Co si myslíte o mém jídelníčku? Zdá se mi, že jím hodně, ale nepřibírám

kaja2016
22. lis 2018

Vim, trochu divny dotaz, ale prijde mi, ze jim opravdu hodne a pritom nepribiram. Prijde mi to divne a zvazuju jim na koloskopii (mame v rodine v mladem veku u vice lidi rakovinu a vzdy to zacala zhubnutim znicehonic). Mozna, ze zbytecne plasim.

Pondeli: Houska s maslem a medem, kafe s mlikem (neslazene), 7liskovych orisku Obed: ryze s mrkvi (polovicni porce), cokoladovy dort kupovany v krame (slazeny normalnim cukrem), banan s dvema lzickama jogurtu, slazene late kupovane v krame, vecere: hummus s korenovou zeleninou (bezna porce), cca litr hermankove caje
Utery: , Visnovy kolac s tvarohem, 5 odstavnenych jablek, 6 vlaskych orechu, kafe s mlikem, jablko, Kachna s bramborovou kasi - bezna porce, makovy kolac s tvarohem a svarak, kruti vyvar s vnitrnostmi a mrkvi - bezna porce, 2 platky chleba, mandarinka, cca litr vody, 2 dcl bylinkoveho caje
Streda: 3 palacinky se dvema lzickama tvarohu a dvema lzickama kakaa, kafe s mlikem (neslazene), 3 zdrave susenky (jablecne pyre, mouka, olej), houska s maslem, polivka z ruzickove kapusty a smetany ( bezna porce), platek chleba s tucnym tvarohem (tak tretina vanicky) a 2 redkve, testoviny carbonara (bezna porce), cca litr vody, 2 dcl cerneho caje

Zadny sport nedelam, pohyb mam adekvatni peci o dvoulete lete - pomala chuze a tak🙂

cuuza
22. lis 2018

Nemyslím si, že jíš hodně spíš málo, ale nevím, jak vypadáš(vaha, výška). Tipla bych, že tam máš málo bilkovin. Zkus si hodit tři dny do kalorickych tabulek a výsledek porovnat s tím, co bys měla jist, dobrý zdroj je třeba https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka

calvac
22. lis 2018

@kaja2016 Pozor na hyperfunkci stitne zlazy. Ja jsem taky jedla hodne,asi vice nez ty a rozhodne vice sladkeho. Porad jsem hubla,mela jsem strach,co mi je. Vzali mi krev a zjistili hyperfunkci stitne zlazy,nasadili leky a vse se dostalo do normy. Stitna zlaza je nenapadna potvora.

kaja2016
autor
22. lis 2018

Zapomnela jsem napsat 58vaha, vyska 164. Pred materskou jsem mela dlouhodobe 56, jedla jsem podle me podstatne mene a behala jsem.

kaja2016
autor
22. lis 2018

@cuuza Dobry napad, podivam se, dekuji. 58kg/164cm. Jinak jsem s vahou spokojena/
@calvac Dobry napad, na endokrinologii chodim na pozorovani, tak se objednam zase na kontrolu. dekuji

klea81
22. lis 2018

Vahove si v normě, proc chceš pribirat? Nech si zkontrolovat štítnou žlázu

kaja2016
autor
22. lis 2018

@klea81 Nechci pribirat, zajima me jedine, jestli tenhle jidelnicek prijde druhym lidem, jako bezny jidelnicek, nebo jestli je spise prejidaci. Jim o hodne vice nez predtim a vahu mam vicemene stejnou a je me to podezrele.

gruyerre
22. lis 2018

@kaja2016 přejídací určitě není, já bych měla hrozný hlad, kdybych jedla tak, jak jíš ty.

calvac
22. lis 2018

@gruyerre Pravda,ja bych taky umrela hlady. 🙂

stazinka2018
22. lis 2018

Jis teda malo.

vikinkav
22. lis 2018

Me to taky prijde malo, ale ja na tom asi nebudu lip...

kaja2016
autor
22. lis 2018

@gruyerre
@stazinka2018
@vikinkav Fakt jo, aha. No tak to jsem se uklidnila🙂 Diky!

