Rentgen zubu v těhotenství. Mám se něčeho obávat?

Zodpovězené
10. led 2022

Dobrý den,

1.12. jsem byla na rentgenu zubu (měla jsem malý rentgen v ústech a zakrytý krk), ale nezeptali se mě, zda jsem těhotná, jinak bych řekla, že ano, takže jsem tomu nijak nevěnovala pozornost. O tři týdny později jsem byla u zubaře znovu a taktéž mi chtěli udělat ten samý malý rentgen, ale tentokrát se mě zeptali, zda jsem těhotná. Když jsem odpověděla, že ano, rentgen mi nedělali.

Mám se něčeho obávat?

Na začátku prosince jsem byla v 8. týdnu těhotenství.

Dekuji za odpověď.

Chmelová

Dobrý den,

pokud jste absolvovala rtg již v době těhotenství, o kterém jste ještě nevěděla, nemusíte se obávat. Rtg záření je slabé a zacílené pouze na oblast v dutině ústní.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová