Chceme druhé dítě, ale kvůli mému očkování nemůžeme 😞

xvitko13
19. říj 2016

Ahoj všem, chci poprosit o radu. S manželem máme jednu dceru (18 měsíců), která je stále kojena (ráno, večer a v noci). Jelikož už je dcera docela velká a "samostatná", rádi bychom jí pořídili sourozence 🙂. Problém je ovšem v tom, že mi vypršelo očkování na tetan, byla jsem totiž očkovaná v roce 2004 a moje praktické lékařka mi nyní říkala, že každopádně už to musíme přeočkovat, že se to správně má po deseti letech přeočkovat, tedy to mělo být již v roce 2014 přeočkováno (byla jsem ovšem tehdy těhotná). Jenže nechce mě očkovat jako kojící, ani jako případně těhotnou. Co mám tedy dělat? Přestat kojit dceru kvůli očkování? Nebo dál kojit třeba ještě půl roku, a nemoci se snažit o druhé miminko a naočkovat se až se malá sama odstaví - jak říkám, třeba za půl roku či za dýl? Jak z toho všeho ven? Díky za odpovědi 🙂

anonymous123
19. říj 2016

Me Dr.rikala, ze tetanus staci bohate po 15 letech, poptala bych se jeste jinde..

monasek84
19. říj 2016

Jsem podobny pripad, mela jsem jit na preockovani v 2013, to jsem ale otehotnela, pak do 2 let kojila a ted jsem zase tehotna, takze se ockovani nekona. Moje dr z toho nejaky drama nedela, ze nekde se uvadi lhuta preockovani az 15 let. A ja to zase beru tak, ze kdyby se nedejboze neco stalo, tak ti v nemocnici stejne tetanovku pichnou (nebo aspon manzelovi ji pichaji s kazdym krvavym urazem, i kdyz je ockovany).

alcar
19. říj 2016

@xvitko13 tvoje lekarka asi nevi, ze u ockovani proti tetanu se posunula hranice na 15let. 🙂 Takze mas do r.2019 jeste cas. 😉 Jdou vysetrit i protilatky.

fallingstars
19. říj 2016

@xvitko13 Mně dávali tetanovku naposledy asi před šesti lety, když mě při běhání pokousal cizí pes, protože už jsem ji měla taky dááávno vypršenou. Říkali mi ale, že nový postup - za normálních okolností, bez zranění, apod. - je, že se nejprve zkontrolují protilátky, protože každé tělo je jiné a ty protilátky si uchová jinak dlouho a údajně to u mnoha lidí vydrží déle než deset let, takže by se u nich přeočkovávalo zbytečně. Takže bych si zkusila nejprve otestovat protilátky (teda asi nejdřív ověřit, že je to tak opravdu může být)...třeba bys to přeočkování zatím ani nepotřebovala...

lajla
19. říj 2016

@xvitko13 mylná info, stačí bohatě po 15letech, mi vyprší teď...ale že bych kvůli tomu nemohla otěhotnět, mě ani nenapadlo...už když mi to.dr říkala že bude muset přeočkovat, tak jsem odvětila ani náhodou...že budu těhotná😉

kajalka
19. říj 2016

V prvé řadě si počti o tom, jak velká a znečištěná zranění musí být, aby se z nich tetanus rozvinul. Poté přejdi k tématu, jaká je reálná trvanlivost vakcíny a kolika lidem se protilátky neudělají vůbec. Také učiň úvahu, proč se nesmí očkovat při kojení a jaká je doba vyloučení srágor z těla, je-li vůbec nějaká, narážím na situaci, kdy se v zamořeném těle vyvíjí nový život. Spousta odpovědí je i zde: http://www.vitalia.cz/clanky/8-ockovani-proti-t...
Takže za mě: z vysoka se na to vyprdnout a žít co nejzdravěji.

xvitko13
autor
19. říj 2016

@anonymous123
@monasek84
@alcar
@fallingstars

Holky, díky za odpovědi. To by bylo fajn, kdyby to bylo těch 15 let a ne 10 jak říká moje dr. Ona mi taky říkala, že když se stane úraz, tak že ten tetan píchají, ale že je to rizikové, že člověk může mít horečku a tak. Že zkrátka teď ať na druhé dítě nepomýšlím a nejdřív vyřeším to očkování.

