Cysta Bartholiniho žlázy, byly jste na operaci?

dagmarj
7. bře 2015

ahoj holky, zakládám, protože jsem už zoufalá. už u porodu 2.syna- už rok, jsem měla cystu ucpanou ale malou a nezlobila. ted byla schopna se naplnit za tyden a ještě se vytvořil zánět. volala jsem dr a ten že mi to v pondeli rozřizne ale zrovna včera jsem to dostala a už to bolelo tak, že sem nemohla chodit, stat ani sedět. jen v leže to bylo v klidu. nakonec sem to ve vaně nahřála a propíchla sama, vytekla bílá tekutina a okamžitě se mi ulevilo. v po jdu pro atb a dr to chce vidět. jelikož se mi to pořád vraci a je to čím dál horší asi fakt budu muset na operaci. byla jste na tom některá? jak to probíhá.. a nešetřete mě, chci opravdu vědět do čeho jdu. díky.

zena007
15. lis 2017

@stassy ani som sa ešte na seba zdola nepozerala, nemam na to odvahu keďže som kratko po zákroku, ale verím ako mi hovoril aj gynekolog že nič nebude vidieť...že jazvy sú len vo vnútri a tie vidí len on....takže na vonkajsi pohľad sa vraj nič nezmení... No hádam mi to tak naozaj urobili aj v nemocnici ...

stassy
16. lis 2017

@zena007 Prvni dva dny jsem misto ledovala, ale pak uz mi to bylo nepříjemné, tak jsem prestala a jen oplachovala.
Zadne mykozy se zatim neobjevily, budu doufat, ze to tak i zustane. 🙂
A presne, clovek sam tezko pozna nejaky problem, ale urcite bych svemu gyndr zavolala, pokud bych si nebyla jista cimkoliv a chtela bych, aby to zkontroloval. Na to jako pacient urcite mas narok.

stassy
16. lis 2017

@zena007 Ja se dolu podivala druhy den a hezky pohled to fakt nebyl. 😀 Nicmene jsem díky tomu zjistila spatne siti, dr rikal, ze tam zrejme vypadl kus tkáně a mam tam diru. Bude potřeba ještě jeden zakrok, maly kosmetický, kdy se dira par stehy zasije (nebo si tam pry muzu dat nausnici 😀
Jizvu mam na viditelnem, staci mi k prohlédnutí zrcatko, rez byl veden skrz pysk - jako ze kdyz je od sebe odrhnu, tak na strane, v te mekke tkani.

zena007
16. lis 2017

@stassy už som sa omrkla aj ja ...mam modrinu ale myslím že pomaly už ustupuje...prikladám si harmancekovy odvar a fakt myslím že to dosť pomáha....a tiež mám stehy z vonkajšej strany ako ty...:( No hadam to dobre zrastie a nebude ani nič vidieť.... myslela som si ze to robia zvnútra tak ako pri čistení a nie takto zvonka že mám šitie :( to som naozaj nemilo prekvapená ... dnes je druhý deň po operácii a teraz večer už ma to až tak neboli, neviem či je to trvalý stav alebo som nadopovana Ibalginom ale cítim sa celkom prijemne konečne... najhoršie bolo ráno prvý krát na wc na velku...to som sa fakt bala ci to sitie vydrzi keďže to mám dosť nízko ...není to príjemné ale čo už iné ostáva... a pri kychnuti tá bolesť...fuuuuu ešte stále nosím vložku...hádam už onedlho nebude treba...

zena007
16. lis 2017

@stassy stále len obzerám spodok čo sa týka stehov či sa mi náhodou neuvoľnili..nepopraskali..dosť sa tohto bojím...včera som bola ja trúbka 3hodiny postojacky lebo som mala dohodnutu prácu ktorú už nešlo odmietnut a už ma to bolelo príšerné aj som krvácala trošku aj sa mi zle spalo od bolesti.... ale dnes celý deň v posteli a úplne super.... Oddych a poloha ležmo zrejme na to hojenie pomaha najviac... Normálne ma to teší že sa cítim už po tak krátkom čase výrazne lepšie....už aj na pol zadku si sadnem.... :D Ty so stehmi žiadne problémy? Ono to vyzerá ako klasicka pevná niť...tak ja neviem či to sú fakt nejaké samovstrebavacie alebo mi vypadnú po čase či čo....

