Deprese, úzkosti a léky. Máte osobní zkušenost, jak dlouho trvala léčba?

19. dub 2021

Ahoj holky léčila jste se některá s úzkosti a depresi? Jak dlouho trvala léčba s léky? Je to na dlouho?vím každý to má jinak jen tak pro představu.ja začala brát teď asentru na deprese a úzkosti poprvé v životě jsem byla u psychiatra už jsem to dal sama nezvládla...vím že to u mě začalo už dřív cca 4 roky zpět a teď se to jen víc a víc zhoršilo 😔

jijulka
19. dub 2021

léčba závisí na průběhu, pokud člověk relabuje i na lécích, tak je léčba zpravidla dozivotni. Jinak minimálně rok a ukončovat pod dohledem

lalolita
19. dub 2021

Pokud chceš, napiš.😉 léčila jsem se x let a posledního skoro půl roku jsem bez léků.

mamikry
19. dub 2021

Lecila jsem se s uzkostnymi stavy po porodu mrtveho miminka. Zacala jsem nejprve s terapii u psychologa hned den po propusteni z nemocnice. Casem se uzkost zhorsovala az do neunosne miry, kdy stacil maly impuls a ja se zasekla. Terapie na to nezabirala. Kdyz jsem se rozhodla nasadit leky, otehotnela jsem. To bylo pul roku od potratu a s pulrocni terapii. Uzkost mam porad, ale mozna vlivem hormonu se lepsi. Uvidime po porodu. Co mi ale hodne pomohlo, bylo uplne vysadit kofein a alkohol, po nem se stavy horsily. Taky hodne pit, coz pomaha k udrzeni dobreho rozpolozeni Je to dlouha cesta a bude, ale snazim se s tim bojovat. Mam v planu zkusit kognitivne behavioralni terapii, tak uvidime. Ale leky je podle me treba podporit i terapii, bez ni se problem jen prekryje, ale neodstrani.

ploutvicka59
19. dub 2021

Zítra je to týden co jsem na Cipralexu,kvůli panickym atakam, úzkosti.
Je to asi pět let,co jsem je brala naposledy...Nevím,jestli mě teď k tomuhle dostala takhle divnodoba... Nasazeno kvůli pocitu tíhy na hrudníku,poruše spánku,kdy jsem usnula na dvě,tři hodiny a byla vzhůru a tak nějak mě poslední dobou všechno neskutečně vytacelo.Potila jsem se,jen co jsem ráno došla do kuchyně.Krev čistá, rentgen čistý,neurologie v pořádku.
Co se týče dechu,tak se to o něco zlepšilo,ale zadychavam se pořád...Pořád se potím...V případě nutnosti a v situaci,kdy mi bude fakt sakra zle,tak mám 0.25 Neurol...Ale ten fakt jen výjimečně.Zatim jsem si ,,zobla"jednou....

Kdybys chtěla, napiš 🙂🙏☺️

gramar
19. dub 2021

Od prvního kolapsu a léků už jsou to čtyři roky se střídáním výborných dní, těch lepších, přes horší, až po totální KO kdy nejsem schopná prakticky ničeho. S nadějí očekávám že se to zlomí, ale zatím válčím jak to jde 😉

autor
19. dub 2021

@jijulka
@lalolita
@mamikry
@ploutvicka59
@gramar holky moc děkuji za vaše odpovědi.uvidime co mi řekne psychiatrická jdu na kontrolu po 14 dnech co jsem začala léky užívat jak mi sedí...moje první cesta byla k psychiatre ani psychologa jsem nezkoušel a,protože už jsem byla úplně zoufalá ze sebe .pořád jsem měla svíravi pocit na hrudi,vytocila mě každá blbost a pak jsem křičela na děti i chlapa snažila jsem se být v klidu nekřičet,ale ono to nešlo.byla jsem úplně bez života bez energie něco dělat😔covid a vše okolo zavřené i školy a to bylo to poslední ...po pražských se zatím cítím lépe už teď .zase začínám být veselá a ne pořád smutná jako dřív...

jijulka
19. dub 2021

beru leky uz skoro 5 let. Bez nich nefunguju. Urcite jsi udělala dobre

mandala
20. dub 2021

Pokud ti léky sednou, tak alespoň mírnou úlevu bys měla cítit max. po 2-3 týdnech, někdy i dřív. Moc dobře si pamatuji, když že mne ta tíha všeho začala opadávat a já mohla ráno normálně vstát z postele a normálně mluvit s rodinou.
Snad ti léky zaberou a bude lépe... ♥️

sigyn
20. dub 2021

Mně trvala léčba antidepresivy půl roku (předtím půl roku u psychologa). Pak jsem si řekla, že to musím zvládat bez toho, protože celý život nechci zobat prášky. NA čas to zabralo, ale pomohla mi až kompletní změna prostředí (přestěhovat se). Teď je to cca 5 let a někdy je to lepší a někdy horší. Hodně pomáhá být venku a dělat třeba na zahrádce a samozřejmě podpora manžela.

konidana
20. dub 2021

u mě byla léčba asi na 2 roky. Měla jsem deprese a skončila jsem , nebo spíš začala😉 , v krizovým centru na psychiatrii. S lékama i intenzivní psychoterapie denně ambulantně (měla jsem 2 měsíce neschopenku) a pak jsem si našla psychiatra i psychologa mimo kriz.centrum. Psycholožku nebo terapeutky (chodila jsem i do rodinné poradny zadarmo) jsem za ty 2 roky asi 3x nebo 4x změnila, když už jsem viděla, že mne to neposouvá. Po dvou letech bez léků a v pohodě 🙂

autor
21. dub 2021

Holky prosím to je asi normální že 5 dní co jsem začala brát léky to bylo lepší cítila jsem se dobře líp,ale od včera je to zpět☹️zase špatná nálada,tlak v v brise.no prostě jako dřív v menší míře...asi je to i tím že mi včera mamka řekla,že se jí vrátil nádor.uz před Vánoci ji jeden vyndali ze střev a má ho zpět😔 vím že léky zabírají až po 14 dnech ,ale už mi bylo dobře po nich .no uvidím děkuji za jakoukoliv odpověď

jijulka
21. dub 2021

leky nepomůžou od problemu, pomůžou je lip zvladat

konidana
21. dub 2021

Ano, ze začátku se po nějaké době může stav i zhoršit, než se to všechno usadí. Vydrž a uvidíš po 14 dnech, nejdéle po měsíci, by to už mělo být ok, když ti léky sednou.

autor
21. dub 2021

@jijulka ano vím dekuju

autor
21. dub 2021

@konidana moc děkuji 😊 věřím že se to vše zlepší

gramar
21. dub 2021

Já u asentry měla taky výkyvy a stejně jsem to dotahávala oxazepamem. Teď mám úplně jiné prášky a je to stabilnější, ale i tak jsou dny kdy to prostě nejde...