Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Nás něžný obr je ve svém živlu 😁🤩🤩💦🏖️

  Milujete-li čerstvé fíky v Chorvatsku tak jako já, doporučuji si zjistit, kde je možnost samosběru a zajít si na něj. 😉
  Dneska jsme byli poprvé a bylo to fakt super, fíky vyjdou mnohonásobně levněji a můžete si vybrat "ty nejlepší". 🤩
  Moje doporučení pro samosběr fíků: 😁
  🌸 dlouhé rukávy a !NEJÍST! rovnou ze stromu - pokud jste někdy někde utrhly čerstvý fík, tak víte, že z něj teče takové jakoby "mléko", které většině lidí způsobuje alergické reakce na kůži (proto dlouhý rukáv) a pak také při zažívání (velký břichabol a nadýmání), samozřejmě když si dáte jeden, nic se nestane, ale když jich bude víc, budete litovat 🙈😅 takže prvně pořádně umýt a pak jíst 😁
  🌸 stromy na plantážích nejsou jako u nás hezky uspořádány v řadách, ale všelijak "kde prostě bylo místo", takže se připravte na štreku k plantáži a pak vcelku velké vzdálenosti mezi jednotlivými stromy a všechno samozřejmě v kopcích 😅 nicméně zvládli jsme to o s naší čtyřletou, takže hrůza to není 😉

  Máte rádi fíky nebo jste jim nikdy nepřišli na chuť? 😁😉🌸🍀☺️

  (5 fotek)

  Dnes jsme navštívili národní park Krka. Co si budeme, jako v téměř celém Chorvatsku, příroda famózní, průzračná čistá voda, nádherné skály prostě krása, ALE.....když pominu neskutečné kvantum lidí, což se samozřejmě dalo čekat, tak byly Krka docela zklamání. Orientační plánek tak akorát na vytření zadnice, protože v tom jsme se nevyznali nikdo. Přístup ke Skradinskému vodopádu přes zácpu lidí téměř nemožný, jídlo a pití v parku cenově tak nějak (dražší, ale šlo to). Co mě ale opravdu přijde jako nehoráznost je cena za lístek. 🤦🏼‍♀️ 40 euro (dítě zdarma) je podle mě opravdu přehnané. Nevím myslím, že Chorvatsko nabízí mnohem větší krásy než tento přeceňovaný park. 🤷Další poznatek je také to, že je v celém parku zákaz koupání, což teda podporuji, když vidím, jak se lidi "umí chovat".
  Na Krka jsem byla před 15 lety a pamatuji si to tedy mnohem pozitivněji než teď. I těch lidí tam snad bylo méně. 🙈😅 Jaký máte názor vy, co jste tam teď byli v nejbližší době?
  Jinak městečko Skradin stojí za prohlídku, krásné, malé, historické město. 🏯
  PS: mezi lidma volně chodí labutě a jsou celkem odrzlé, jedna mě ďobla do boty, když jsem jí nehodila kus žvance. 😅😅🦢

  (8 fotek)
  hasara33
  Zpráva byla změněna    19. říj 2022    

  🆘🆘🆘🆘🆘
  Holky z Dobřan
  Dneska jsem na procházce náhodou narazila na andulku, která pravděpodobně někomu ulítla. Narazila jsme na ní v ulici Chlumčanská kousek před odbočkou do ulice Tichá. Kdyby třeba náhodou někdo věděl o někom, kdo postrádá modro-bílou andulku. Pokud možno, tak sdílejte a kdyby někdo věděl, kam mám ještě inzerát přidat, aby si kdyžtak majitel andulku našel, budu ráda za tip. Díky 🌸

  (2 fotky)

  Holky, co myslíte, že to je? Respektive z čeho? Alergie na slunce? Nebo něco jiného? Dcera je tedy atopik, ale má to docela dobré a dneska jsem si všimla tohoto 🤷‍♀️ nic jsme nezměnili akorát je teď celý den venku, a protože je i vedro, tak tráví den v bazénku (bez chlóru). Má to jen takto na zádech. 🤔 Vypadá to ale, že jí to nesvědí ani jí to není nijak nepříjemné. Tak vůbec netuším. 🤷‍♀️ Co myslíte?

  (2 fotky)
  hasara33
  12. kvě 2022    Čtené 569x

  Sportovní kočárek s velkými koly do terénu i města

  Ahoj, holky koníkovky,

  doufám, že si užíváte krásných jarních dní a nezmáhá vás typická jarní únava. 😀 Dnes jsem si připravila článek, který bude zaměřený na kočárky s velkými koly. Při výběru toho nejlepšího kočárku jistě zhodnocujete spoustu parametrů a jedním z nich jsou právě kolečka, respektive jejich velikost. V dnešním článku se dozvíte výhody i nevýhody velkých koleček a také vám dám pár tipů na kočárky, které velkými koly disponují.

  Foto-zdroj

  Pěnová vs. nafukovací kola

  Velká kola kočárků bývají zpravidla buď nafukovací, nebo pěnová – tzv. EVA kola. Hlavní rozdíly jsou v použitém materiálu, využití a údržbě.

  Pěnová kola jsou vyrobena z pevné, ale pružící pěny. Jejich hlavní výhoda je v tom, že je kolo celistvé, nemá žádnou duši, kterou by bylo třeba pravidelně dofukovat, a samozřejmě se nemůže stát, že dojde při jízdě k proděravění. Do jisté míry se dá říct, že to jsou bezúdržbová kola, ale mají nevýhodu v tom, že při jízdě na např. kamenitém povrchu může docházet k zapíchávání ostrých kamínků do gumy a tyto kamínky se pak velmi těžko vyndávají a zanechávají po sobě díry. Tyto typy koleček se tedy spíš hodí ho městského prostředí, na upravené silnice apod.

  Foto-zdroj

  Naproti tomu nafukovací kola jsou kola s gumovým povrchem a s tzv. duší, což je gumový profil plněný vzduchem. Hodí se do horších terénů, kamenitých nebo lesních cest apod.

  Materiál, z kterého je vyrobeno gumové krytí křehké duše, bývá velmi odolný. Nicméně i tak se může stát, že přeci jen při jízdě „píchnete“, a v takovém případě musí být duše vyměněna. Pokud patříte mezi maminky, které si bez problému dokážou poradit i s takovou nepříjemností – co si budeme povídat, tohle patří spíš mezi tzv. chlapské práce – nebo máte doma muže, který si s tím hravě poradí, tak by tohle neměla být při výběru překážka.

  Foto-zdroj

  Pěnová kolaGumová kola
  BezúdržbováNutno pravidelně nafukovat
  Vhodná do městaVhodná do terénu
  Méně odolný materiálSnadnější manipulace při jízdě
  Lepší alternativa v případě, že by byl problém vyměnit dušiLepší pružnost

  Typy na kočárky s velkými koly z Kočárkopedie

  nullnullnullnullnullnullnull

  Moje zkušenost

  Já osobně musím říct, že dávám přednost kočárkům s velkými koly, protože za mě je jízda na velkých kolech příjemnější pro dítě i pro mě. Zdá se mi, že nerovnosti v horším terénu velká kola snadněji zvládají a dítě pak necítí každý kamínek nebo klacek, po kterém se přejede. Zároveň se s kočárkem s velkými koly snadněji manipuluje a kočárek celkově „lépe jede“ – není třeba vynaložit tolik síly.

  Ve velkých kolech vidím hlavně výhody, ale přeci jen mají jednu malou nevýhodu – tou je paradoxně jejich velikost. 😀 Kočárky s velkými koly nejsou až tak skladné, zabírají víc prostoru, a je tedy potřeba před koupí přemýšlet jestli se nám takový kočárek vůbec vejde do auta. 😀

  A co vy, dáváte přednost velkým kolům? Napadají vás ještě nějaké výhody či nevýhody?