kaja2016
autor
22. lis 2018

@cuuza Tak jsem to spocitala podle idealniho prijmu i vzhleem k mym vydajum a vyslo mi to na 101procent, takze to opravdu na udrzeni vahy odpovida. Diky

kaja2016
autor
22. lis 2018

@cuuza Tak jsem to spocitala podle idealniho prijmu i vzhleem k mym vydajum a vyslo mi to na 101procent, takze to opravdu na udrzeni vahy odpovida. Diky

bayt
22. lis 2018

@kaja2016 Málo mi to přijde z toho hlediska, že to není výživné. Například tam vůbec nevidím bílkoviny, nebo jen minimum. Samý cukr.

kafr
22. lis 2018

Měřím i vážím stejně jako ty, jim +/- stejně co do objemu, ale asi víc nezdravě 🤭 hlídám si abych nehubla (narozdíl od zbytku ženských, v práci mě za to neměly rády. Njn, mám prostě dobré spalování). Moje heslo je "jíst se musí" občas se zapomenu, třeba když toho mám moc...

dura175
23. lis 2018

Na první pohled bych řekla, že jíš málo a nevyváženě. Energii doháníš jednoduchými cukry, chybí ti bílkoviny. Taky máš málo zeleniny, obecně málo vlákniny. Udržení váhy je jedna věc, ale dlouhodobě začne tělo hladovět a vytváří si tukové zásoby.

kaja2016
autor
23. lis 2018

@dura175 Hele ja vubec neresim abyc nepribirala. Jim co mi chutna a co si myslim, ze je zdrave a kvalitni a vlastne se porad prejidam, hlad jsem nemela nekolik let. Jsem prekvapena, co pises, ja rafiovane cukry nejim vubec, doma z cukru vubec nepecu a jedine, ze si dam treba jednou mesicne, spis i mene, je ten klasickej kupovanej dort, kdyz jdu s mamou do kavarny. Jinak ovoce teda jim hodne a zamerne, ale to jsi asi nemyslela. A vic zeleniny? Je fakt, ze ted jime zeleninu spis varenou, nez syrovou to je pravda,kupujeme totiz prevazne jen od famare sezonni.Ale cerstvou teda jim taky, vicemene denne. Mela jsem dojem, ze ji jim dost. Kolik zeleniny se ma jist denne? Vlaknina je ovoce a zelenina? Jedine, co si obcas rikam,ze jim hodne peciva, ale to je vsechno domaci, nebo z bio pekarny. Ohledne tuku, no ten teda nejaky od porodu mam, to jo, ale nevadi mi a citim se dobre🙂

mialagia
23. lis 2018

@kaja2016 teda podle mě jíš jako ptáček..málo, málo, jak tady zaznělo asi i dost nevyváženě ve smyslu hodně sacharidů a málo bílkovin..ale že nepřibíráš se nedivím zní to jako dietní jídelníček..

janey007
23. lis 2018

Souhlasím s ostatními, já jim mnohem víc, rozhodně svačim dopo i odpo, mám větší porce teplých obědu i večeři, mám i druhou večeři a sladké taky jim ... Mám 165/51kg. Oproti tobě jsem fakt nenazrana 😀

dura175
23. lis 2018

@kaja2016 Tak je jasný, že uvedený rozpis jídel neodráží komplexní stravování. Je fajn, že doma nepečeš z cukru, to z toho prvního příspěvku nelze poznat. Vláknina je hlavně ovoce a zelenina, té by člověk měl denně sníst tak 400-500 g. A s těmi bílkovinami je to tak, že optimální denní dávka je 0,8 - 1,5 g/kg, dnes se většina kloní spíše k té horní hranici. Bílkoviny také víc zasytí dlouhodobě a hlavně mají nižší energetickou hodnotu vztaženou na hmotnost.

kaja2016
autor
24. lis 2018

Zkusim nahradit obiloviny ovocem a zeleninou, ale vetsi mnozstvi jidla uz proste nedam.-)

kaja2016
autor
24. lis 2018

@dura175 To vychazi u mych 58kg cca 250g kureciho masa, nebo nejakych 300g lustenin, to si myslim, ze mam. Diky za info, je to zajimavy, zamyslim se nad tim!