lajla
19. říj 2016

@xvitko13 tak to záleží na Vás zda dáte přednost ocku nebo dítěti...
Vykašlala bych se na to, evidentně dr neví která bije a to je dost smutné😞

betelgeuzz
19. říj 2016

Podle platného kalendáře se tetanus přečkovává po 10 - 15 letech. a je to očkování doporučené, ne povinné. http://www.vakcinace.eu/data/files/ockov_kal_20...

tahejhula
19. říj 2016

Ajajaj, ja byla naposledy ockovana v roce 1996 a jsem tehotna. Tak holt se bude ockovat az porodim a dokojim, no.

cell
19. říj 2016

@xvitko13 : odebrala bych protilátky, osobně bych tipla, že jich budete mít ještě dost a očkování ještě nebude nutné. (pokud by se lékařka vzpěčovala, klidně jako samoplátce, nebude to drahé). Postupu lékařky (se sama jako lékařka) trochu podivuji 😕

anetka1701
19. říj 2016

Co všechno doktoři vymyslejí kvůli očkování 🙂 Některý dokonce lepí termín očkování na občanku!! Blázni... Tetan mám 5 let propadlej, zvládla jsem dvě těhotenství, porody, operace... a nikdo nic neřešil (a já se očkovat nehodlám).

cell
19. říj 2016

@anetka1701 : lepíme taky na kartičku pojištěnce, neb jsou na to starší pacienti zvyklí a potřebují to pro svůj klid a je to také praktické i pro případ úrazu 😉

anetka1701
19. říj 2016

@cell já už to hodněkrát viděla nalepený na občance. To mi přišlo fakt šílený (o kartičce pojištěnce nemluvím, to je asi jedno)

tahejhula
19. říj 2016

Jo a protilatky fakt nemam zadne, minimalne tri roky.

tahejhula
19. říj 2016

@anetka1701 Jeste by to mohli lepit na celo, ze jo. 😁

hojda
19. říj 2016

švagrová taky očkovala až po dokojení a druhého dítěte, můžeš si nechat udělat test na protilátky, ale někde jsem četla, že až 20 let.

cell
19. říj 2016

@tahejhula : tak to Vás čeká základní očkování (3x)

tahejhula
19. říj 2016

@cell Uvidim, jak to vubec bude za dva tri roky. 😉

cell
19. říj 2016

@tahejhula : počítám, že za 2-3 roky to bude stejně, tedy na Vás 😉

bzubzalka
19. říj 2016

Manžel měl tetanovku propadlo po 20ti letech ho přeočkovali a bylo....

lajla
19. říj 2016

@cell na třikrát...to si rovnou může dotyčný/a nechat udělat parte

cell
19. říj 2016

@lajla : proč proboha? 😕

tomato543
19. říj 2016

@xvitko13 no já měla taky podobně.. sestra říkala naočkovat. že jako kojící a těhotnou se očkovat nesmí..
neodstavila jsem kvůli tomu, až jsech chtěla, odstavila jsem, nechtěla jsem kojit přes těhu.. to mi přijde moc..
tetan se d přeočkovat kdykoliv později.. sice 3 dávky..ale dá se. ted se očkuje po 15 letech. prodloužili interval..
ted taky naočkovaná nejsem, a sem těhu.. počkám si až dokojím a pak se pujdu naočkovat.. nebudu se omezovat..pokus e nepohybuješ mezi rezavýma hřebíkama, neřešila bych to..

tahejhula
19. říj 2016

@cell No prave, jestli se mi bude vic chtit riskovat vakcina, nebo minimalni riziko nakazy. Tot otazka. 😉

cell
19. říj 2016

@tahejhula : jak píšu, je to na Vás 😉

tahejhula
19. říj 2016

@tomato543 Tetanus nema nic spolecneho s rezavymi hrebiky. 😁

tomato543
19. říj 2016

@lajla zas tak strašné to není.. očkuje se to normálně na 3x..(u lidí co to prošvihnou) a žijí... 😀

tomato543
19. říj 2016

@tahejhula ale má.. 😎

tahejhula
19. říj 2016

@tomato543 No nema. 😀 Ve rzi se ty spory nedrzi lepe, nez treba na vetvi. 😂 Mytus.