  Doufám, že vás můj dnešní článek zaujal a případně jste se dozvěděli i něco nového. Na závěr bych vás poprosila o krátkou recenzi do Kočárkopedie Modrého koníka, pokud máte s některým typem kočárků s velkými koly osobní zkušenost. Pomůžete tak ostatním maminkám. Nezapomeňte, že za každou přidanou zkušenost dostanete modré 💙 jako poděkování.

  Mějte se krásně

  Sabina

  Mé království se už rýsuje 🤩🤩🤩🤩🙏

  (3 fotky)

  ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
  Holky, jedeme s kamarádkou a dcerkami (obě mají 2,5 roku) na 3denní dovču do Orea Resort Devět skal a potřebuji poradit, co navštívit v okolí a v okolí Žďáru nad Sázavou, aby to bylo vhodné i pro děti, popřípadě také máte-li typ na nějakou babyfriendly restauraci či kavárnu. Za každou radu a zkušenost pošlu ❤️. Děkuji 🤩

  Zelený čtvrtek - jidáše musí být 😁🤩🤩🤩🤤

  Jen si tu odložím 😁.....akorát nevím jestli se tomu mám smát nebo spíš zaplakat nad tím, jak moc je to reálný (bohužel i osobní zkušenost) 🤔

  🌸 Hrnkový perník bez cukru 🌸
  2 hrnky špaldové mouky
  2 pol. lžíce kakaa
  dva kypřící prášky do pečiva bez fosfátů
  1 hrnek mléka (kravské nebo rostlinné)
  1 hrnek oleje (řepkový, kokosový)
  2 vejce (místo vejce je možné použít jeden zralý banán)
  3/4 hrnku čekankového sirupu
  1 lžíce perníkového koření
  vysokoprocentní čokoláda
  Všechny ingredience smícháme a nalijeme na plech. Pečeme na 180 stupňů 25 minut. Mezitím si rozehřejeme cokošku na vodní lázni. Nalijeme a rozetřeme po vychladnutém perníku a můžeme posypat kokosem, oříšky apod...😊
  Dobrou chuť. 🍫

  Holky, prosím poraďte, kde bych ještě mohla sehnat spací overal s ponožkami dohromady (jako na fotce) ve velikosti 98-104 a víc? 🙏 Máte někdo tip jaký e-shop ještě takové overaly v této velikosti prodává? Mám pocit, že v téhle velikosti se snad už nevyrábí, jediné bez ponožek 🙄 Děkuji 🌸

  hasara33
  27. bře 2022    Čtené 2290x
  Kočárek Mama Kiddies IRun.

  Hodnocení běžeckého kočárku Mama Kiddies IRun

  Ahoj holky koníkovky,

  ráda bych vám představila běžecký kočárek Mama Kiddies IRun, který jsem se rozhodla pořídit poté, co dcera začala být velká a hlavně těžká na můj první kočárek Tako Laret Imperial. Dozvíte se pár základních informací a poté shrnu, jak jsem vybírala a proč moje volba padla zrovna na sportovní kočárek Mama Kiddies IRun.

  Kočárek Mama Kiddies IRun v akci.


  Mama Kiddies IRun

  Mama Kiddies IRun je sportovní kočárek, který si poradí s jakýmkoliv terénem. Jeho konstrukce je vyrobena z odlehčeného hliníku a je vybaven třemi nafukovacími koly a účinným brzdovým systémem – pomocí pedálu lze polohu kočáru snadno zajistit proti kutálení. První kolo je otočné o 360 stupňů a dá se aretovat do přímé polohy.

  Kočárek má polstrovanou rukojeť a je vybaven integrovaným držákem na láhev, kávu atd. a malým úložným prostorem pro mince a jiné drobnosti. Součástí kočárku je i pláštěnka, nánožník a velmi prostorný nákupní košík vespod kočárku.

  Korba kočárku je vybavena nastavitelnou sluneční clonou, která je vyztužena kovovým rámem a uzavíratelným větracím průzorem. Dále je vybavena 5bodovým bezpečnostním pásem, zádovou opěrkou, kterou lze nastavit do lehu, a odnímatelným jídelním stolkem s držákem na láhev. Celý kočárek lze jednoduše složit do polovičních rozměrů.

