Covid test. Za jak dlouho by antigenní test odhalil nákazu?

19. únor 2021

Ahoj, chci se, prosím, zeptat, kdo máte zkušenost nebo nějakého zdravotnika, zs jsk dlouho antigenni test by byl možný odhalit nákazu. V patek byl manžel v kontaktu s covid pozitivním (cca 15 až 30,na tom ale nezáleží), další den jsme absolvovali antigenni testy(z jiného důvodu, to jsme ještě nevěděli, že kontakt byl pozitivní), o dva dny později jsme se dozvěděli o jeho pozitivite(tj. Pondělí), ve středu jsme šli oba opět na antigenni testy s negativním výsledkem, je ale možné, že by se nákaza na testu ještě neprojvila? S

mamikry
19. únor 2021

Ano, je to mozne. Antigenni testy maji udajne nizkou spolehlivost a nakazu odhali casto az v pripade, ze mate priznaky covidu. Neni to sice pravidlo samozrejme, ale treti den po kontaktu bych na ne moc nespolehala.

themuffin
19. únor 2021

Už mám toho covidu plný zuby 😤 všechny nemoci vymizely. Kde je rakovina? Kde je vysoce infekční žloutenka nebo jiné přenosné nemoci? Všichni jen korona korona

ahyt
19. únor 2021

@themuffin Protoze je to opravdu prusvih. A velkej.Budte rada,ze muzete mit takovej nazor,jakej jste napsala,je videt,ze se vas to zatim nedotklo.A toho si vazte Mne jako PL ba covid zemrelo 13 lidi ,predtim zcela zdravych,pouze na covid, od 40 do 55 let.A mnohem vic mych pacientu zemrelo, protoze k jejich nemocem se pridal covid.Bez covidu by mohli jeste zit.Muj manzel hrudni chirurg pracuje na covid odd,operuje nasledky na plicích po covidu,empyemy atd,kvuli tomu musi casto odstranit 1 plici,kdyz ma pacient stesti prezije,ale je nadosmrti invalidní, tento tyden treba zdraveho sportovce 1981.A mimo covid operuji standartne jako jindy.Kdyby nebyl covid,tak by moje predtim zcela zdrava,stihla,sportovni,zdrave se stravujici moje sestra nebyla v nemocnici pro covid oboustranny rozsahly zapal plic na kysliku a Remdesviru.Ano jsou dalsi nemoce a neni jich malo, ale k nim pribyl tenhle previt covid,kterej opravdu je velice zavaznej.Proto se o nem tolik mluvi.To jen na vysvetlenou.

honatko092
19. únor 2021

@themuffin Prodělala jste ho? Já jo...mám 28 let a už tuto nemoc nikdy nechci zažít. A to jsem jinak zdravá. Chápu, proč se řeší pořád covid...protože ty, kteří jsou nemocní, ale třeba ne nějak vážně, covid zabíjí...a jiné přenosné nemoci nevymizely, ale nemají momentálně na svědomí tolik životů.

mamikry
19. únor 2021

@themuffin Kazdy toho mame plne zuby. Ostatni nemoci samozrejme nezmizely, ale kdyz umiraji ve velkem lide v produktivnim veku a bez vetsich ci zadnych zjistenych komplikaci mimo covid, pak je sakra na miste to resit a dbat na to, aby se tahle nemoc nesirila lavinou dal.

themuffin
19. únor 2021

@mamikry podívejte se na čísla

gruyerre
19. únor 2021

@themuffin Zakladatelka diskuze má podezření, že má covid, tak proč by se měla ptát na rakovinu nebo žloutenku?

mamikry
19. únor 2021

@themuffin Na jaka konkretne?

martiniquest
19. únor 2021

Pokud jste se videli v patek, ve stredu uz by mel byt vysledek z antig.testu relevantni. Mel by byt, ale neznamena to, ze opravdu je. Zajdete na pcr testy

themuffin
19. únor 2021

@gruyerre ano, jen výkřik do tmy

autor
19. únor 2021

@themuffin prosím odpovidejte k věci.... Ja ho mám taky plné zuby, přestože vzhledem k tomu jak žijeme, tak nás moc neomezil a zbytku jsme se přizpůsobili, ale už mi na něj umřeli dva příbuzní... Bojím se o rodiče, kteří jsou velmi riziková skupina, bojim se o sebe a své vytoužené a vymodlene dítě, které je na cestě... Vím, že jsou i jiné nemoci, dost jsme jich v rodině prodelali, takže vím, co to jsou jiné nemoci,ale až najdou lék, který mi zaručí, že alespoň o něco prodlouží život mým rodičům nebo nedej bože mě, mým dětem, manželovi... v případě nákazy, tak jako třeba teď funguji chemoterapie apod. tak tu nebudu řešit covid.... Pokud nemáte odpověď na mou otázku, tak se k tomu prosim nevyjadrujte, každý na to máme svůj názor a já vám nebud cpát ten můj...

ivis_b
19. únor 2021

5. den by už měl být test průkazný... manžel byl v práci (zřejmě tam byl někdo nakažený) a v sobotu byl antigenní test už pozitivní. Máte příznaky? Manžel měl a bylo mu řečeno, že pokud jsou příznaky, je výsledek testu spolehlivý a ani ho neposlali na PCR. Pokud příznaky nejsou, tak prý je tam asi 3% falešná pozitivita. Pokud chcete jistotu, skočte na PCR.

autor
20. únor 2021

Děkuji všem, příznaky se u nás těžko poznají, poněvadž jsme v minulých dnech prodelali nějakou virozu(potvrzenou od lékaře a s negativními testy), takže kašel a rýma jsou asi ještě dozvuky té virozy. No počkáme a po vikendu si si zajdem na ty pcr. Díky moc

piskoteka
25. únor 2021

Covid může mít inkubační dobu až 14 dní, takže na test bylo opravdu ještě brzy. Jistotu vám dá PCR test. A jako pracovník z laborky ještě dodám, že i na PCR by se mělo nejlépe jít až zhruba 5 dní od prvních příznaků.

knuffel
Autor odpověď smazal
Zobraz