zena007
17. lis 2017

@stassy takže kým včera prechádzka ružovou záhradou dnes mám pocit že mi je zase horsie..v noci ma to priserne bolelo, pichalo, takže som ani nespala, kým som si nedala lieky proti bolesti a dnes (v piatok) len ležím, dávam si harmancekove obklady ...a kukam na seba.....zdá sa mi že to mám akosi opuchnuté....no neviem fakt ...začínam mám blbý pocit.... :( Stehy sa zdajú byť neporušené.... Tak ja neviem či je to len tým že sa mi to tam dole dáva opäť "dokopy" tak to znovu začína byt citlivejšie aj kvôli nervom atd...alebo čo...myslela som si po vcerajsku že už bude len a len lepšie :(

lenka282828
18. pro 2017

Ahojte. Pred tyzdnom a pol som absolvovala svoju operaciu. Prva cysta so zlazou bola odstranena v maji 2016...bolelo to ako...neopisatelne, liecila som sa 6 tyzdnov...zacala sediet po 5tich. Myslela som si, ze uz mam najhorsie za sebou...po zacati sexualneho zivota sa zacala vytvarat nova cysta...bola som zdevastovna lebo som ocakavala ze ak uz nemam zlazu, cysta uz nikdy nebude mojim problemom. Dalsiu som si "rastla" do zaciatku tohto decembra kedy som podstupila dalsiu operaciu. Bolest mensia, rana tiez, ale dufat v to, ze sa toho zbavim sa uz neodvzim...pocitam, ze o rok pojdem na dalsiu operaciu...lekarka mi povedala, ze nemohli odstranit vsetko tkanivo s cystou lebo by som mala namiesto velkeho pysku dieru...som v ocakavani na zahojenie sa a spojazdnenie sexulneho zivota nech viem ci sa to podarilo alebo ma caka dalsia operacia. Chodim zasadne bez nohaviciek, volne teplaky, poporodne vlozky, 2-3x denne repikovy kupel, ziadne mydla. Ist na zachod som nastastie nemala problemy...po prvej operacii ma trapili zapchy lebo som sa nehybala. Baby odporucam, prve dni po operacii jest hrusky, rajciny, dzusy, nic co by vas mohlo zapiect...ak je rezna rana dost velka ako po mojom prvom zakroku, pecivo, ryza alebo cestoviny by mohli situaciu skomplikovat! Hlavne sa hybte, aj ked to trochu boli, nech s vam nespomali metabolizmus. Ja som rada, ze mam za sebou dva zakroky, pretoze ten prvy ma pripravil na ten druhy a na nete toho moc o tomto pooperacnom stave nie je...drzim vam vsetkym palce a skore hojenie! Viem, ze bartholinka nie je ziadna sranda ale v konecnom dosledku, stale sme na tom dobre! Su aj horsie diagnozy ☝🏻(Ak uz mam odlhcit situaciu) ☺️ Pekne sviatky

lenka282828
18. pro 2017

@zena007
Stehy mi vypadli medzi 3-4tyzdnom. Vypadnu same a ak aj nie, lekar ich potom vyberie, je potrebne ist na kontrolu. Hlavne, pytajte sa lekara, ak vas cosi zaujima trapi, nik iny vam info neda ak neprejavite iniciativu ☺️

zena007
18. pro 2017

@lenka282828 ahoj Lenka ja som bola na odstránení 14.novembra čiže už je to mesiac.... No stále mám problémy....dva tyzdne na PN, a potom už do práce...pričom stále je to pre mňa nepríjemné sedieť ....krátko po operácii sa mi tam začal tvoriť zápal takže som brala antibiotiká...bolesti som mala také že som po operácii dobre dva tri týždne ani nespavala, fakt strašne stavy, len som lezala...doteraz každý deň biolampa, a repík alebo harmancek, ... Stehy mi vypadali tuším minulý týždeň.... No a ....keď hovoríš o tom že "namiesto pysku dieru" tak ja mám po operácii dieru v klitorise, a tam dole to už nie je úzky vchod do pošvy ale poriadna diera ...úplne je mi smutno z toho že som v takomto stave, netuším či sa ta diera zmenší či čo...ale toto je príšerné...vôbec sa tam dole nespoznávam...takže ja verím že keď zanechali na mne takú"spúšť" že to urobili fakt dobre a vybrali komplet vsetko, už to nechcem nikdy absolvovat ...sex neprichádza do úvahy, doktor sám vravel že treba dodržať šestonedelie a veľmi opatrne zacat.... Aj som skúšala s partnerom včera ale proste ma to boli vo vnútri takže 0 bodov ešte určite minimálne mesiac..nechcem riskovať že sa mi niečo vo vnútri dototo....tento štvrtok idem na kontrolu ešte... No proste mám blbý pocit či sa to tam dole hojí všetko ako má.... Či je ta diera normal, aj vzhľadom k tomu že má to pobolieva ešte :(