  Foto-zdroj

  Rozměry

  Výška kočárku109 cm
  Výška rukojeti od země108 cm
  Rozchod zadních kol56 cm
  Průměr zadních kol39 cm
  Průměr předního kola29 cm
  Výška opěradla43 cm
  Šířka opěráku31 cm
  Hloubka sedací plochy26 cm
  Šířka sedací plochy33 cm
  Rozměry sklopeného rámu s kolyD: 88×V: 45׊: 56 cm
  null

  Orientační cena v době publikace článku je 4 729 Kč.


  Recenze Mama Kiddies IRun

  Od doby, co dcera začala chodit, jsem si říkala, že by to chtělo pořídit nějaký skladnější kočárek – ideálně golfky. Také jsem potřebovala, aby to byl kočárek vhodný do terénu a zároveň lehký a snadno rozložitelný. A v neposlední řadě samozřejmě i pohodlný pro dítě.

  Po hledání na internetu jsem si nakonec vybrala Mama Kiddies IRun, který dle parametrů i vzhledu splňoval mé požadavky. Na první pohled mě zaujala jeho váha v poměru k velikosti. Vypadá opravdu masivně, takže v první řadě jsem byla trochu zklamaná, protože jsem si představovala něco menšího. Nicméně i přes své relativně velké rozměry je kočárek neuvěřitelně lehký a jízda s ním je velmi příjemná – nemáte pocit, že tlačíte hroudu, která horko těžko jede sama a musíte vynaložit opravdu úsilí, aby se vůbec rozjel.

  Můžou za to jistě i velká nafukovací kola, díky kterým projedete každý terén. Já jsem zvyklá jezdit po různých polňačkách, lesních cestách, kamenitých cestách, což je s tímto kočárkem sranda a zároveň není dítě po každé jízdě vytřesené, jako tomu bývá v případě kočárků s malými a plastovými kolečky.

  Foto-zdroj

  Systém složení i rozložení kočárku je snadný – stačí zmáčknout postranní páky a kočárek jde už sám do složené polohy.

  Co se týče samotné korby, tak já osobně velmi oceňuji stolek, který je vybaven dvěma držáky na láhve. Tento stolek využíváme při každé jízdě jako odkládací pro pití a nějakou tu svačinku. Dceři vložím pití i sváču do držáků nebo jen položím na stolek a ona se obslouží sama – nemusím jí nic podávat, přidržovat apod. Zároveň stolek slouží jako bezpečnostní prvek.

  Trochu mě mrzí, že polstrování není z materiálu, který je lepé omyvatelný. Umýt se do jisté míry dá, ale chce to vynaložit úsilí a stejně zůstanou fleky. Dále mi moc nevyhovuje systém polohování zádové opěrky. Zezadu zádové opěrky jsou umístěny dva stahovací pásy, kterými se zádová opěrka polohuje, což není moc pohodlný systém a jde to docela ztěžka, zvlášť pokud dítě sedí v kočárku.

  Tento kočárek má také jednu vychytávku: dva držáky na nápoje a malý úložný prostor, které jsou součástí rukojeti. Pro mě to je nezbytná vychytávka, protože mám pití stále po ruce, a využívám to i jako úložný prostor na peníze a jiné drobnosti, které tak mám stále k dispozici, aniž bych musela tahat celou peněženku.

  Celkově hodnotím tento kočárek kladně, a to hlavně pro jeho lehkou konstrukci, snadnou manipulaci a vychytávky v podobně stolečku a držáku na nápoje a přihrádkou na mince a jiné drobnosti.

  Závěrem bych chtěla říct, že tento kočárek se již bohužel nevyrábí, ale na některých e-shopech stále ještě probíhá doprodej nebo je možné ho pořídit v bazarech. Za sebe mohu určitě doporučit.

  Foto-zdroj


  Doufám, že vás můj dnešní článek zaujal a případně jste se dozvěděli i něco nového. Na závěr bych vás poprosila o krátkou recenzi do Kočárkopedie Modrého koníka, pokud máte s Mama Kiddies IRun osobní zkušenost. Recenzi můžete samozřejmě napsat také k jakémukoliv jinému kočárku, který se nachází v Kočárkopedii, a pomoct tak ostatním maminkám. Nezapomeňte, že za každou přidanou zkušenost dostanete modré 💙 jako poděkování.

  Mějte se krásně

  Sabina

  hasara33
  23. bře 2022    Čtené 279x
  Dvojkombinace kočárku TAKO Laret Imperial

  Jaký kočárek vybrat? Tip na dvojkombinaci, která zaujala mě!

  Ahoj holky koníkovky,

  dnešní článek bude tak trochu odlišný od těch předchozích, na které jste zvyklé. Tentokrát se bude týkat hodnocení pouze jednoho produktu – kočárku TAKO Laret Imperial, který jsme se rozhodli pořídit pro dceru.

  V článku se dozvíte pár základních informací o kočárku a poté vám prozradím, jak jsem s ním byla spokojená, proč jsem se rozhodla zrovna pro něj a zda bylo na kočárku něco, co hodnotím jako negativum.

  Dcerka v kočárku TAKO Laret Imperial.


  Kočárek TAKO Laret Imperial

  Tako Laret Imperial je kombinovaný kočárek (tzv. dvojkombinace, 2v1) v krásném a moderním designu s odlehčenou ALU konstrukcí a prostornou hlubokou korbou pro maximální pohodlí miminka. Součástí celé sestavy je konstrukce, hluboká korba, sportovní korba s nánožníkem, pláštěnka + síťka proti hmyzu, taška na rukojeť s přebalovací podložkou a velký nákupní košík.

  Foto-zdroj

  Konstrukce a podvozek

  • Odlehčená ALU konstrukce
  • Snadné složení a rozložení
  • Korby se mohou nasadit po i proti směru jízdy
  • Nastavitelné odpružení
  • Přední otočná kola s aretací
  • Možnost vybrat si podvozek s velkými nafukovacími koly
  • Brzda na zadních kolech
  • Čalouněná rukojeť nastavitelná do tří poloh
  • Velikost po složení konstrukce – 93×35×60 cm
  • Závěsná taška na rukojeti je vybavená přebalovací podložkou
  • Zapínací nákupní košík z nepromokavého materiálu

  Hluboká korba

  • Hmotnost 5 kg
  • Nastavitelná zádová opěrka
  • Střechou je možné zakrýt celý prostor korby
  • Střecha je vyrobena z nepromokavého materiálu

  Sportovní korba

  • 5bodové bezpečnostní pásy jsou výškově nastavitelné
  • Hmotnost 5,8 kg
  • Možnost otočení po i proti směru jízdy
  • Nastavitelná zádová opěrka
  • Nastavitelná opěrka nohou
  • Odepínací madlo
  • Nastavitelná střecha
  null

  Orientační cena v době publikace článku je 16 999 Kč.


  Jak jsme vybírali dvojkombinaci?

  Když jsme vybírali kočárek pro dceru, měla jsem tři požadavky, které pro mě byly nezbytné – dvojkombinace, veliká hluboká korba a lehká konstrukce, která se dá snadno složit i rozložit. Původně jsem chtěla objednat kočárek z internetu (nebaví mě lítat po krámech, takže vše, co jde, řeším přes e-shopy), ale nakonec jsem se na popud zkušenějších kamarádek rozhodla přeci raději do toho obchodu zajet.

  Vybírala jsem na internetových obchodech, které mají kamennou prodejnu, abych se pak mohla na kočárek jet podívat osobně a šla už najisto. Dlouho mi žádný nepadl do oka, až mi moje mamina poslala odkaz na kočárek Tako Laret Imperial. Splňoval všechny mé požadavky a designově mě také velmi zaujal. Bylo to přesně to, co jsem si představovala. Tento kočárek má několik barevných provedení – černá, bílá, růžová, zelená a béžová.

