Jahodový džem?
Holky máte zkušenosti s jahodovým džemem s poloviční dávkou cukru? Jak tuhne? Jak dlouho vydrží? 🙂
@martinka0209 ale také jako konzervant, ne? Nebude to mít víc tendenci se kazit? 🤔
Pokud použiješ želírovací cukr a do toho poloviční množství cukru, tak to nevadí, je to chemie, nebude se kazit. Pokud rozvaříš jahody a dáš jen málo cukru, musíš džem zavařit, Jinak by se kazil.
roky zavařuju s 1/3 až 1/2 než je uvedeno množstvím cukru, vždy výborné a nikdy se nic nezkazilo
Vždy dávám méně cukru a nikdy se nic nezkazilo. Jahody jsou sladké až až i bez cukru .
Dávám cukru fakt málo, nepoužívám ani želirovací cukr, jen citrusový pektin. Tuhne v závislosti na době vaření a vydrží klidně i roky. Nalívám horké do sklenic a otáčím, ani pak následně nezavařuji.
Díky všem za odpovědi 😊😊
Cukr je jenom o chuti na tuhnutí vliv nemá,takže klidně můžeš dát min cukru