Škaredé zoubky u 19měsíčního kojence. Setkala jste se s něčím podobným?

Zodpovězené
23. črc 2020

Dobrý den,

malá má u dásní na předních zubech nějaký pigment, vypadá to jako zubní kámen. Zoubky pravidelně čistíme každý večer, ale je to boj.

Setkala jste se s něčím podobným?

K zubařce uz jsme objednané, ale sama jsem zvědavá, jak to bude probíhat, když si do pusinky nenechá sáhnout ani ode mě.

Děkuji

Dobrý den,

obrázek si v dobré kvalitě nemohu zvětšit, takže nevidím, zda je to opravdu jen pigment bez poškození skloviny. Pokud je to jen pigment, dá se odstranit u dentální hygienistky. Pigment není estetický, ale zuby nepoškozuje. Často se objevuje znovu i po ošetření, problém ustává až později, často až po výměně dočasných zubů za stálé.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová