očkování proti 1 z mnoha nemocí...
nepřestávala bych kvůli němu kojit nebo bych neodkládala těhotenství 😉

tomato543
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kajalka
19. říj 2016

@tomato543 Je mi tě líto.

tomato543
19. říj 2016

@kajalka to být nemusí. 🙂

jaku
19. říj 2016

Byla jsem očko v roce 1997, nechávám si dělat odběr na hladinu protilátek a mám jich dostatek, takže se nemusím očkovat. Riziko nákazy je minimální a navíc při každém úrazu stejně tetanovku píchnou bez rozdílu kdy bylo očkování.

kika_21
19. říj 2016

@jaku Nepíchnou.Ale stejně bych si nejprve to mimčo pořídila. Platí to dle naší dr.,kam jsem vyštvala muže, když si rozdrtil prst kamenným kvádrem,skutečně 15 let. Ani při řešení takového úrazu mu na chirurgii ruky ve Vysokém nic nepíchli.

xvitko13
autor
19. říj 2016

Všem díky za reakce 🙂

rajani
19. říj 2016

Tetanova vakcina drží 15-20 let. Nech si vzít protilátky. Když budou vysoké, tak je možný odklad o 5 let🙂

panickatlamicka
19. říj 2016

Kojit bych neprestala, klidne bych otehotnela, na teranovku bych nesla a rezavych hrebiku bych se nebala.

soyevita
19. říj 2016

@cell Mě bylo řečeno,že je jedna dávka dostačující,jelikož jsem žila v cizině a tetanovku jsem měla prošvihlou možná 10let.....