  Jeli jsme tedy do Babycentra v Českých Budějovicích. Původně jsem byla rozhodnutá pro černo-zlatý design, ale na prodejně mě hned na první pohled zaujala růžová varianta. Byla taková jemná, decentní, prostě typicky holčičí, a jelikož jsem na 100 % věděla, že budeme mít holčičku, tak růžová varianta byla tutovka v případě, že si tento kočárek nakonec koupíme.

  Vyzkoušela jsem si manipulaci s kočárkem, složení a rozložení, váhu, osahala jsem si materiál a prohlídla vnitřek hluboké korby. Poradkyně na prodejně nám pak ještě doporučila konstrukci s otočnými kolečky, protože je vhodnější do města (bydleli jsme v bytě ve městě) namísto konstrukce s velkými nafukovacími koly, která byla vystavená.

  Po vyzkoušení už nebylo o čem mluvit, protože já jsem se do toho kočárku tak zamilovala, že jsem už ani nevyzkoušela jiné typy. 😀 Takže kočárek jsme koupili. Také jsme ještě k němu dokupovali adaptéry na připevnění autosedačky.


  Mé hodnocení kočárku Tako Laret Imperial

  Já kočárek hodnotím jako skvělý – designově i prakticky. Co mě hned na první vyzkoušení překvapilo, je váha. Celá konstrukce je skutečně lehounká a bytelná, žádná nekvalitní třasořitka, která se rozpadne při prvním nájezdu na kámen.

  Proč vlastně odlehčenou konstrukci? No ono se to ze začátku nezdá, protože miminko po narození váží nula nula prd, a i když jsou mezi kočáry nevelké rozdíly ve váze, tak často si člověk neuvědomí, že později si k celkové váze kočárku musí přičíst i váhu dítěte, což může být 10 kg a víc. Pak už značně pocítíte každé kilo navíc 😀.

  Dále pro mě bylo u konstrukce důležité, aby šla snadno složit. Nedokážu si představit konstrukci, která by šla složit snadněji. V tomto případě stačilo zmáčknout dva postranní „čudlíky“ a kočár šel sám kolečky k sobě bez použití větší síly. Žádné sundávání koleček apod.

  Stejně tak rozložení kočárku – v podstatě stačilo konstrukci položit na zem a chytit za rukojeť, trochu škubnout a konstrukce se sama spojila. Zvládla jsem to i jednou rukou. Složenou konstrukci také můžete zajistit postranními háky, aby se vám nerozkládala v ruce, když ji pak například nakládáte do auta.

  null

  Výběr koleček

  Co se koleček týče, zvolila jsem variantu s otočnými kolečky, což by mělo být nejvhodnější do města. S tím naprosto souhlasím, ale pokud víte, že budete chodit spíš do přírody a do horšího terénu, tak tahle kolečka určitě nedoporučuji.

  My jsme se v průběhu předloňského roku neplánovaně přestěhovali na malé město a já chodila na procházky převážně do lesa či jsem chodila po všelijakých polňačkách. Na tyto terény byla otočná kolečka hotový očistec. Nicméně jinak byla manipulace s kočárkem super, nikde se nic nezasekávalo a brzda fungovala i po delší době téměř každodenního užívání bez problémů. Odpružení kočáru bylo super, když jste potřebovali dítě udrncat ke spaní a všude byl k dispozici jen hladký povrch 😀.

  Jinak madlo rukojeti je nastavitelné a nebyl s tím žádný problém, nezasekávalo se a šlo lehce nastavit. K rukojeti se připojovala prostorná taška na pleny, ke které také nemám žádné výhrady. Ty bych naopak měla k nákupnímu košíku, který je umístěný vespod konstrukce. Košík je opravdu prostorný a vejde se do něj hodně věcí, ale je, alespoň podle mě, hodně nízko. Stačilo vést těžší nákup (mouky, konzervy atd.) a košík šoupal o zem ☹. Osobně mi to vadilo nejenom kvůli tomu, že jsem ho musela často čistit, ale samozřejmě se i lehce ošoupal. Kdyby byl nákupní košík umístěný o kousek výš, bylo by všechno naprosto bez chybičky.

  Na konstrukci také můžete připevnit autosedačku pomocí adaptérů, které je třeba dokoupit.


  Hluboká korba a sportovní varianta

  V případě hluboké korby jsem si byla jistá, že chci velikou, abych nemusela brzo přecházet na sporťák. To kočárek Tako Laret Imperial splnil. Co mě ale opravdu nadchlo, byla nastavitelná zádová opěrka, protože když potom byla dcera starší, tak byla zvědavá, a pokud zrovna v kočáru nespala, tak chtěla koukat po okolí. Zádovou opěrku jsem nastavila do lehkého pololehu a ona rázem měla úplně jiný výhled. Střecha korby je nastavitelná a po odepnutí zipu bylo možné zakrýt téměř celou odhalenou část korby.

  Na celou konstrukci se korbička snadno a lehce nasadila. Ono celkově, co jsem u tohoto kočáru velmi ocenila, bylo, jak všechno do sebe snadno zapadalo bez toho, abych musela použít sílu nebo nějaký speciální grif.

  Dcera byla v hluboké korbě do 7 měsíců. Pak už jsem musela přejít na sporťák. Upřímně jsem čekala, že v hluboké korbě vydrží déle 😀.

  Sportovní korba je také prostorná a má nastavitelné pětibodové pásy. Trochu mi vadilo, že zádovou opěrku nelze položit do úplného lehu. I když jsem ji totiž položila do maxima, tak stále byla lehce zvednutá.

  Dále má tento sporťák nastavitelnou opěrku na nohy a odepínací bezpečnostní madlo. Odepínací madlo pro mě nemělo význam, protože jsem ho neodepínala kvůli bezpečnosti. Opěrku na nohy jsem začala štelovat, až když měla dcera cca rok a něco, a to kvůli jejím dlouhým nohám, aby je neměla dlouho natažené, když jsme pak šly na delší procházku.

  Co musím vyzdvihnout, je střecha s kšiltem, která měla mezi spojem korby a střechy zip, který, když se odepnul, tak se střechou dala zakrýt velká část kočáru, což jsem využila hlavně v létě. Navíc po odepnutí byla v části zipu síť, takže to krásně větralo.

  Poslední věc, kterou bych ještě vyzdvihla, je to, že sporťák můžete připevnit ke konstrukci buď po směru jízdy, nebo proti směru, což je výhoda, protože dítko má potom mnohem větší přehled, když jede po směru.

  Celkově jsme tento kočárek používali cca rok a třičtvrtě.

  A mám ještě jeden poznatek – jak všichni víme, děti jsou trochu čuňata a sporťáky dokáží zaprasit hlavně v místech, která nejsou tak snadno přístupná na úklid. Alespoň naše dcera v tom byla mistr 😀. Takže poté, co jsme se rozhodli kočár definitivně uklidit, tak jsem stáhla kompletně celý potah sporťáku, abych to mohla pořádně umýt. Popravdě když jsem to sundala, tak jsem byla skoro smířená s tím, že nemám šanci vrátit potahy zpět, ale ejhle ono to bylo vcelku snadné a rychlé. Takže toto já osobně hodnotím jako obrovské plus. 🙂


  Závěrem bych chtěla říct, že tento kočárek celkově hodnotím velmi kladně a určitě nelituji svého výběru. Doporučuji ho všem.

  Doufám, že vás můj dnešní článek zaujal a případně jste se dozvěděli i něco nového. Na závěr bych vás poprosila o krátkou recenzi do Kočárkopedie Modrého koníka, pokud máte s Tako Laret Imperial osobní zkušenost. Recenzi můžete samozřejmě napsat také k jakémukoliv jinému kočárku, který se nachází v Kočárkopedii, a pomoct tak ostatním maminkám. Nezapomeňte, že za každou přidanou zkušenost dostanete 💙 jako poděkování.

  Mějte se krásně

  Sabina

  Voilà! 😎🍔
  Mleté hovězí, cheddar, salátek, rajčátko, karamelizovaná cibulka, syrová červená cibule, kečup, dip (majonéza, jarní cibulka, sůl, pepř, javorový sirup) 🤤🤤🤤🤤

  Už se to chystá 🤩🤩🤩
  #dnesvarimja

  Co bude dnes k obědu?? 😁
  #dnesvarimja

  Přesně tak!!💪 Žádný okupanty na silnicích nechceme! 🤣🤣✌️
  #smichemprotipanice

  ✌️🇺🇦

  Tak jo ženy, vše nejlepší k MDŽ vám všem! 😁🤭🌸❤️🍀

  😂😂✌️✌️

  Když pominu válku celkově, tak nejvíce probíraným tématem posledních dní je sám president Zelensky (čti kapitán Ukrajina) 🤩😍, najde se tu nějaká žena, která by do něj nebyla platonicky zamilovaná, ohromená jeho osobností, nebo která by ho neobdivovala? Prostě taková, která by si řekla "co na něm všichni vidíte?" 🙈😅
  Čistě pro zajímavost, protože podle mě žádná taková není (nepočítám rusofili). 😅
  #kapitanukrajina #cutechallenge

  Jedno se těm lidem musí nechat, mají opravdu bujnou fantazii😂😂🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
  Zdroj: https://jihlavska.drbna.cz/zpravy/spolecnost/16... - kdyby někoho zajímal celý článek 😉

  Myslím, že netřeba cokoliv dodávat......🙏🇺🇦🇺🇦🍀🍀

  Holky, jak se srovnáváte s faktem, že někdo z vašeho blízkého příbuzenstva - rodiče, prarodiče sourozenci atd. věří a šíří videa desinformátorů o tom, že Ukrajina se ve skutečnosti chce k Rusku přidat, že si Ukrajinci střílí do vlastních lidí, a že Putin je vlastně hrdina a za vším stojí spiknutí elit z USA a NATO? 🤦🏼‍♀️
  Já vím, že to můžu ignorovat, ale prostě to nejde, vnitřně mě to hrozně se*e zvlášť, když to šíří blízcí lidé z rodiny. Přijde mi to neskutečně hanebné, sprosté a neuctivé vůči všem lidem, kteří teď na Ukrajině trpí.
  Bohužel nestačí říct, že mě tyto desinformace nezajímají a nechci se tím vůbec zabývat a ani nestačí vysvětlovat, že jedná o snadno vyvratitelné kraviny (například nějaký Čech žijící v Kanadě jménem tvrdí ve svém videu, že ti, co utíkají z Ukrajiny jsou jen herci, a že to je vše jen nahrané🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️)
  🇺🇦🇺🇦🇺🇦✌️✌️🕊️🕊️🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  Tak jsem tak přemýšlela holky 🤔 hypoteticky, když tahle válka skončí a Putin bude nucen svá vojska stáhnout z Ukrajiny, neměl by za tohle být souzen jako válečný zločinec? Za to všechno, co už nyní jeho armáda na Ukrajině napáchala a kolik nevinných životů zmařila? Já se v této problematice zase tak nevyznám, ale mě to jako válečné zločiny zní 🤷‍♀️
  Bude ho někdo soudit? Půjde sedět? Popraví ho? Bude alespoň sesazen s postu prezidenta? Nebo se to všechno tak nějak zamete pod koberec? Co myslíte?
  ✌️🕊️🇺🇦🇺🇦

  hasara33
  Zpráva byla změněna    24. únor 2022    

  Jak se řekne rusky "hajzlové"?! ...

  https://www.youtube.com/watch?v=vhOtD2x2PSE
  hasara33
  Zpráva byla změněna    23. únor 2022    

  Teda myslela jsem si, že už jsem ve Výměně manželek viděla všechno, ale aby někdo, ke všemu kuřák, předžvykoval dítěti jídlo, tak to jsem ještě neviděla. 🤦🏼‍♀️ Hnus......🤮🤮🤮

  Vypadá to, že máme u chaty chlupatého záškodníka 😁😁🤩🤩🦫🦫