Vysadila jsem Duphaston na srovnání cyklu a zase se rozhodil

hasara33
30. pro 2018

Ahoj holky, brala jsem duphaston teď tři měsíce na srovnání cyklu (měla jsem to opravdu všelijaké), menstruace chodila pravidelně jako hodinky. Tento cyklus jsem ho už nebrala, protože poté, co se cyklus srovná už se brát nemusí a já do sebe zbytečně hormony rvát nechci. Teď k mé otázce ....tento víkend jsem měla dostat MS, ale zatím nic, ani náznak ani žádné PMS, což už bych dávno měla. Myslíte, že to je tím, že jsem vysadila ten duphaston? Měla to také některá z vás takto?

margaret88
30. pro 2018

@hasara33 dobrý večer. Omlouvám se že neporadím s dotazem ale můžu se zeptat jak moc jste měla ms nepravidelnou? Já bych jen chtěla vědět v jaké "fázy" se už nasazují prášky na úpravu cyklu.Děkuji

hasara33
autor
30. pro 2018

@margaret88 dobrý večer, no stávalo se mi, že mi třeba sem tam MS trvala 10, 14 i víc dní a jinak víceméně chodila pravidelně po těch cca 28-30 dnech, ale několikrát se stalo, že třeba cyklus trval 40 dní, ale pravda, že se to stalo spíš když jsem nějak změnila životosprávu (rychle zhubla, přibrala) nebo jsem byla ve stresu, jinak na nepravidelné cykly trpěla i moje máma a babička až po porodu se jim to srovnalo, takže do jisté míry to můžu mít dědičný.... můj bývalý gynekolog to moc neřešil, můj současný mi nasadil duphaston, jak na srovnání tak proto, že se s manželem snažíme o dítě

ocetnicek
30. pro 2018

No s Utrogestanem jsem to měla vždy jak hodinky, kdykoliv jsem vysadila, tak ms prostě nepřišla. Takže není pravda, že až se to srovná, tak vysadit.

hasara33
autor
30. pro 2018

@ocetnicek já jsem brala duphaston leden, únor a pak vysadila a MS přišla normálně, pravidelně, pak to zase bylo nějaké rozhozené a s doktor mi dal utrogestan, ale ten mi nešel vůbec dobře takže jsem pak křesla zase na duphaston .... uvidíme no...

werumka
30. pro 2018

@hasara33 Duphastonem si navodis umělý cyklus, stejne jako s antikoncepci a naopak se ti po vysazeni může rozházet. Pokud jsou vykyvy dané objektivními okolnostmi, není potreba nasazovat jakekoli hormony. Zpoždění je dané opožděnou ovulací, která v případech, jako je stres, vyčerpání, hubnutí, prijde o něco později a o to se pak cyklus prodlouží. Počkej, menstruace prijde 🙂

hasara33
autor
31. pro 2018

@werumka uvidíme ... tento cyklus jsem ani nezjišťovala ovulaci, protože normálně beru ten duphaston vždy až po ovulaci, ale teď když jsem ho tento cyklus nebrala jsem to nezjišťovala takže nevím od čeho se odpíchnout ..kdyby byla někdy později než obvykle tak pak bych chápala, proč jsem to zatím nedostala .. uvidíme co bude 🙂

hermij
31. pro 2018

Ano, může to být tím Duphastonem. Udržoval cyklus uměle. Buďto se ovulace posunula trochu později v cyklu, anebo se tělo tento měsíc nenastartovalo. Ale žádná tragédie to být nemusí 🙂 Nic jako ne/pravidelná menstruace neexistuje. 28denní cykly je mýtus. Můžete mít pravidelný 30 denní, 40denní, 50 denní... cyklus. Ano, je to otrava. Ale nemusí to být patologie. Menstruace dorazí vždy 10-16 dní po ovulaci. Pokud se vyskytly anovulační cykly, tak je to v určité míře norma a ve vyšší míře se s tím dá něco dělat. Jen stačí dovyšetřit a ne takhle "léčit" jen jakési symptomy. Duphaston i Utrogestan jsou možná zbytečně silné léky. Stačí podpořit hormonální činnost přirozeně - vit. C, B6, D, hořčík, železo, selen, zinek, omega-3. Výborná je pupalka (olej na lžičku vnitřně nebo kapsle). Zase to nepřekombinujte, vyberte si něco z toho, co jsem napsala. Ověřeno z praxe a hlavně i osobní zkušeností ;)