Fleky na zubech, co to je?

klarisa6
29. bře 2017

Ahoj, asi cca půl roku od toho co jsem přestala kojit, se mi na předních zubech udělali tmavé fleky. K zubařce jsem objednaná až na květen. Ale teď mě to trochu straší. Co to je? A co s tím? Nevypadá to pěkně. Poraďte prosím... Děkuji 🙂

adypro
29. bře 2017

Mně se taky dělají, prý je to z kávy, čaje, zubařka mi to vždy očistí a zase se to udělá. Ale můžeš mít také něco jiného, já to mám na jedničkách dole, žádné kazy tam nemám. Také jsem si poprvé myslela, že jsou to kazy...

nellilie
2. dub 2017

Nemohla by to být demineralizace po tom kojení?

klarisa6
autor
7. dub 2017

@adypro Já to mám taky na jedničkách, ale nahoře. Kazy jsem tam nikdy neměla. Je fakt, že piju hodně čaje. Tak nevím...

klarisa6
autor
7. dub 2017

@nellilie Jo tohle mi taky někdo už říkal. Ale jogurty, kefír, mléko... všechno tohle odjakživa papám a bumbám. Né denně, ale tak průběžně. Taky jsem si koupila takové ty šumivé tablety vápníku - a nic, furt stejné.
Prý je na to taky nějaká zubní pasta, ale nevím jaká? Ale je prý na bělení. Jenže já zřejmě možná potřebuji asi více toho vápníku. Nevím...

ckocko
7. dub 2017

Pokud ve svem veku jeste papate a bumbate, mozna byste mela navstivit i jineho odbornika 😉.
Jinak ja jsem pred 3. tehotenstvim mela bile zuby a po tehotenstvi a kojeni je mam do pulky kazdeho zubu odvapnene. Vypadaji jakoby zasedle 😕. Takze diky za dotaz, take privitam kazdou radu.

klarisa6
autor
7. dub 2017

@ckocko Už jsem velká holka, piju a jím 😀 ... ano i mě začali s těhotenstvím zuby jakoby šednout-žloutnout. Ale bylo to pořád dobré. Jenže teď - jsou to skvrny na jedničkách nahoře, které jsou vidět a nevypadá to pěkně...