Duphaston a menstruace při užívání. Poradít, prosím?

weronicam
2. pro 2023

Dobrý večer,dcera 15 let bere Duphaston na úpravu cyklu , který mívá hodně krátký. Bere 15-24DC . Ve čtvrtek začalo špinění a dnes 22DC začla krvácet zatím tak nějak normálně (slabě). Má ho tedy vysadit nebo ještě ty zbylé 2 dny doužívat? A jak mám tedy počítat začátek dalšího cyklu? V příbalovém letáku píši že se začátkem léčby může objevit špinění a slabé krvácení. Tak nevím zda už to počítat jako 1 DC nebo teda doužívat a počítat až pak ? Děkuji za rady🙂

lencaa11
3. pro 2023

@weronicam jako asi první věc bych dceři je 15 let ? Pokud ano tak bych nedala takového svinstvo hormonální zda ještě někdy chce mít děti je jí 15 let nebo je to bráno že ho bere už 15 let v kuse ? její tělo se dokáže srovnat časem samo max bych se koukla na hormonální jógu ,nějaký vitamíny a max bych nechala dceru vyšetřit na endometriozu

weronicam
autor
3. pro 2023

@lencaa11 Je jí 15 let

weronicam
autor
3. pro 2023

@lencaa11 Tak ho mám vysadit a už nedávat?

weronicam
autor
3. pro 2023

@lencaa11 My šli na gynekologii nebo 3 týdny v kuse krvácela tak dostala Norethisteron na zastavení a ten Duphaston na úpravu cyklu 😏Dr mě vystrašila že kdyby jsme menses nezastavili tak by vykrvácela 😞

lencaa11
3. pro 2023

@weronicam ano to chápu že na zastavení se dává tento hnus taky hormonální který právě sice krvaceni zastaví ale jinak v těle udělá pěkný bordel pro 15 letou dceru spíš bych řešila cyklus a ne hormonama v 15 letech které ještě víc uškodí co najít přírodního cestu a taky to může bejt od všeho tělo se srovná ale tohle se dává ženám které mají problém otěhotnět a z cyklem právě ovulace atd....

weronicam
autor
3. pro 2023

@lencaa11 Tak mám vysadit když už krvácí?

lencaa11
3. pro 2023

@weronicam teď záleží na co má ten druhý hnus prášku na srovnání cyklu bych ho nebrala vůbec a ještě ne v 15 letech cyklus se mění celý život ten druhý ji pomohl zastavit krvácení ?? Vysadila bych to a našla si normálního lékaře který bude hledat proč dcera krvácela 3 týdny někdy je to prostě cyklus mohla to bejt klidně cysta ,atd ...

weronicam
autor
3. pro 2023

@lencaa11 Ano Norethisteron krvácení zastavil. Ano Duphaston dostala na úpravu cyklu aby nebyl tak krátký.Na utz žádné cysty Dr neviděla ani nic podobného nejspíš prej neproběhla ovulace tak proto dýl krvácela.

lencaa11
3. pro 2023

@weronicam tak bych řešila to příjemnější cestou a ne těmito přípravky které ve věku vaší dcery jsou úplně zbytečně její tělo se ještě formuje a klidně jsou holky které ten cyklus mají jak na houpačce ...spíš jóga ,čaj ,vytaminy a taky životní styl ovlivňují hodně Ms ...

weronicam
autor
3. pro 2023

@lencaa11 Že jsem to vůbec nasazovala teď se cítím hrozně 😞a myslíte že teď po tom 8 denním užívání může mít tu menses nějak delší?😞

lencaa11
3. pro 2023

@weronicam ano může se to vše rozházet záleží na těle uvidíte

weronicam
autor
3. pro 2023

@lencaa11 Jasný takže kdyby to náhodou měla zase delší tu menstruaci tak to zatím s dr řešit asi nemám že? A vyčkat až odezní sama ?

lencaa11
3. pro 2023

@weronicam uvidíte pokud bude silná hodně tak bych zajela na pohotovost pokud by byla ok a jen delsi tak bych zvolila více vitamínu C a třeba kapky Gynex ,nebo Drnek nějaký čaj pro mladé

barmil
3. pro 2023

@weronicam na krvaceni pomaha i Ascorutin, je volně prodejny. Já mám častější ms/nepravidelný cyklus kvůli anemii, kterou mám kvůli hematologicke dědičné nemoci, ale resime to vitamíny a zivotospravou, nikdo do mě nerve hormony, a to mi je pres 35 a mám dvě děti.

weronicam
autor
3. pro 2023

@barmil Jasně chápu byly jsme u dětské gynekolozky a ta ji napsala tohle 😏no další balení už dceři nedám. Já to chtěla vyřešit bo mě každý strašil že bude anemická,bez krvinek atd😞

weronicam
autor
3. pro 2023

@barmil My tam šli skrz 3 týdenní krvácení které neustávalo tak ji napsala Norethisteron na zastavení plus ten Duphaston na 3 měsíce.

lencaa11
3. pro 2023

@weronicam ty léky na cyklus bych 15 létě holce nedala tak hlavně aby se to zas vrátilo do normálu a bylo to ok ...a přesně šla cestou něčím přírodním než tím to hnusem

weronicam
autor
3. pro 2023

@lencaa11 A z toho přírodního co tak doporučujete?

weronicam
autor
3. pro 2023

@lencaa11 A jaký máte názor k tomu Norethisteronu na zastavení krvácení?

lencaa11
3. pro 2023

@weronicam to je další hnus hormonální měla jsem ho vzhledem k tomu že jsem šla na vážnou opraeci na posunutí Ms a jsem ráda že jsem ho měla jen jednou za život nikdy už víc návaly ,vztek ,silná Ms ,bolesti atd ..určitě bych to nebrala jako pri každém krvácení

weronicam
autor
3. pro 2023

@lencaa11 No dcera měla právě taky po vysazení 3 dny úplně mega menstruaci ani do školy nemohla 🙄snad ho už nikdy nebude potřeba 🙏