Cysta a její řešení. Zkušenosti?

volfikovi
31. říj 2021

Zdravím chci se zeptat jak se případně řeší cysta na vaječníku ? Byla jsem na gyndě před rokem a doktor vaječník vůbec nenašel. Teď jsem byla na CT kuli jinému onemocnění a přišli mi na poměrně velkou cystu na vaječníku. Na gyndu jsem odeslána , bojím se samozřejmě .

lachtanice86
31. říj 2021

@volfikovi Laparo

delphine1
31. říj 2021

Záleží od velikosti- ja měla nad 6 Cm a to jsem šla hned druhý den pod kudlu (laparo, v nemocnici asi 3 dni, pak PN) . Jinak hrozí že praskne, a to je teprve pruser. Takže záleží co je “poměrně velká”.
Pak jsem měla další, cca 2cm, s tou jsem chodila každý měsíc na kontrolu, a pak se nějak vstřebala sama.
Taky mám pocit ze záleží jestli je naplněna tekutinou nebo je z pevné tkáni- v tom druhem případě se nevstreba a jede se na laparo nejspíš automaticky.

martt
31. říj 2021

@volfikovi Záleží, jak velká cysta to je. Ja měla dvě na jednou jednu 2,5 cm a druhou 4,5 cm. Gynekolog si mne pozval za cca 2 měsíce na kontrolu a uz tam nebyli. Ale je pravda, ze ja cysty mívám opakovaně do tech cca 5cm a samy odejdou.

lachtanice86
31. říj 2021

Jak píšou výše. Ja byla kvůli cystám na laparce 5x. Vzdy měly kolem 10cm.

jucy693
1. lis 2021

@volfikovi Lepší 1000x nechat odstranit než aby praskla jako tenkrát mě 🙈 jestli je porod bolestivější tak Vám nevím zda to dám teda... ”