Hiátová brániční kýla?

britney
20. srp 2023

Muže mi prosím někdo poradit, nejlépe někdo ze zdravotnictví.
Jedna se o moji možnou diagnózu z před mnoha let.
Před mnoha lety ( 1993-1995 asi) jsem byla na vyšetření žaludku Bariem, tedy kdy jsem vypila tu kontrastni tekutinu a byla pak následně snimkovana.
Pamatuji si ze mi DR co prováděl ten rentgen řekl, ze se mi pomalé něco otevírá mezi žaludkem a dvanacternikem a to mi muze způsobovat obtíže.

Tohle jediné si pamatuji.
Pak jsem již nikam nešla s tim, potize ustaly tenkrát ale já čas od času mám nějaké potize jako pálení záhy atd.
Znamená to tedy ze to mám tu branicni kýlu?
Ten špitál co jsem tam byla již ani dnes neexistuje, pan DR již asi taky není mezi námi ( byl to již starý pán v té době)
Jen mě napadá jestli to co on našel muže mít souvislost s obtížemi co mám občas.

britney
autor
20. srp 2023

Pamatuji ze říkal asi ze ta zaklopka mezi dvanacternikem a žaludkem se otevírá později nebo pomaleji a to mi způsobuje bolest žaludku?
Takhle to asi nějak bylo řečeno.
Asi jsem to vyšetření měla kvůli tomu ze mě bolel žaludek tenkrát.

areh
20. srp 2023

@britney takhle ti nikdo neodpoví. Zajdi za praktikem ať ti dá žádanku na gastroenterologii. Hiatová hernie je, že se ti část žaludku dostane nad bránici. Dvanáctník je část tenkého střeva (takže na opačné straně žaludku než by byla hernie).
To, že tě občas pálí žáha může být jen špatnou stravou, ne vyšetřením před x lety 🤷🏼‍♀️

britney
autor
20. srp 2023

Diky, tak jsem to nemyslela . Jen ze se me nekdo nyni ptal jestli nahodou nemam tu branicni kylu a ja si vzpomnela na to vysetreni.
Vubec na to ne myslim, ani jsem nikdy si na to nevzpomnela az nyni.
Ani nevim co to ta Kyla je? Jen jsem si mlhave pamatuji co mi tenkrat rekli.
@areh