Hledá se nejstarší maminka

markyzka84
3. črc 2017

Ahojky holky jen ze zvedavosti, mám dve deti . První skoro ke 30tinam druhe skoro ke 33 tinam 🙂 druhe je jeste miminko a chci si ho vymazlit. Moc bych rada šla do třetího, ale to počitam už mi bude kolem 40. Zkušenosti prosím s tímto věkem? Holky jak to zvládáte.

komive
11. črc 2017

@pampeklec A vis jiste, ze ti vsichni rikali pravdu? Ono kdyz se te ptaji, kdy bys chtela mit dite, a ono to nejde, nevyklada to clovek zrovna na potkani na tridnim srazu..

pampeklec
11. črc 2017

@komive Jistě to samozřejmě nevím, ale vzhledem k tomu, že sraz máme i dvakrát do roka a docela se známe, dokážu spoustu věcí odhadnout myslím. Navíc mi nepřijde v takovém případě blbé říct "jo, chystáme se/snažíme se..." a dál se do diskuse třeba nezapojovat, ale nevím, každý je jiný. Nikdo nikoho samozřejmě nezpovídal, natož já (tohle nedělám, popravdě řečeno jsem se do téhle části debaty moc nezapojovala, protože jaksi nebylo s čím, když jsem byla velmi viditelně těhotná a prvního syna všichni znají aspoň z fotek), spíš to tak vyplynulo samo. Každopádně jo, určitě může být někdo, komu to nejde (doufám, že jsem to psala i prve), ale určitě jich nebude víc než jeden, dva v tuhle chvíli... A jasně, je to malý vzorek, možná netypické město... ale mám pocit, že to kupodivu docela sedí se celkovými trendy a statistikami, ne?

dokument
11. črc 2017

@pampeklec ano, tak to dnes je běžné ☺

komive
11. črc 2017

@pampeklec Nevim, kdyz ja vezmu svoji tridu, tak tam je 5 holek vdanych, vcetne me, z toho 4 maji dite..vekove jsem mladsi o rok nez ty..vsechny holky jsou vysokoskolacky a dite mely po VS, coz chapu, sama jsem to chtela stejne..ja to "chystame se" nemam uz mnohdy silu vyslovit, protoze samozrejme to neni prvni situace, a ptaji se opravdu vsichni, rodina, kolegove, kamaradi, lidi, co je nevidim, co je rok dlouhy..a ono to samozrejme boli. A my z povzdali skutecne muzeme vypadat jako par, co si chce uzivat, porad nekam cestuje, oba samozrejme pracujeme a karierne postupujeme..
Ano, ozyvam se k tomuhle tematu, protoze je to neco, co se me hodne dotyka. Protoze dneska ma kazdy pocit, ze poridit si dite je jen otazka rozhodnuti, ale ono to tak proste mnohdy neni, a me nebavi byt za "honicku kariery", kdyz to tak vubec neni..

dokument
11. črc 2017

@komive já už jsem pak na srazy kvůli tomuto tématu přestala chodit.

pampeklec
11. črc 2017

@komive Máš pravdu, že to musí být nepříjemné, i když si to určitě úplně dobře představit neumím (popravdě obě děti jsme si sice naplánovali, ale u obou jsem už byla těhotná a nevěděla o tom ještě...). Chápu ale, že se ozýváš. Myslím, že chceme obě říct to samé - děti se prostě nedají naplánovat, říct teď (nebo v roce XY) budu mít děti je dost pošetilé. Pro mně je to jeden z důvodů tu snahu neodsouvat na později, což jsem se snažila tu původně říct, ale už jsem se do toho moc zamotala 🙂

Jen by mě zajímalo, pokud to není moc otravná otázka... tebe někdo bere jako "honičku kariéry", když to tak nepodáváš? Pochopila bych, že lidi blbě koukají, když někdo řekne, že chce nejdřív postoupit v práci nebo koupit nové auto (příklad) než bude mít děti, ale když tím to dítě nepodmiňuješ, tak to spolu přece nijak nesouvisí, ne?

komive
11. črc 2017

@pampeklec V pohode, ja vlastne chapu, co tim chces rict, taky jsem chtela byt "relativne mlada maminka" 🙂 ale prvni do 28 uz nestihnu, zacla jsem v 25..a co se tyce te "honicky kariery", vylozene temito slovy to nikdo nepojmenoval, ale uz mi to bylo receno, kdyz jsem jednou na otazku, kdy budeme mit deti, nejak vyhybave odpovedela, ze my asi budujeme nejdriv karieru. Bylo to zrovna u osoby, kterou jsem videla poprve v zivote a ona mne tez 🙂 nemyslim, ze to myslela zle. Ale myslim, ze to myslela naprosto vazne.

jestrab
11. črc 2017

První dítě ve 23 letech,druhé ve 40 letech.Je to jedno,záleží jak si to člověk srovná a jaké má životní podmínky.Možná jsem línější a už tolik nešílím z toho,zda se dítě přetáčí na bříško v 5 nebo 7 měsících. 🙂 Klidně bych šla do třetího.

miaellen
12. črc 2017

holky, ja jsem dnes vyfasovala na gynde 3 baleni nosifol duo.pomohlo nekomu ?

monnn
12. črc 2017

@miaellen já ho brala + FertilityBlend i s manželem a taky mojžíšovku jsem cvičila 😉,tak ať se brzy zadaří 👍

miaellen
13. črc 2017

@monnn ja se na to fakt snazim nemyslet, prisaham☺☺, ale to nejde ! po dvou letech uz by to prijit mohlo.

monnn
13. črc 2017

@miaellen znám,my se snažili taky několik let 😔

markyzka84
autor
16. črc 2017

@poah no ja nevim maximalne by meli mezi sebou 7 let to neni zas tak moc nebo ano??