Euthyrox a Duphaston. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
6. říj 2021

Dobrý den,

mívám cykly pravidelně 30-35 dnů, ale ovulaci mám až na 22. někdy na 25. den. MUDr. mi řekl, že můžeme nasadit Duphaston na úpravu cyklu a tudíž mám to užívat 15-25.

Jelikož se bojím že mi to zablokuje ovulaci, neměla bych to užívat až po ovulaci 10 dní, aby se mi upravila lut. fáze?

Nebo to brát tři měsíce, jak on tvrdí a cyklus se mi upraví?

A druha otázka... Beru Euthyrox 50 a po velmi dlouhém čase mám dobrý hormon 2,03, což je také důležité pro otěhotnění.

Nemá Duphaston vliv a Euthyrox, resp. že se mi s ním zhorší štítná žláza?

Děkuji

Dobrý den,

působení Euthyroxu a Duphastonu se vzájemně neovlivňuje.

Pro otěhotnění je podstatná ovulace, nikoliv délka menstruačního cyklu.
Délka menstruačního cyklu může být různá - právě rozdílnou rychlostí růstu folikulu. Delší cyklus tedy nebrání otěhotnění.

Vaše úvahy ohledně užívání Duphastonu jsou tedy správné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz