Hospitalizace kojící matky s osmiměsíčním dítětem

cherris
11. dub 2017

Ahoj, už přes týden mám docela vysoké horečky i přes 39, kvůli zánětu nosohltanu, mám už druhé antibiotika. Doktor říkal, že zabírají, ale na tu horečku by to chtělo kapačku, aby ustoupila rychleji. Že by mě položili na dětské, já se ale strašně bojím, že tam něco chytne ještě maličký a taky si vůbec neumím představit, jak to funguje. Byla jste někdy některá v podobné situaci. Co byste poradili na základě vlastních zkušeností. Svěřit se systému, nebo bojovat doma
ps. Největší Perla pana doktora: doma neumřete

nellygray
11. dub 2017

@cherris tak já bych to brala tak, že se dr. snažil o humor a zároveň Tě uklidnit - jakože ta hospitalizace není životně důležitá, ale prostě by léčbu urychlila. Nikdo tady neví, jak se cítíš a jestli je Ti opravdu k uzoufání zle - v tom případě bych šla do nemocnice. Je fakt, že ty horečky už jsou dlouho... Minulý týden jsem dobrala ATB na zánět dutin, bylo mi skoro 3 týdny v kuse hrozně, ale ne zase tak, abych - v případě, že by mi to "nabízeli" - šla do nemocnice. Normálně jsem u toho fungovala. Myslím, že tu těžko někdo posoudí, jak Ti je...

nellygray
11. dub 2017

Jinak pokud bys byla na dětském, tak hospitalizace s osmiměsíčním miminkem by podle mě byla v pohodě. Spala bys, když malý bude spát, najíst bys dostala - a jako bonus, narozdíl od ostatních maminek tam, bys neměla starost o nemocné dítě. Jen bys ho prostě musela přes den zabavit, což předpokládám že musíš i doma. A pokud jde jen o to, aby Ti srazili teploty, jsi za dva dny doma. Nicméně - samozřejmě že existuje riziko, že se něčím nakazíte.

cherris
autor
11. dub 2017

Doma mám luxus, manžel zůstal doma a přijela i mamka, myslím, že v nemocnici by to pro mě bylo náročnější, co se provozu týče

medved09
11. dub 2017

A to by ti nemohl dát kapačku doma? Vím, že dědovi ji několikrát doma dávali. I kdybys měla zaplati nějaký "nadstandardní výjezd" lékaře - zkusila bych to. Držím palce, ať je lépe!

alboo
11. dub 2017

@cherris v místě bydliště bych kontaktovala nějakou agenturu domácí péče, infuze lze o doma

cherris
autor
13. dub 2017

Tak mám zápal plic a je to vyřešené, na plicní za mnou nesmí ani na návštěvu😢