Dezinfekce domácnosti. Jaký máte názor?

natalysurova
22. bře 2020

Ahojte, zaujíma ma Váš názor na dezinfekciu domácnosti v čase tejto našej nešťastnej pandémie
My sme si dali byt vydezinfikovat firmou (firma tuto službu ponúka už niekoľko rokov a nie kvôli vírusu). Mamičkám na slovenskom MK som to v dobrej viere odporučila a stretla som sa so spŕškou kritiky, ako robim reklamu (firme ktorá so mnou nemá nič spoločné a ani nevedia že som ich odporučila). Váš názor ma zaujima aj preto, pretože keď som robila dotazník ohľadom diplomovej práce a poprosila maminky slovenské a české stretla som sa so záujmom o výskum a pochopením len u Vás.
Ďakujem za každý názor

hezz17
22. bře 2020

@natalysurova dezinfilovat firmou bych si nechala asi jen kdybychom měli doma stenice, ebolu nebo něco podobnyho😀 máme 2 dětí, 2.5r a a týdnu a jako doma uklizime, ale rozhodně to nehrotime nějak přehnane. Ocet, jedla soda, kyselina citronova...

neomenia
22. bře 2020

Desinfekci domácnosti? Když doma normálně uklizim? To určitě neplanuju. Pred koronáčem tě to neochrání, stačí si dobře myt ruce, minimalizovat kontakt s lidmi a nosit roušku.

klllarinka01
22. bře 2020

Dezinfikovat byt firmou ne. Uklizim casteji, casto menim rucniky, porad si.myjeme ruce a dezinfikovala jsem kliky. To snad staci😊

jirovapa
22. bře 2020

@natalysurova desinfikovat domácnost od firmy bych si nenechala. Normálně uklízím a plus máme doma psa, takže i když několikrát za den vysávám, tak prostě jsou na podlaze psí chlupy 🤷‍♀️. Vytírám obden, plus klasický úklid domácnosti. Máme velký byt (200m2), takže je to práce ho udržet s dvěmi dětmi čistý, ale nemám ráda, když mi někdo zasahuje do úklidového systému. 😃

natalysurova
autor
22. bře 2020

@jirovapa wau. 200m2 ešte pri deťoch
Obrovský rešpekt
A ďakujem každej jednej za názor 🙂

fyii
22. bře 2020

@natalysurova ahoj, mam velky dum, dve male deti, psa boxera a manzela. Denne uklizim,peru, zehlim 2x tydne, denne myji savem WC, umyvadla, otiram povrchy stoly, kuchyn atd., denne vytiram saponat+savo a luxuji porad. Nekdy,poustim robota, aby nam to dolestil. Ze bych, kvuli pandemii delala neco navic to urcite ne, a co by tady delala firma to fakt netusim, ale urcite by se moc u nas nenadreli. Mam rada hodne cisto, takze uklizim prubezne porad a ani to nezabere tolik casu. Deti uz jsou teda taky naucene, ze vsechno otiraji necele 2 a 3 roky. Ruce si myjeme casto take. Udrzet vsechno ciste nekdy je narocnejsi, ale kdyz se chce jde to. Spoustu casu travime venku nebo spolecnym hranim

fyii
22. bře 2020

@natalysurova jo a jeste manzel veskere domaci aktivity nesdili, max si umyje jen vlastni talir a pribor,,vic nic.

sonaxoxo
22. bře 2020

Tak ja bych si v teto dobe firmu do domu nepustila,nepotrebujeme to.Samozrejme nevyuzivam zadnou uklizeci,desin.sluzbu v jakekoliv dobe.S manzelem a 4 mal.detmi a tremi psi v nasi 350 m2 novostavbe zvladam kazdy den vycistit a vydesinfikovat cely dum vcetne 4 koupelen,4 toalet,2 kuchyni atd.do toho kazdodenni chod domacnosti,prani,3 denne zehleni,kazdodenni vytirani podlahy,vysavani atd.tak si myslim,ze u nas viry apod.neztraci cas..😂🙋

paturik
22. bře 2020

Uklízím pořád stejně.. jen třeba kliky vypínače myju savem

prejeta_zaba
22. bře 2020

Sanytol je teď u nás v pozoru a každý den s ním projdu byt - kliky, vypínače, klíče, mobily, vchodové dveře. To dělávam i pokud se dlouho nemůžeme zbavit nějaké nemoci. Ale na co je ti desinfekce firmou, když si koronavirus stejně kdykoliv můžeš přinést z venku? To by musela firma bydlet s vámi. 😂

ariadna12
24. bře 2020

Tak pokud bych doma mela nejaky hnusny bacil, dezinfikovat byt by asi byla nutnost. V soucasne dobe se spolehame na sebe, pouzivame Savo, mydlo, virucidni gel na ruce a mam objednanou sprejovou dezinfekci povrchu.

luufa
Autor odpověď smazal
Zobraz