Je třeba odstranit mléčné dvojky?

Zodpovězené
22. bře 2022

Dobrý den,

mám dotaz ohledně syna... Má 7 let a rostou mu druhé zuby, konkrétně má 2 dolní jedničky. Přikládám foto.

Chci se zeptat, zda by nebylo dobré odstranit alespoň jednu mléčnou dvojku, když se mu tam zuby už teď nemohou vlézt.

Děkuji za odpověď.

Pavla Pochylá

Dobrý den,

nemusíte, stálé zuby jsou často takto stěsnané, během prořezávání se jejich poloha bude ještě měnit. Pokud by stěsnání bylo i v pozdějším věku, řeší se rovnátky, ale to až kolem 12, 13 let.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová