Cysta Bartholiniho žlázy, byly jste na operaci?

dagmarj
7. bře 2015

ahoj holky, zakládám, protože jsem už zoufalá. už u porodu 2.syna- už rok, jsem měla cystu ucpanou ale malou a nezlobila. ted byla schopna se naplnit za tyden a ještě se vytvořil zánět. volala jsem dr a ten že mi to v pondeli rozřizne ale zrovna včera jsem to dostala a už to bolelo tak, že sem nemohla chodit, stat ani sedět. jen v leže to bylo v klidu. nakonec sem to ve vaně nahřála a propíchla sama, vytekla bílá tekutina a okamžitě se mi ulevilo. v po jdu pro atb a dr to chce vidět. jelikož se mi to pořád vraci a je to čím dál horší asi fakt budu muset na operaci. byla jste na tom některá? jak to probíhá.. a nešetřete mě, chci opravdu vědět do čeho jdu. díky.

lenisek36
29. pro 2016

@masajka87
@esetkaaa Dekuji ! No, kamaradka po CS nemohla chodit 10dni a ja uz ten den
vstala, takze uvidime. Zatim to prestalo bolet,tak uvidim

masajka87
29. pro 2016

@lenisek36 to ale samo nezmizne. ja byt tebou řeším to když ji nahmataš ale nebolí, pokud bolí je v ní zánět a nikdo ti to operovat nebude. jen to rozriznou ( bez umrtvení) a vyčistí ( bez umrtveni )

lenisek36
29. pro 2016

@masajka87 no doktor mi rekl, ze odstranit mi ji nenecha. A mam prijit po Novem roce kdyz me to neboli.

rromule
10. únor 2017

Ahoj holky, zrovna ted mam po 7 zakroku kdy me odstranovali cysty , nektere i s abcestem, poprvé, kdyz se mi to udelalo jsem ani nevedela co to je , myslela jsem, ze me treba zarusta chloupek a zanitil se, sla jsem k obvodni lekarce a ta me poslala na chirurgii, kde mi nejprve nasadili antibiotika aby se zanet zmensil a pak jsem sla na odstraneni cysty, bohuzel jak pisu uz jsem to mela opakovane nekolikrat a ted zrovna tak, kdyz jsem chtela po doktorovi co mi to delal aby zjistil nejakou pricinu proc se mi to stale opakuje v rozkroku pouze na leve strane genitalii a pokazde na jinem miste, nikdo nebyl schopny me vysvetlit nebo me poslat nekam na vysetreni ani na gynekologii, dokazete si predstavit jako mlada holka jak jsem tam dole uz dojizvena a nic prijemnyho to neni a problem nemizi.Zmenila jsem lekare, ten dokonce zjistil kdyz jsem mu ukazala , ze se mi delala znova boule na stejnem miste , kde mi delal zakrok prvni doktor, domluvili jsme se na terminu , ze mi to odstrani a ejhle jen me doktor otevrel rika sestricce slecna tady ma 3 zarostle stehy jeste mi je doktor ukazal a otazka ....vam nevytahovali stehy ?Asi spatne.... Proto se vam to znova zanitilo.Je to predevcirem kdy me novy pan chirurg se kterym jsem velice spokojena a uvidel asi po pul roce , ze mam opet problem v podobe dvou bulek s abcestem v rozkroku naznal , ze me radeji posle do spitalu kam jsem take sla, konecne nekdo kdo me zacal resit, udelali me vysetreni po vsetreni jsem sla na zakrok , kde mi pak lekar rekl, ze musim jit na gynekologii aby popripade vyloucili bartoliniho zlazu, kterou by me museli operativne odstranit a pote udelat vysetreni imunitniho systemu, popripade vysetreni kuze,no mam jeste co delat to vam povim uzila jsem si az az , cetla jsem hodne vasich komentaru dnes poprve a nedalo mi to nenapsat taky , nezbyva jen rict holky drzte se zdravi mame jen jedno

prodejto
10. únor 2017

@rromule tak to sis vytrpěla, ale snad už máš všechno špatný za sebou a teď bude už jen dobře, drž se.😘

annama
13. únor 2017

@rromule no holka užila jsi si kuli lidské blbosti a neschopnosti, kroutím tady nad tím hlavou a nechápu. Držím palce ať už je jen lépe a máš štěstí na doktory, kteří vědí co dělají

rezinka49
10. bře 2017

Ahoj,tak i ja pridavam k tomu tematu par radku. Pred rokem mi odoperovali bartol.cystu,lezela jsem v nemocnici asi 4 dny. Ale mela jsem jednu operaci. Takze mi ji nevzali celou.Jezdila jsem mesic na nejake drenaze,nechali mi to otevrene,a pak kdyz nebyli drenaze potreba zasili mi tu" diru" zaziva. Uzila jsem si sve. Bolelo to,nemohla jsem ani sedet,k tomu doma prcka.Stehy se mi prorezali,takze dira stejne zustala. Pry je to normalni me ujistovali,mela jsem to osklive,pul roku po operaci stale hrozne citlive,az jsem si zavolala jinemu dr a pred dvema mesici mi plastik opravil,co v nemocnici napachali. Ted mam hruzu aby se znova neobjevila....takze nechat si ji vyndat hned celou,pac ja to nevedela a uzila jsem si doslova horor...

makyna91
10. bře 2017

Já byla v loni v listopadu. A de řekl ze pokud se to vrátí už půjdu na par dni do špitálu. A odstraní se žláza celá. Zatím je klid. Své sem si taky užila. Za živa rozrezani. A po tom v listopadu proplach operovane rány. Už nikdy víc.

verunbedrun
16. bře 2017

Ahoj holky, jen se chci zeptat myslím Dagmar co byla v Šumperku, jestli tam dělají dva zákroky s tím lapisem nebo pouze jeden kde tu bartolku odstraní? Děkuji za odpověď

masajka87
17. bře 2017

@verunbedrun ahoj, jednu

verunbedrun
19. bře 2017

Tak to abych šla raději do Olomouce, byl jste někdo ve Fnol?

rromule
22. bře 2017

ted jsem na tom tak,že mě pokaždé vyšeřuje někdo jiny,jeden doktor mě nasadil antibiotika,ktere beru uz 15 dni a řekl ja bych do toho nerezal,dal me na to višnak a zalepil ,ze mam prijit druhy den na prevaz,který si vlastne muzu sama doma,kdyz me nedelali zadny zakrok 🙂ale i presto jsem na prevaz šla....byl tam jiny doktor a ten mi chtel udelat zakrok ihned na miste ,když to viděl,s tim že mu rikam ,ze mam nasazene antibiotika a musim je snad dobrat jak řekl první pan doktor....nechapu a nepochopim mají me zprávy z jedne ordinace a opravdu uz tedy nevim kam bych mela jit aby jednali jak mají,kazdy rekne něco jiného,mam to ještě na takovem spatnem miste ,ze jakmile do toho říznout bude tam dost velka jizva,uz jsem z toho nestastna jen litam po doktorech a vypada to porad stejne,neli hur a do toho horkost,ptz tam mam jiste zanet ,ach jo ☹

masajka87
22. bře 2017

@rromule az zánět pomine tak okamžitě trvejte na odstranění. Ono se to neztratí a bude se to jen zhoršovat. Taky jsem doufala že to zmizne, někdy se to prej stane ale nestalo a dokonce jsem s tím rodila a rok po porodu ještě existovala. Operace byla úleva. Hojení trvalo měsíc a jizvu cítím i teď, ale je lepší to tam nemít.

lucizal
22. bře 2017

Ja jsem byla take. Nejdriv jsem dostala nejake leky,ale po tydnu zadne zlepseni,tak me dr.hned poslal na odstraneni. Byla jsem asi 20 min.v celkove narkoze. Je fakt ze po probuzeni to bolelo. Za 2 dny mi ji zaziva vytahovali. No v zivote jsem se tak nespotila. Tyden po navratu z nemocnice jsem nemohla chodit,jak to bolelo a nakonec se zjistilo,ze mi ji ten doktor nevytahl celou - vydolovala jsem si ji nakonec sama....Jinak po mesici bylo vse OK. Dodnes nic necitim 😉

masajka87
22. bře 2017

@lucizal a jak sis tam viděla? Ty ses hustá. To porodis jak nic.

lucizal
22. bře 2017

@masajka87 no uz to bylo ze zoufalstvi se zrcatkem....Bylo mi divny,ze to boli vic nez pred operaci a jak jsem se k tomu zrcatku nastelovala,tak ta zlaza napul vyjela a ja uz ji jen vyndala....Mam trochu zdravotnickyho vzdelani,tak jsem ho uplatnila 😀 No jestli bude 2.porod rychlejsi nez prvni,tak sr bojim,abych to vubec do porodnice stihla 😀

masajka87
22. bře 2017

@lucizal já rodila podruhé po 3letech a za 2h nebylo co řešit. Popravdě jsem hodně zvědavá teď na ten třetí. 🙂

lucizal
22. bře 2017

@masajka87 no me to ted ceka po 2,5 letech...prvni se narodil 3h po tom,co mi sestra dle monitoru tvrdila,ze to porod 100% nebude 😀

l1nda
6. črc 2017

@ifet tak ja na teto operaci byla cca pred 3 lety. Take 2 narkozy. Ja myskela ze bude klid a vcera se mi udelal absces znovu a na tom samem miste zhruba o velikisti golfoveho micku. Zitra jdu k doktorce a jsem zvedava co mi reknou. Nejradeji bych tu zlazu nechala uplne odstranit

ifet
10. črc 2017

@l1nda tak to je zvlastni, myslela jsem, ze temi operacemi je zlaza pryc...ja teda od ty doby porodila a mam cca 3,5 roku klid...tak to pak napis,jak si dopadla...drzim palce...

l1nda
13. črc 2017

@ifet takze jsem hned v patek po svatcich sla na pohotovost k Apolinari a sla hned v patek pod kudlu. Byla to ta dvoufazova operace. Vlozi nejaky ten lapis a za 48h to vxndaji a vycisti. Kdyz jsem doktorku zadala, ze tu zlazu chci vyndat, ze uz to mam po treti a na te same strane, tak mi sdelila, ze v zanicenem stavu se zlaza odstranit uplne neda, ze se to dela kdyz je zlaza v klidu. No uz se vidim jak bezim k doktorovi az mi nic nebude. Kazdopadne mam to za sebou a hojim se. Uleva byla hned po operaci, ani to nijak moc neboli. Pooperacni stav se neda srovnat s tim jak to bolelo, kdyz jsem tam sla. Jo a od minule operace ktera byla pred 3 lety jsem take rodila

ifet
13. črc 2017

@l1nda no tak to je pekny...tak snad uz to budes mit naposledy...
Prekvapilas me s tim, ze se to muze vratit....zila jsem v domneni, ze uz ne...no tak uvidime...je fakt ze i ted nekdy pri velky namaze tam citim malinky jakoby tlak...
Tak at jsi brzy fit😎

masajka87
13. črc 2017

@ifet když je žláza venku tak se to nemá z čeho vrátit. Jinak já jsem teď těhotná a taky mi to opucha a tak různě blbne. Ale kulička se nedělá.

l1nda
14. črc 2017

@ifet dekuji moc. Hoji se to v celku dobre, jen 6 tydnu bez sexu a zakaz pouzivani tamponu. Coz nevim jak dam. Myslim bez tamponu hihi

l1nda
14. črc 2017

@masajka87 no mozna je to tim, ze pred tremi lety mi ten lapis zacal vytekat a brali me akutne na sal na tu druhou fazi asi o 24h drive. Tak si myslim, ze to neodstranili asi cele a proto se mi to vratilo. Kdyz jsem zanet mela prvne, tak prasknul sam. Tak snad to bylo do tretice a budu mit klid. Doktor mi i ted rikal neco ze snad zlazu vyndal celou, ze to slo dobre

princess_sofi
24. črc 2017

Já si jdu k Vám, milé maminky, také pro radu. Dnes jsem podstoupila operaci Bartholiniho žlázy,kde mi to nařízli a vyčistili.Nyní tam mám drén,který se musí za dva dny vyndat. Ale teď to pořád krvácí, je to normalní stav? Jak dlouho?Podařilo se vám drén vydělat doma?
Je hloupost jít hned druhý den do práce? děkuji

adik2
26. črc 2017

@princess_sofi Ahoj 🙂 jak moc to krvaci? Ja jsem krvacela trosku den po pak uz moc ne. Dren mi nekolikrat vypadl sam (vubec jsem o tom nevedela, asi na zachode), ale pokud mozno se ho tam snaz nechat, aby se ti to neucpalo a nemusela jit znovu. A do prace? To asi zalezi jak se citis a co delas. Me to vzdycky pak ten jeden den po pobolivalo, ale mela jsem to vzdy na materske, takze jsem byla doma. Tak at se ti to dobre hoji a hlavne bez recidivy 😉

anabella1
27. črc 2017

Ahoj holky, jsem úplně zoufalá. Už 9 let (!!!!) mám na pysku velkou bulku. Zní to asi bizardně, před 9 lety jsem se to pokoušela řešit ale v den operace jsem nečekaně dostana MS a nemohli mi ji udělat. Pak jsem je hned přestěhovala do USA a odvtedy jsem neustále žila v zahraničí, kde nemám pojištění. Vždy, když jsem byla tady jsem se snažila o řešení ale nikdy nebyl termín. Za ten čas bulka každým rokem rástla a dnes je už velká asi jak švestka (opravdu velká). Za ten čas jsem byla u 4 Dr. a žádný mi nebyl schopný pomoct a ani nevědeli o co se jedná, Bartholinku vyloučili, jelikož moje boule nebolí, je pohyblivá a má konzistenci jak tkáně. Jsem z toho celého už úplně neštastná, omezuje mě to u sexu, nemužu nosit plavky a taky to cítím u sezení. Už 2x se mě kluci u sexu zeptali, co je to za bouli. Je jasné, že jsem za 9 let neměla přítele, protože se hrozně stydím, boule je fakt obrovská. Hold,právě jsem pár týdnu v ČR a dnes jsem šla na soukromou kliniku a hned jsem dostala termín. Bohužel v ČR nemám pojištění takže jsem ještě k tomu samoplátce a celá operace mě vyjde asi 15,000 (jsem student). Po tom, co jsem tady četla se hrozně bojím, zárověň ale nevidím jiné řešení, boule tam je už 9 let a pořád se zvětšuje. Co by ste dělaly na mém místě? ☹

masajka87
28. črc 2017

@anabella1 určitě si ji nechej odstranit ať máš klid. Tohle jiné řešení ani nemá.

anabella1
28. črc 2017

@masajka87 děkuji, udělám. Týden utrpení ale snad bude už klid. Už hodně let mi ta cysta omezuje život tak je načase to vyřešit.