lenka282828
19. pro 2017

@zena007
Ahoj. Som rada, ze si odpisala...po pravde som sa citila ozaj taka sama...mala som pocit, ze nik nepreziva tieto muky so mnou. Ja som po prvej operacii bola doma ako som uz spominala 6tyzdnov, prave kvoli tomu sedeniu. Samozrejme, niekedy to praca nedovoluje. Je urcite dobre cakat! J som prvy sex mala asi 7 mesiacov po operacii. Neodvazila som sa, neskutocne to bolelo pri akomkolvek vzruseni, erotovani...partner musi byt trpezlivy. Je to iny zakrok ako porod takze si dovolim povedat, ze to nemozu lekari porovnavat! A rana sa ti uz zahojila, opuch ustal? Modriny zmizli? Ja som 14dni brala antibiotika po operacii, to prave aby sa predislo tomu zapalu. U mna bol rozdiel pri oboch zakrokoch, ine rezy, iny pocet stehov, iny lekar, a musim povedat, ze sa spolieham na to, ze mi to tento krat robila mlada pani doktorka-zena- a spravala sa maximalne profesionalne a empaticky...dufam teda, ze si z tejto operacie odnesiem vaetko len dobre. Sama som ale toho nazoru, ze ak b sa mi cysta zase vratila-stale rozpravam o tej istej strane, sla b som na operaciu zase. Zaciatkom roka mam ist na pooperacne vysetrenie aj s vysledkami z histologie, tak dufam, ze vsetko dobre dopadne! Je to velmi narocne pre zenu, ci uz po fyzickej ale aj po psychickej stranke...mam 28rokov a uz 4roky mam pocit, ze ako zena som nepouzitelna, co je velmi frustrujuce! Takze drzim palec. Verim, ze ti vsetko dobre dopadne a ze aa tkanivo zhoji a bude to fajn! Tiez uz to nevypada ako kedysi ale musime verit ze raz bude dobre!

zena007
20. pro 2017

@lenka282828 ja som pár dni späť oslavila 31-tku....prvýkrat som sa dozvedela že mám bartholinku v apríli, keď som si pri sprche nahmatala hrčku...vtedy pako gynekológ mi povedal že sa s tým nedá nič robit, že nemám prekrizovat nohy....des... Nepoznala som to, nevedela som aké sú možnosti, hrčka sama od seba akosi "zmizla" na istý čas...a v júli tohto roku, deň predtým ako som mala ísť na dovolenku bolestivo "ožila" ...to ma už do nemocnice poslal iný gynekológ, a na druhý deň ma zoperovali keďže to bolo bolestivé (zápal) ... Lenže recidíva..... Doktor co ma operoval vravel že mal pacientku ktorá to mala 11krat!!!.....fuuu... Som sa lúčila že hádam sa už nikdy nevrátim...a po pár mesiacoch som tam bola opäť... Hrčka nebolestiva tak ma zoperovali a vybrali žľazu.... Z výsledkov z histologie som tam mala zápal, tak šťastie že som uzivala antibiotiká aj po operácii..... Čo sa týka hojenia.... Pysk som mala dobré tri týždne fialovy, zdureny,....bolestivý...ako keby mi odumrel.... Polku zadku a stehna tiež bolestive a tiez monokel.... našťastie navonok už je všetko ok, každopádne pod pyskom to už je iná "tragédia" ako som spomínala...navyše tá operácia mi dosť narušila cyklus...menštruáciu mam už druhý krát tento mesiac... Čo ozaj tampony? Používaš? Ja som bola vzdy len "tamponova" no po operácii mi doktor odporučil len vložky ...že není dobre aby sa vo vnútri držala a hromadila krv, takže je to pre mňa momentálne dosť nepríjemné ...
taký nonsens...v živote som nemala žiadne takéto problémy.... A teraz....v 30tke to prišlo....najprv info že mám polycysticke vaječníky, problémy z otehotnením (čo až tak nevadí keďže som momentálne bez partnera) a teraz ešte aj toto... Inak dnes som stretla babu, ktorá bola so mnou hospitalizovaná v novembri, ktorá to mala prvý krát a len jej to vtedy čistili a dnes som ju stretla a že má opäť hrčku ...najlepšie asi fakt to len vybrať.... Ešte že je medicina tak pokrocila, neviem si ani predstaviť čo v niektorých krajinách musia ženy prezivat ... Aj napriek bolesti a jazvam, neľutujem, tiež by som si to dala urobiť opäť, verím že sa vrátime do normálu a bude dobre.....už len chapaveho chlapa treba

sarlotka77
14. dub 2018

Ahoj děvčata,moje zkušenost je 4 dny,S cystou která nebolela a trvala asi 3 cm velká 3 měsíce,jsem šla na vyndání celé žlázy do Klatov.V narkoze cysta vypuštěna a zavedena jakási chemická kapsle,která měla zlikvidovat žlázu.Původně jsem si myslela,že žláza je po obvodu dolní stěny vaginy a ona je až dole a to rovně dovnitř,proto nejde vyříznout jak jsem si myslela.Po operaci skoro žádná výrazná bolest,po pár hodinách nic.3 den jsem dostala oblbovačku a na na ošetřovně mi kapsly se zbytkem žlázy dle bolesti doslova vyrvali,trvalo to naštěstí tak minutu,tak se to nakonec dalo přežít,ale měla jsem dost a to jsem vcelku masochistka.Spíše se mi chtělo zvracet po té injekci.Krvácení mizivé,pak jsem si tak 2 hodky moc nesedla a šla domů.Pohled na to je děsivý- jako díra vytržená kleštěma a díra do hloubky.Ale vcelku tonebolí.Mám prý oplachovat řepíkem.Sestra prošla propíchnutím zánětu a okamžitým odcestováním k moři (původně jeden zakázal,druhá doporučila) a má pokoj 9 let.Takže jsem okamžitě nasadila silné koupele soli z Mrtvého moře a myslím že už první den vidím výsledky,jinak si mezi vložím odlič.tamponek s řepíkem či olejem Tee Trea. Pokračování příště

zena007
14. dub 2018

@sarlotka77 no aj ja som tam mala pekne dlho dieru jak vrata...ani som už nedufala že sa nejak vrátim do normálu.....ale po viac ako troch mesiacoch som opäť okej....v podstate som šokovaná ako krásne sa mi to zahojilo, naozaj není nič vidieť 🙂 som rada že to "urobili" dobre.... Tie obklady sú fajn....ja som si tiež dávala repík i harmanček .... Čo sa týka sexu....som teraz citlivejšia.... Po sexe mám problémy aj obsediet 2 dní kým sa "vrátim" do normalu... Ale inak všetko už ok...vybratie žľazy určite neľutujem, stalo to za to.

sarlotka77
15. dub 2018

Naštěstí se operace konala jak se má podle lunárního cyklu-když Měsíc UBÝVÁ ! A kdy se nejrychleji vše hojí bez jizev a nekrvácí- takže už po 2 dnech musim říct,že po těch koupelích už ted je díra poloviční.Nejhorší je,že je to na uzavřeném vlhkém a teplém místě.Jinak vlastně musím říct,že krom samotného vytržení žlázy,nebyla od první operace skoro žádná bolest,ledovat to nechci ,ale je to stále dost oteklé.Dnes jsem dala kombinaci Řebříček,Dubová kůra a Měsíček a dost silnou koupel Mrtvé soli.Ta žlutá ložiska už jsou minimální a to černé mizí,mezi tím tu dirku po žláze vystříkávám stříkačkou s kysličníkem.Asi to zní jako masochismus,ale vůbec to nepálí a udělám cokoli,jen aby to bylo rychle pryč,dokud Měsíc ubývá,pak už se vše hojí pomalu.Už mam za sebou 5 různých gyn.operací.Ženský-co všechno musí ty naše Berušky vydržet,to by měli zkusit chlapy-alespon jednou by je snad přešla ta nejblbější poznámka pod sluncem - A to Ti to fakt nechybí? Takovou Endometriozu-tu by měli před očima při pohledu na každou ženskou.

sarlotka77
6. kvě 2018

Takže nyní jsou to 3 týdny a už tam není nic poznat a to od 14 dne jsem to už vůbec neřešila.Jak říkám,já věřím na správné načasování.Všem koho to jednou čeká držím palce-jsme ženské,musíme vydržet víc než člověk.

adik2
7. čer 2018

Ahoj holky, prosím moc o rady ty, které byly na chirurgickém odstranění žlázy, extirpaci.
Chci se zeptat, jak dlouho jste krvácely, kdy Vás to přestalo bolet, kdy jste nastoupily do práce a kdy šlo sportovat a mít sex? 🙂
V pondělí jsem byla na extirpaci obou žláz najednou, teď pořád nemůžu ani skoro chodit, sedět ani nezkouším. Jen polehávám.
Díky moc 🙂

zena007
7. čer 2018

@adik2 fuuu obe naraz? To si neviem predstaviť, ale tak aspoň máš pokoj. Krvácala som cca 10dni. Velmi bolestivé to bolo dva týždne, kedy som len lezala (každopádne ja som mala tú žľazu zapálenú keď mi ju vyberali takže možno aj preto to malo taký horší priebeh hojenia). V reále to ale bolo citlive najmenej 2 mesiace, kedy som si naozaj nemohla ani poriadne sadnut.....potom už som skúšala aj sex ale stále bolesť ...vo vnútri som to mala citlivé, takže sex som mala tusim až po 3 mesiacoch (hoci doktor hovoril že stačí šestonedelie, ale tak fakt to bolo nepríjemné).Do práce som išla po 3tyzdnoch .....športovať som začala až keď som bola úplne ok, čiže po troch mesiacoch.

zena007
7. čer 2018

Dnes keď si na to spomeniem, ani neverím že som to zvládla....som sa narevala od bolesti, ach.....ešte sa mi to zapaľovať začalo po operácii takže mi nasadili antibiotiká....hrozila ďalšia operácia.. prikladali som si repík, harmanček, ...doktor mi poradil namočiť tampón do čaju a priložiť na to miesto na 20minut.....na modrinu na zadku som si davala heparoid...spominan aký som mala tmavo fialový pysk.... hroza fakt ....to trvalo minimalne mesiac kym zmizol. Dnes uz som dole na pohľad okej, vchod do pošvy mám však predsalen napohľad a"iný"" .... pri niektorých polohách v sexe cítim bolesť, proste tá jazva vo vnútri je stále citlivá :( ....

adik2
7. čer 2018

@zena007 Jéé děkuji za reakci, jsi hodná 🙂
No jaj, to jsi mě moc nepotěšila ☹
Ano operovali obě, vlevo zánět jednou, teď jen cysta, takže to šlo odstranit, a ta tolik nebolí, ani hematom nemám. Zato ta pravá...v ní jsem měla zánět 6x. Teď už tam byl taky zánět, ale v začátku. A to je maso...modřina jak blázen a hlavně bolest. Je vidět, že ta pravá strana mě trápí víc.
Nejlepší jsou doktoři...evidentně si to nikdo neprožil. Stačí prý šestinedělí a v pondělí prý můžu do práce...no to se snad zbláznili. Neumím si představit, že 8h někde stojím nebo sedím ☹

makyna91
14. čer 2018

V dubnu jsem měla jít v dubnu na celkové odstranění žlázy na pravé straně. Bohužel jsem již po 5. Měla zánět a tudíž mi to zase jen narizli dali dren na 3 dny, proplachovali. A teď se mám hlídat zda se udělá boule znovu. Nesmí ovšem mít Cca 3cm. Jinak to neodstraní úplně.

zena007
15. čer 2018

@adik2 sestonedelie :D no veru, to som aj ja kývala hlavou, ze to nemyslia vazne.... sak som rada ze si ako tak sadnem na pol zadku... a nie to este sex atd.... v praci to bol des.... mam sedavu pracu.... takze fakt to bolo utrpenie....no ale neboj.... vsetko prejde a bude dobre.... ja som fakt dovolim si povedať "silná" zena, co sa týka bolesti, ale toto bola pre mna velka skuska a nezabudnem ked som vzdy po kontrole odchadzala so slzami v ociach, co ma to tak bolelo.... ach jaj,... ale teraz som taka stastna ze mam pokoj, ... ked som to mala prvy krat zapalene a bola som na operacii tak som si povedala ze uz to nikdy nechcem zazit no a o tri mesiace ani nie recidiva... pamatam ako mi doktor povedal ze mal pacientku co to mala 11 krat.... mne ked sa to objavilo druhy krat tak som hned v nemocnici hovorila nech mi tu zlazu vyberu, lebo ja na to naozaj nemam silu to vsetko absolvovat stale dookola a trpiet,... a nelutujem... fakt mam pokoj konecne....a vobec ziadne problemy ako som niekde citala so zvlhnutím pri sexe... mozno prve mesiace, ale teraz uz vsetko absolutne ok, praveze mam pocit ze je to este lepsie ako predtym :D :D :D

zena007
15. čer 2018

@makyna91 s tym zapalom je to zvlastne.... ja ked som cakala na operaciu tak som mala gulicku jak vajce ale nebolelo ma to, ... rano pred operaciou ked ma prehliadali tak len hmatom.. takze ani nemohli podla mna vediet ci tam mam zapal.... a zapal som veru mala, co preukazali aj vysledky histologie,... po operacii sa mi to aj velmi zle hojilo, musela som brat antibiotika kedze sa mi to miesto zacalo zapalovat... takze pre mna dost zvlastne ked citam ze zlazu nevyberaju ked je zapal, lebo v mojom pripade im to bolo jedno....

adik2
15. čer 2018

@zena007 Ty jsi moje světlo na konci tunelu 🙂 Budu doufat, že to budu mít jako ty. Zatím pořád krvácím, ale už můžu chodit a sedět lehce na levé straně, to je ta, co mě moc nebolela. Ale to krvácení mě lehce děsí. No v úterý jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co na to dr. řekne. A ve čtvrtek už bych ráda do práce. Teda ne, že bych se extra cítila, ale je mi blbé být na neschopence. To jsem hold taková povaha 🙂

zena007
15. čer 2018

@adik2 ja to iste, tiez sa mi nechcelo byt doma, a chcela do prace, ale na druhu stranu, presne ako mi povedal gynekolog, najlepsie co mozem urobit pre uspesnu a rychlu liecbu je lezat a lezat a lezat.... a poviem ti Adi, fakt som cely jeden tyzden prelezala a vtedy som videla najväčší progres.... proste od rana do vecera som kukala filmy, a ani neviem ako a ubehlo mi to ..... netreba sa zaťažovať... to krvacanie.... ja som dlho nosila vlozku, proste stale som krvacala, resp. spinila, az som nechapala a bala som sa, ale doktor ma ubezpecil ze je to normalne, proste ze sa cistim... pamätam ze po operacii dva tri tyzdne som dostala menstruaciu... to bol des.... strasne citliva som bola tam dole,...a ja co len tampony nosim, tak mi doktor hned povedal ze neni dobre aby sa mi tam ta krv hromadila alebo drzala, takze som pouzivala vlozky..... celkovo mi ta operacia rozhadzala cely cyklus, ale ja mam polycysticke vajecniky, takze v tomto smere uz ta informacia nebola nic "prevratne" ...hlavne nebud v strese zbytocne ako som bola ja... stale som kukala dole ako vyzeram, do zrkadielka.... diera ako tunel, mala som pocit ze som zle zosita, ze budem mat skarede jazvy atd... teraz viem ze to bolo zbytocne..... fakt ked sa pozriem dolu tak som spokojna, na vnutornej strane pysku nemam ziadnu jazvu, nic 🙂 drzim palce a keby cokolvek napis .-)

adik2
15. čer 2018

@zena007 Moc moc děkuji :-*

makyna91
3. črc 2018

@zena007 můj obvodní gynekolog a primář oddělení chtěl odstranění i přesto ze by tam zánět byl. No nakonec jiný doktor rozhodl takto. A já jen opět čekám. 🙁 boule byla 3-4cm velká a upřímně ani nebolela( tak jsem počítala s vyoperovanim). Měla jsem sehnane hlídání kvůli malému (v té době mu bylo 2,5mesice ) a jelikož kojim stále tak je to dost složitější protože kojim na vyžádání malého a neodstrikam nic do flašky. Takže teď zase čekám kdy to přijde.(kdy si ji nahmatam a bude větší tak aby mi to vyoperovali)

lenka282828
1. bře 2019

@zena007
Ahoj Zienka 007 🙂 no, je tomu rok co som sa neozvala...v decembri 2018 som bola na svojej zatial tretej operacii, 1.extirpacia, velky zasah, ale zlazu neodstranili celu. 2.rok na to dalsia extirpacia, sice sa im podarilo odstranit cast zlazy s dalsimi dvomi cystami ale nepomohla ani ta. 3 operacia bola zvolena marsupializacia, ozvor ktory sa vysije a predpoklada sa, ze zlaza vyschne-zanikne, ani to sa nestalo, cystu mam este vacsiu a bolestivejsiu ako pri druhej operacii. Som teraz bez emocii, pretoze sa uz vobec nedokazem tesit zo vztahov, je tazke si takto najst partnera a nebyt poznacena psychicky...strasne mi to ubera sebavedomie a bojim sa, lebo neviem ako to riesit. Snazim sa zbierat nazory lekarov ale doktorka, ktora ma operovala vie, preco nechcu zvolit dalsiu extirpaciu-kozu sliznice mam uz velmi tenku citlivu a zjazvenu a zrastenu so stenou cysty a ak by vyberali cystu, museli by mi vybrat aj velku cast koze sliznice, a ta predsa ma nejaku funkciu. Mam ale pocit, ze marsupializacia nepomaha a na zakroky typu drenaz sa nedam, lebo viem ako moje telo reaguje-extremne na podnety a tak a viem, ze by to bolo len pozlatko na problem. Ma tu ale niekto mozno skusenost s tym, ze by mu robili iny zakrok po extirpacii a fungovalo by to? Alebo mozno nejake nove metody? Dievcata, sucitim s vami a verim, ze sa raz budeme usmievat a uzivat si chodzu, bozky a sex bez bolesti 🙂 len pre info. Ja som prestala mat bolesti pri sexe dva-tri roky po prvej operacii! Dnes taham 6ty rok s mojou “cystou” a dufam, ze uz nie som daleko od konca. + ako vnimate vase telo po operacii s tou “dierou”? Ja mam uz pocit, ze radsej mat dieru vo vagine a byt bez bolesti a spoko ako s cystou a nemoct svojmu partnerovi ani prejavit lasku bozkom... 😞

zena007
1. bře 2019

@lenka282828 Lenka som rada ze si sa ozvala a neboj bude dobre... drzim Ti palce. Ja mam uz viac ako rok po operacii, kedy mi vybrali zlazu na lavej strane. Po roku mozem zhodnotit ze vsetko je absolutne okej. Jazvicku vidim len ked roztiahnem pysk ale moj partner nic nepozná resp. nevidi 🙂... nemam ziadne problemy, miesto ma neboli ani nic, proste zijem ako predtym ... ale aj tak vzdy pri sprchovani sa ohmatavam,.... proste prevencia nadovsetko.... s tym sexom viem ze je to narocne.... treba mat len chapaveho partnera, ktorý proste vydrzi obdobie "sucha" resp. odmietania.....obdivujem ta ze si toho tolko zvladla, hlavne sa nevzdavaj, ani nemas na vyber vlastne.... takze bud pozitivna a ver ze to raz dobre skonci..... ja si pamätam ako som revala a hovorila si tiez ze som so sexom skoncila a bla bla a ze budem sama.....a dnes je vsetko inak 🙂

lenka282828
2. bře 2019

@zena007 som rada, ze si sa ozvala tiez 🙂 a tiez ma tesi, ze uz to mas za sebou! Ja dufam, ze aj ja sa toho zbavim uz raz a navzdy...hlavne aby to uz bolo oukej 🙏🏻😞 snazim sa byt pozitivna a bojovat 🤷🏻‍♀️

adik2
4. bře 2019

@lenka282828 Ahoj Leni, já budu mít v červnu rok od chirurgického odstranění obou žláz. Šíleně jsem se žlázou zkusila. Byla jsme šestkrát na incizi a v naší nemocnici to nechtěli vůbec řešit. Primář mě dokonce operací strašil, jako že tam budu mít díru a budu jí mít nakřivo (přísahám Bohu, že to řekl) a že budu mít problém se zvlhčováním. Naštěstí jsem dostala doporučení na MUDr. Vlka z Vinohradské nemocnice. Tento úžasný pan doktor mi neváhal pomoct, rozhodl o odstranění obou žláz najednou a ťuk ťuk.... mám pokoj. Rekonvalescence sice trošku náročnější, ale za ten pocit, že už bude dobře to rozhodně stálo. Jinak nakřivo jí nemám, díru také žádnou, jenom jizvičky, ale při sexu nic nebolí, a to se nijak nešetřím 🙈 a se zvlhčováním nemám už vůbec problém 😀 Držím ti moc palce a opravdu si najdi nemocnici, pro kterou nebude chirurgické odstranění problém.