Co je nejlepší na zánět močových cest?

vikisek2012
10. zář 2014

Prosim poradte. Vzdy kdyz jsem mela zanet moc cest, tak mi Dr dala jen antibiotika a byla jsem z toho dost dlouho doma a taky nejak mimo 😉 Koupila jsem si susene brusinnky a taky UROVAL AKUT+. Nemate jeste nekdo radu jak s timhle zatocit? Piju i normalne 4 litry na den a ted vic. Dekuji za rady 😉

ined77
10. zář 2014

Ahoj, možná může pomoct ještě nějaký bylinkový čaj, určený přímo na ledviny, ale obávám se, že pokud je zánět skutečně rozjetý, účinně pomohou jen ta ATB 😒 .

maxinkaa
10. zář 2014

Ahoj, tak já na záněty trpím hodně,dokonce jsem teď ve fázi, kdy jsem v srpnu byla na cystologii a čeká mě operace- mám výrůstek v močové trubici. Moc mi pomáhá tohle
http://www.gsklub.cz/p/gs-triurin-tbl-30-30-2/
a potom bylinkové čaje, po sexu sprcha + Lactacyd, jen bavlněné kalhotky a když mám MS, beru probiotika.
Pít- piju,ale chodím s malou každý den ven, tak nemám kam běhat na záchod, takže piju normálně 😉

pajenka
10. zář 2014

Lichořeřišnice 😉

ivasad.
10. zář 2014

Uroval manosa je dobrý, lichořeřišnicové kapky, blokurima. Hodně pití, ledviny a nohy v teple. Při zánětu piju ,, čaj" - lžičku brusinkového kompotu do hrníčku, zalít převařenou vodou. Po sexu dojít na malou a sprcha. Je s tím kříž, taky jsem byla na zákroku (dilatace močové trubice) a pomohlo to. A mám dojem, že hodně často jsem měla záněty, dokud jsem užívala hormonální antikoncepci. Co mám děti a tělísko, je celkem klid.

staruska
10. zář 2014

homeopatika - Cantharis 9

l_baruska
10. zář 2014

mě pomáhá urinal akut a urologický čaj

barborka09
11. zář 2014

@vikisek2012 Taky patřím mezi "vyvolené" které tímto problémem trpí. Posledně když už na mé problémy opět nezabíralo nic z léků volně dostupných, bylo třeba navštívit lékaře. Takže taky antibiotika. Po skončené léčbě mi dr. doporučil léčbu léky URO-VAXOM. Jedná se o tříměsíční léčbu těmito léky, jsou pouze na lékařský předpis a vyšly na cca 1000,-Kč. A zřejmě to stálo za to. Od té doby jsem na tom celkem v pohodě a když už cítím že se něco děje, nasadím urologický čaj a je po problému. Tak se zkus na to své mudr. zeptat. Já mohu jen doporučit.

katryn
11. zář 2014

ja som brala i ten uro-vawom, a i tie uroval talbety..pravdou je, ze ked sa mi to rozbehne tak mi zabirali docela tieto http://www.lekynainternetu.cz/p/rowatinex-kapky..., no a inac si na to tiez musim davat pozor, po sexu vycurat, umyt, hodne pit..mne staci mat chvilu studene nohy, projit se po studenej dlazbe,a uz to citim, ze to na mna ide..

innes
11. zář 2014

Brusinky a dobre ohlasy jsou na manozu, jinak asi atb ☹

krabice1983
11. zář 2014

Mě teda pomáhá , když urologický čaj, uvařím si hned jak poznám, že není něco v pořádku.
Taky pomáhá Urinal akut a taky rada odtud z MK do půl litru uvařit odvar ze zelené petrželky,myslím , že to bylo vrchovata polevková lžíce na půl litr vody. 😉
Taky mi stačí si někde jen sednout a vím, že musím vařit čaj 😖

marselina
11. zář 2014

zánět močáku mám zrovna teď,od ledna již po 12,běžně mám léky nitrofurantoin,včera mi dal,ale mudr.biseptol s tím,že mě potom pošle na uro-gynekologii snad přijdou na to,proč ho mám opakovaně,hlídám se,spím v ponožkách a flanelovém pyžamu ☹

uztotakbude
11. zář 2014

Blokurima. Dva dny a je po problému...ozkoušeno.

