Krvácení uprostřed cyklu. Může bránit početí?

Zodpovězené
29. srp 2023

Dobrý den,

jsem 18 měsíců po porodu druhého dítěte, již nekojím. Rok po porodu jsem dostala MS, cyklus se mi ustálil na 47 dnech, ovulaci mám kolem 34. dne, takže i když jsou cykly hrozně dlouhé, jsou celkem pravidelné.

A teď k dotazu: Pokaždé uprostřed cyklu cca týden špiním jasnou krví, především po ránu. Není to ovulační krvácení, ovulaci mám pak až týden po skončení toho krvácení. U doktora jsem byla, nemám žádné cysty, ani myomy, prý se to časem spraví. Mne to ale nepřijde normální - po prvním porodu jsem takové problémy neměla. Navíc bychom rádi ještě třetí dítě.

Může takové krvácení uprostřed cyklu bránit početí?

Ovulace probíhá, mám potvrzeno měřením BT i na na ultrazvuku.

Děkuji

Dobrý den,

podle mě nemůže, pokud se jedná o špinění a ne krvácení. Zašel bych po atace takového špinění na ultrazvuk nechat si změřit endometrium.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz