CMV virus. Má někdo nějakou zkušenost?

kapr
1. pro 2008

Ahoj všem,
zakládám nové téma, protože se mi nepodařilo najít někde tento problém z imuna. Má někdo nějakou zkušenost, se kterou se se mnou podělí? 🙂
velmi děkuji

saxana123
17. pro 2012

@kapr No ja som si asi 2 týždne po pôrode dala na infekčnom porobiť testy a vyhodnotili to podľa protilátok a pečeňových testov ako dávno prekonané, lebo že keby som to lapila niekedy v posledných mesiacoch tak by sa to odrazilo na pečeň.. testoch. Nevyšli by v poriadku, pečeň si takéto infekcie pamätá dlho.Takže mne to zaktivovalo v tehotenstve, preniklo k malému a už to išlo.Je to veľmi nepravdepodobné, že stane také ako nám, je to vraj nula celá niečo percenta pravdepodobnosti, ale možné to je. Ako nám povedali, vyslovená smola 😒

labus
18. pro 2012

@saxana123 je mi velmi luto,že u Teba to tak nebolo... ja som konštatovala len čo mi povedali lekári... podla seba neviem posudit mne sa bábo nepodarilo

jabluncanka
21. pro 2012

@saxana123 Ale to já přece nikde nepíšu...antivirotika mají tu nepříjemnou vlastnost,že snižují plodnost... ☹ 😒

saxana123
21. pro 2012

@jabluncanka No je to možné, no môjmu malému zachránili život v hodine dvanástej, takže čo je to v porovnaní so zníženou plodnosťou, hlavne že žije 😉

dyger
9. kvě 2013

Dobrý den, ráda bych se zeptala, dneska mi bylo řečeno že mám CMV, víc jak dva roky se s partnerem snažíme o mimčo a symptomy CMV mám víc jak rok, ale podle doktorky to byl jen únavový syndrom a proto se nic nedělalo, až teď. Je možné, že jakákoli snaha o početí je zmařená právě díky CMV?? Nikde jsme se to tu nedočetla.

avantoraj
12. čer 2013

Dobrý den .Nejsem lékařka, jen jsem matka postiženého dítěte. Proč to píšu? Pro
četla jsem dost příspěvků týkajících se právě CMV a těhotenství. Mohu-li radit, nechtějte dítě za tuhle cenu. Přečtěte si příspěvky o matkách s touto dg a jejími následky na těch maličkých.Život s postiženým dítětem je velice těžký a postižení, která takto vznikají, patří bohužel mezi ta nejhorší...Hodně štěstí.

adeleyde
6. črc 2013

Ahojte,,mám podobné zkušenosti jako adriana_xxx,u mě se to take zjistilo až po porodu..bohužel to malou poznamenalo hodne..nejspíš jí diagnostikují uplnou hluchotu a ted dokonce hrozí nejaký druh epilepsie..je to samé lítání po doktorech a strach z toho co jeste muze prijít..holčičce ted budou 2 rok a je hrozne pozadu..musíme rehabilitovat,mame doporucene í...chce to sílu a bojovat..nic jineho se delat ani nedá..takže držím palce těm co to také prožívají 🙂

boldy
18. zář 2013

Ahojte, mne diagnostikovali cmv po prvom porode, ma to aj dcera, lebo som kojila...otehotnela som druhykrat bez problemov. Syn aj dcera su zdravi. Rizpravala som s MUDr. Vo viedenskej nemocnici, vraj to nie je zavazne a nezaoberaju sa vobec tymto virom u zien, len ak to dostane tehotna zena, vtedy je pod kontrolou.. Ma to 90percent ludi najma zien po porode. Treba len zvysit imunitu. Naposledy v testoch to mal uz aj manzel, takze sa to lahko prenasa.

lencica
6. lis 2013

@boldy ahoj.mne to teraz zistili malej.ja som si bola dat zobrat krv kedze kojim ☹ velmi sa bojim lebo tu je vela zleho o tom pisane.mala ma 3 mesiace a myslim ze je zatial oki.robi vsetko ako take deti v jej veku!ale bojim sa o tu hluchotu a ine.pises ze aj tvoje deturence mali CMv a su zdravucke 🙂 pri prvom mi nic take nerobili tak ani neviem ci som to mala alebo to mal maly!!!

