Jak řešit, když je přítel bacilonosič spálové angíny?

domcina
25. říj 2018

Dobrý den,
chci se zeptat.. Jsem s přítelem půl roku, za tu dobu jsem již měla čtyřikrát spálovou anginu, a teď s ní opět lezim v posteli. Proto jsem přítele poslala na výtěr z krku, aby se zjistilo, jestli není bacilonosič.

Chci se zeptat, jakým způsobem se to kdyžtak řeší (pokud by jím opravdu byl), hledala jsem na internetu, ale nikde nic.

Děkuji za odpovědi.
Domča

neomenia
25. říj 2018

Ahoj, ta angina u tebe je vzdy potvrzena pozitivnim vyterem z krku nebo streptestem? Angina totiz muze byt i virova a bez poradnych vyteru se to snadno nezjisti a ATB jsou zbytečné. Přítel muze byt bacilonosic, ale nic mic se s tim delat neda. Nekteri lékaři nosicstvi prelecuji ATB, ale neni to spravny postup, nosic se stejne po kratke dobe zase kolonizuje znovu.

domcina
autor
25. říj 2018

@neomenia Ahoj, ano, vždy je to potvrzeno pozitivním vyterem. Myslíš si, že pokud tedy je bacilonosič, bude se mi to stále vracet? Doufám ze ne, nemůžu si dovolit stále marodit..

neomenia
25. říj 2018

@domcina zkusila bych nejake imunitu stimulujici preparaty.... Taky muze velkou roli hrat psychika.... Otazka je, zda opravdu je nosic on.

domcina
autor
25. říj 2018

@neomenia Tak děkuji za radu... snad to nějak vyřešíme, hezký zbytek večera 🙂

klea81
25. říj 2018

Najdi si psychosomatika a angína. Vyřeš příčinu, nejenom následek.

sayast
12. lis 2018

Manzel byl bacilonosic,sel na vyter z duvodu ze jsem mela spalovku, byla tehotna a dcera mela pyogena v uchu. Dosel k obvodakovi,popsal problem,udelali vyter a obvodak mu dal antibiotika. Od te doby ok