Covid zápal plic a nakažlivost. Co myslíte?

betka989
7. čer 2021

Ahoj,

jsem poslední týden v nemocnici se zánětem slinivky, ve středu v noci mi dali na pokoj paní se žlučníkovým záchvatem, v pátek ji ten žlučník operovali. Měla pak vysoké horečky kolem 40, dneska přišli na to, že to je zápal plic, prý vypadá jako covidovy, ikdyz antigenní testy má negativní. Já mám být zítra už propuštěná, ale mám teď obavy. Doma mám ročního syna a bojím se, abych to na něj nepřenesla. Ptala jsem se sestřičky, jestli je to nakažlivé, prý ne, ale co jsem koukala na net, tak všude psali, že zápal plic nakažlivý je... Co myslíte? Je to nakažlivé?

mamikry
7. čer 2021

@betka989 No, ciste teoreticky, pokud je to virovy zapal, coz covidovy je, pak nakazlivy byt muze. Ale tezko rict, jak je to v tehle fazi s infekcnosti. Osobne bych se radeji izolovala, pokud mate tu moznost.

marcicek84
7. čer 2021

@betka989 tak kdyby to mela covidove,tak uz i ty antigenni testy by uz musely rvat pozitivitou...zapal plic pokud je viroveho puvodu muze byt nakazlivy,ale presto se hned nemusi jednat o covid...

marti89
7. čer 2021

@marcicek84 Taky se jí ten zápal mohl rozjet až po Covidu, oslabení snadněji vše chytnou..

marcicek84
8. čer 2021

@marti89 mohl,ale pak bude spis bakterialni nenakazlivy

montelvina
8. čer 2021

@betka989 jako pečovatelka v domově seniorů jsem ze zápalem plic přišla do styku hodnekrat a nidky jsem nic nechytla ..nejhorší bylo když jsem trávila noce se svým často nemocných synem tak sem chytla vše ..ale to ,že spal přímo vedle mě ...moc se stím nestresuj pokud mas pochybu poraď se spiš s lékařem budeš klidnější