boldy
6. lis 2013

@lencica ked to ma mala, budes to mat aj ty, teraz alebo neskor to urcite dostanes. Synovi si testy nerobila? Neboj sa nie je to take komplikovane, ja pri detoch nebadam velky rozdiel, ze by im nieco bolo. Na sebe ano, som viac unavene, len neviem ci toto zase nie je vekom 🙂 vlastne kvoli tej unave ma poslali na tieto testy. Zvysuj imunitu, ovocia, vitamin C v prasku, atd. Neboj mala je ok.

lencica
6. lis 2013

@boldy mne brali krv v pondelok a este nemam vysledky tak uvidim.neviem pri malom mi nic take nebrali ze sa to bezne nerobi!no ja si myslim ze tiez to mal ked to ma aj mala!malej to robiila preto lebo mala dlho zltacku az dva a pol mesiaca.mala aj pecenove zle ale to uz je vsetko v poriadku.no len zobrala krv na toto a vidis zas len zle!!!to vsetko papam ja sa praveze citim oki no uvidime 🙂 len saozaj bojim!

jenjanka
11. bře 2014

máte někdo zkušenost že byste někdy měli cmv a časem se to zase vratilo?

beeee
11. bře 2014

Cmv Sa moze reaktivovat, Ale napr. V tehotenstve reaktivacia v 99 percent nema vplyv na Plod.

jenjanka
11. bře 2014

A z jakehu duvodu se muze reaktivovat?jsem nachlazena,ryma kasel a vysla mi reaktivace.

celasapremenim
11. bře 2014

@lencica moja mala dostala cmv v porodnici, ja som ho nemala, vtedy to tam podostavalo vela deti akoze z prostredia, najlepsie na tom bolo, ze to tam nezistili, co jej vlastne je a zistila mi to az pediatricka, ze to prekonala
nastastie jediny problem u nas bol, aj to len hadame, ze mala od cca roka zacala pomalsie prospievat a bola mensia celkovo aj v skolke aj v skole ....ale uz to pominulo a rastie, ale bude podla mna nizsia, akoby bola, keby toto neschytala

kkristin
11. bře 2014

Ano osobne som tym velmi dlho trpela ;(

beeee
11. bře 2014

Reaktivovat Sa moze napr ked Mas oslabenu imunitu alebo Ta niekto znovva nakazil

lencica
11. bře 2014

@celasapremenim ze som ho ja prekonala v tehotenstve bodla vysledkov a ani som o tej spine virusovej nevedela!mala je zatial v pohode tak dufam ze to tak aj bude!keby nemala dlho zltacku tak by som urciite ani nevedela ze ma CMV!ako je to choroba svina a nerobia sa bezne vysetrenia nechapem!no dufam ze budete oki aj vy 🙂

celasapremenim
11. bře 2014

@lencica inak ja vobec nechapem, moja mala nemala ani len zltacku v porodnici, ona chytila teploty a nechali si nas tam dlhsie a tam jej na to vooobec neprisli, az nasa pediatricka
inak tebe sa to prosim ta ani neprejavilo nijak, ze si to mala aktivne? to je sila

beeee
11. bře 2014

Ta infekcia je o to horsia, ze Sa u vacsiny ludi Vobec neprejavuje Teda prebieha bez akychkolvek symptomov

adrisa12
23. bře 2014

ahojte, hladam maminy ktore maju deticky s kongenitalnym CMV, t.j. infekcia sa preniesla na dietatko v maternici...nas syn je tiez taky pripad, takze zhanam co najviac info...

lucinka0503
24. bře 2014

Zdravím,ja som kvôli CMV potratila,aĺe od potratu mám ďalšie tri zdravé detičky,nebyť potratu.tak o tom,že nejaký vírus CMV existuje.

akwee
24. bře 2014

Tiez som kvoli CMV infekcii potratila v 18tt :( ... dlho som v tele mala aktivne protilatky akutnej infekcie. Cca po 4 mesiacoch od potratu som necakane otehotnela. Kvoli aktivovanemu virusu som si presla mnohymi hrozbami zo strany lekarov, az na infekcnom ma uistili, ze to bude v pohode, vraj si telo dokaze este dlho po prekonanej infekcii vytvarat protilatky. Dcerka ma uz 16 mesiacov a zatial vyzera byt zdrava...

jenjanka
9. dub 2014

nevite zda byva u reaktivace zvysene monocyty?a jak dlouho to muze byt?

crease
12. čer 2014

Zdravim vsechny, dle datu jiz tato diskuze neni aktualni, ale prece jen bych se rada podelila o svou zkusennost s CMV virusem pro pripad, ze by nekdo dalsi zjistoval vice informaci.
Na konci cervna v roce 2013 me porad bolela hlava a probihaly i teploty, bez ibalginu jsem absolutne nemohla existovat, take jsem byla dost unavena. Po vsech vysetreni mi prisly 10.7. vysledky - aktivni EBV a CMV virus. Lekar mi naordinoval klid a dietu, do 14 dnu se mi ulevilo a dokonce jsem i zhubla par kilo, coz se mi hodilo 🙂 jenze 26.8.2013 jsem zjistila, ze jsem tehotna. Nejaky cas jsme se snazili o miminko a nedarilo se, po testech v Podoli byl vysledek 36% uspesnost otehotnet, takze pro me prakticky nulova sance. Ze zacatku mi vubec nedochazelo, ze by virusy a tehotenstvi melo nejakou souvislost, ale prvni navsteva u gynekologa to vse odhalila. Pokud by se virus plodu vsiml, sam by ho zlikvidoval a o miminko bych prisla, za par tydnu byl plod v normalnim vyvinu a vse se zdalo byt v poradku. Peclivost pani gynekolozky mne odeslala do genetickeho centra. Probirala jsem svou situaci s pani doktorkou, ktera tehdy nevypadala vubec nadsene, ale me ta vaznost stale nedochazela. Vysvetlovala mi, ze mi udelaji jeste nejake testy, kde se zjisti primoinfekce CMV, ktery byl zavaznejsi a vzacnejsi. V pripade pozitivity by mi doporucila interrupci, byla jsem v 10 tt., protoze by hrozilo riziko slepoty, hluchoty nebo dusevni retardace miminka. Za par dni mi prisly vysledky do emailu - POZITIVNI, zhroutil se mi svet. V emailu byla poznamka o tom, ze mam pani doktorce dopoledne zavolat, ze se domluvime jak budeme dale postupovat. Vysledky tedy napovidaly to, ze primoinfekce CMV viru je v krvy, ale nakaza plodu zatim neprokazana. Prvni hovor - neprepojili mne, byla jsem znicena, druhy hovor - dovolala jsem se. Jakmile jsem se pani doktorce predstavila ihned se me zeptala, co si o vysledcich myslim. Moje odpoved byla jasna - v pripade, ze mi nekdo nerekne jasne, ze bude moje dite postizene, tak na interrupci jit nechci. Reakce pani doktorky mne prekvapila, byla pozitivne naladena a sdilela muj nazor. Nabidla mi odber plodove vody v 16 tt, souhlasila jsem, byla to pro me nadeje. Zduraznila mi ale, ze v pripade, ze se CMV virus v plodove vode prokaze, bude to jasne a ze bych si mela uvedomit jedno - do 12 tt je interrupci beznou veci, ale po tom to tydnu tehotenstvi se uz jedna o komplikovanejsi zakrok. I po teto vete jsem souhlasila, chtela jsem o sve dite bojovat a citila jsem, ze ono bojuje take. V 16 tt jsem podstoupila odber plodove vody. Strasne jsem se bala, predstava zapichnuti jehly do bricha, kde mam sve miminko, me desila. Nakonec vse probehlo v poradku, za par minut bylo po zakroku. Nebylo to nic strasnyho, nic extra bolestiveho a miminko bylo neustale pod kontrolou, lekar mi naordinoval klid na luzku a cekala jsem na vysledky. Hned druhy den jsem si volala pro prvotni vysledky - prvni tri nejcastejsi vady byly vylouceny a cekame holcicku - takovy byl verdikt 🙂 byla jsem nadsena a verila jsem, citila jsem, ze i dalsi vysledek ohledne CMV viru bude negativni. Do 14 dni prisly finalni vysledky - CMV virus v plodove vode neni! Byla to neuveritelna uleva, byl to nadherny pocit 🙂 Vse bylo v poradku, ultrazvuky, vysledky, takze jsme se s manzelem uz jen tesili na nasi krasnou holcicku 🙂 . Chtela jsem tuhle situaci popsat uz tenkrat v ten moment, kdy jsem dostala vsechny vysledky, ktery dopadly dobre, ale prislo mi bezpecnejsi napsat tento pribeh az po narozeni dcery. Dne 9.4.2014. ve 39 tt, se nam narodila dcera Amelia s vahou 3 830 g a vyskou 50 cm - zdrava a krasna holcicka. CMV virus jsme spolesne s dcerou PORAZILY.

Timto pribehem bych chtela poslat silu vsem zenam s podobnym problem - drzte se, naslouchejte svemu vnitrnimu hlasu. Pokud by se nasel nekdo, kdo by si potreboval o tomto problemu popovidat, protoze prave zaziva to same, jsem na emailu k.nasrova@seznam.cz 🙂 mejte se hezky

lugubris
25. srp 2014

Děkuji moc za tuto diskusi. Především poslední pisatelce, která mi dává trochu naději. Jsém nyní 19.tt a od 13. Týdne me bolela šíleně hlava, na střídačku teploty, bolest krční páteře, neustále unavená. Litala jsém po doktorech a všichni me ujišťovali, ze to je vlivem hormonů a ze mám zobat paralen a CVIČIT!!! 8.8. Tedy po 4 týdnech jsém měla teploty uz 39 a nemohla jsém ohnout hlavu k hrudníku, takže jsém býla na ambulanci na vinohradech, kde mi dělali CRP test jesi nepotřebují ATB, ale hladina býla nízká a bohužel jsém v tu chvíli měla normální teplotu jako na potvoru a nikdo mi tedy nevěřil. Napsali mi fyzioterapie, ze mám zablokovanou páteř. Druhý den jsém šla k Apolinari na ambulanci zkontrolovat miminko, kvůli těm vysokým teplotám jsém měla strach. Naměřili mi jen 37,5 a řekli, ze to je v tehu normál. Pan doktor se mi docela vysmál, ze tvrdím teplotu 39 a mám normální! Uz jsém nedokázala zastavit pláč, cítila jsém se strašně, hrozná bolest hlavy, páteře, totální vyčerpání, někdo tu psal, ze cítil jako kdyby z něj odcházel život. Tak mi bylo. Chtěla jsém to zabalit a jít domů spát. Nakonec gyndar řekl, ze me pošle na celkové vyšetření na spin na karlaku. Býlo vedro a ja myslela ze uz to nemužů zvládnout. Manžel se za me rval a vynadal na karlaku sestře, ze nás nechává čekat hodinu a ze je mi fakt zlé a jsém těhotná. Nemohla jsém sedět a lůžko v čekárně nebylo. Po chvíli me teďa konečně vzali, nechali me lehnout, přišel mladý doktor. Sestra mi digitalem opět namerila normální teplotu, přitom mi hořely tváře. Za chvíli jsém se začala klepat zimnici, tak doktor nakazal lihovy teploměr a ejhle! Teplota 38,5! Takže me poslal na neurologii, kde me hospitalizovali a v 10 večer udělali lumbalni punkci. Lezela jsém tam 5 dní a z výsledků vyplynul zánět mozku a CMV. Poslali me ležet na infekční na bulovku, kde lumbalku opakovali! Zjistili primoinfekci CMV a ze prý mám extrémní průběh se zánětem mozku. Ležela jsém dohromady v nemocnici 11 dní. Strašné, pořád jsém brecela, kvůli možným následkům pro miminko a všichni do me husti potrat. Nyní me ve středu čeká amniocenteza, tak jsém napjatá. Uz chci vědět co nás čeká. Snažím se uz nebrecet, mám 2 letou dcerku musím tu být pro ní. Ale tak pozdní potrat me děsí! Mám uz pořád pohyby, nechci zabít svoje miminko, ale riziko postižení a utrpení miminka je samozřejmě horší. Bohužel nikdo mi prý neřekne, zda je miminko skutečně nemocné, pouze zda tam vir je nebo není. Tak se jen modlim!

ginginka
7. zář 2014

@lugubris doufam, ze amniocenteza ti dopadla v poradku. Moc ti drzim palce aby bylo vse OK

lugubris
7. zář 2014

Dopadlo to negativně zaplat panbuh! Tak doufám, že se tomu dá věřit... a už swe můžeme v klidu těšit na miminko! Děkuju za palce! 🙂

miska721
1. bře 2016

a mela nekterá z vás cmv v latenci? mám protilátky 400 až 500 jednotek...a nevím co s tím