jarmila78
11. zář 2014

na zánět močových cest mám vyzkoušen jeden přírodní přípravek,který mě hodně pomohl.Pokud chcete více informací pište do e-mailu: jarka.jarka78@email.cz

beruna84
11. zář 2014

No chtěla sem napsat, že pořádně prolívat jako prevence, ale koukám že ty 4 litry denně padnou.. 🙂 Pít dost tekutin je základ, pít průběžně pořád, nejen když už je ten pocit, že to začíná. Pomáhal mi i Urinal, když potíže začínaly.. A celoročně nosím košilky.. (krom teda v létě když jsou velký pařáky, ale jak se ochladí, není zbytí).. Jak tu někdo radil, po sexu vyčůrat, umýt, pozor na prochladnutí od nohou.. Občas ledvinky propláchnout Plzní, ta prý rozpustí vše.. :D musím zaťukat, ale dlouho jsem problém neměla, dřív jsem na to trpěla celkem dost..

aakashaa
11. zář 2014

já na to taky trpěla, dvakrát došlo i na zánět ledvin 😒 jinak hlavně hodně pít a být v teple - nohy, záda, celkově, protože stačí mírné ofouknutí a hned to může být horší ☹ mě tedy zabíraly ty brusinky jak sušené, tak pak taky od swissu - jmenuje se to Max brusinky Cran Max. Je to docela drahý, ale účinný 😉 a musím to zaklepat, ale už 2 roky mám pokoj

petraludvikova
11. zář 2014

holky,já na to trpím už 7 let..Jsem zoufalá,beru na to 4x do roka antibiotika,nezabírá mi nic (brusinky ani brus.tablety,urologicke caje,lichořeřišnice,...). V roce 2009 jsem prodělala ještě zánět ledviny. Docházím na urologii do Znojma-pan doktor mi udělal ultrazvuk-vše v pořádku.Napsal mi tbl na 3 měsíce (Urovaxom) a zatím se držím. Dojíždím i do Brna na Surgal clinic-tam mi mají dělat kalibraci - sondu do moč.měchýře,tak jsem zvědavá,jak vše dopadne. Popřípadě budu muset na operaci.Nemám děti a moc bych si je přála,ale mám strach,že už jsem z ATB tak jedovatá,že to ani nepůjde...

mogwaika
11. zář 2014

silný odvar z libečku, pokud jsou to močové cesty, zabere spolehlivě 🙂 A hodně pít. http://www.klidapohoda.unas.cz/byliny/Byliny1/L...

spuldar
3. říj 2014

Hodně pít urologické směsi se špetkou sody (je lehce zásaditá, což vadí bakteriím v močovém měchýři). Z přípravků z brusinkami by měl být dobrý ten Uroval manosa sirup, protože manosa obaluje ty bakterie a ony se špatně chytají na stěny močových cest a brusinky obecně jsou výborné na močové cesty. A mi třeba pomáhal od bolesti Rowatinex kapky, jsou přírodní a působí proti stahům hladkého svalstva, tak mi ulevily vždycky. Mívala jsem záněty strašně často s prvním partnerem a pak se to nějak samo vytratilo, asi mi nějak nesedl 🙂

nakocka
8. dub 2017

Nejlepší zkušenost mám s Blokurimou. Jeden sáček denně večer jsem brala jeden měsíc a měla jsem po problému.

chvilasaje
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
skorinka423
30. čer 2020

brusinky jsou osvědčená klasika, akorát já je teda beru jakože v tabletkách a střídám s d-manózu, to je jediné, co mi opravdu zabralo

herbinaaa
9. črc 2020

@skorinka423 co to je? Myslíš uro perfect manoza?

sabca21
27. bře 2021

já sem myslela přímo tabletky brusinky + d manoza, to je jakože doplněk stravy a mě to jako prevence hodně pomohlo, vlastně jediný no