Hormonální nerovnováha?

billiejean88
22. srp 2023

Holky, mate někdo zkušenost? Rok po porodu jsem dostala MS, cyklus se mi ustálil na 47 dnech, ovulaci mám kolem 34. dne. Takže i když jsou cykly hrozne dlouhé, jsou celkem pravidelne. A teď k dotazu - pokaždé uprostřed cyklu cca týden špiním jasnou krvi. Není to ovulacni krvácení, ovulaci mam pak až týden po skončení toho krvácení. U doktora jsem byla, nemam žádné cysty ani myomy. Hormonální profil ale neřešil. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

lencaa11
22. srp 2023

@billiejean88 asi bych si urcite nechala udělat krev a třeba nějaký bylinky na srovnání cyklu

odula
22. srp 2023

pockej - a jak vypada tvoje menstruace po tech 47 dnech? jako - neni spis mozny, ze mas spis castejsi menstruaci (jednou za 23 dni) a obcas anovulacni cyklus? . Protoze pokud mas v polovne cyklu (23.den?) slaby krvaceni, ktery trva tyden, pak tyden po tom ovulaci (tj. 37 den) a pak mas po deseti dnech dalsi menstruaci... tak to skoro vypada ze to je samostatnej cyklus?

billiejean88
autor
22. srp 2023

@odula to me nenapadlo 🤔 Mám klasicky týden menstruaci, pak okolo 18dc zacnu tyden spinit jasnou krvi (ale tak na 1 intimku za den). Pak začne klasicky plodný hlen a 34dc obvykle ovulace (potvrzena i UTZ). A pak až se zas rozjede klasicky poměrně silná ms. Spis bych to fakt tipovala na rozházené hormony, ale je zvláštní, ze je vše tak ukázkově pravidelně 😁

odula
22. srp 2023

aha, jasny. Ja myslela, ze mas to spineni trochu pozdeji. 18 dni je hodne brzo. Leda nejaka polymenorrhea. Tak jak tak - hormonalni nerovnovaha. Prej je dobrej jetel lucni. Jako fakt 😉 kojis jeste?

billiejean88
autor
22. srp 2023

@odula a to jako čaj z nej? To bych určitě radši na srovnání. Doktor ten akorát nabídne hormonální antikoncepci a to nechci. Nene, skončila jsem prave rok po porodu a pak až naběhl cyklus. Asi to chce čas..

lencaa11
22. srp 2023

@billiejean88 nechala bych si udělat krev a podle toho uvidíte co dál HA není reseni jsou různé bylinkove čaje ,Maca ,vitamíny atd... Cvičení

billiejean88
autor
22. srp 2023

@lencaa11 Můžu nějak řešit "na vlastní pěst" jako samoplátce nebo to mi může předepsat jen gynekolog, nevíte?

lencaa11
22. srp 2023

@billiejean88 na hormonální profil můžete zajít sama možná když je ok obvodak dá se od něj dát žádanka to ostatní je všude prodejně jak vitamíny ,čaje ,atd ..

odula
22. srp 2023

@billiejean88 jo jo,caj. Je i v nějakých směsich, nebo jsou tabletky. Jedla jsem taky, pomohly 🙂