Je toto seboroická dermatitida?

maminkapetula
17. bře 2019

Zdravím. Už od ledna bojuji s čímsi na očních víčkách. Zčervenání víček, svědění někdy se i udělají puchýřky (žluté) na kožním mi dělali testy,žádná kontaktní alergie nevyšla. Už jsem zoufalá. Ale dnes jsem pátrala po internetu a vyskočila na mě seboroická dermatitida a vše by i tomu odpovídalo. Nemáte zkušenost? Momentálně to mám takto, v obočí a u nosu mám suché šupinky

ajja87
17. bře 2019

@maminkapetula Měla jsem to jako puberťák, přibližně do dvaceti, hlavně hrudník, záda,okolo vlasů a v obočí.

maminkapetula
autor
17. bře 2019

@ajja87 a když to takhle vidíš,myslíš, že by to mohlo být ono?

jannym
17. bře 2019

dcerce taky začali nejdřív šupinky u jednoho oka, po pár měsících i u druhého a skončila s výsevem, kdy vypadala jak kdybych jí na obličej namalovala micky mouse, na kožním nám řekli, že máme pozorovat po čem se to zhoršuje a pak se tomu vyhýbat (zhoršovali to umělé jahodové příchuťě), žádné čepice a šály z vlny, koupila jsem jí speciální mýdlo v lékárně (obyčejnou mýdlovou kostku), kosmetika bez parfemace, ideálně nic na obličej nematlat, promazávat linolou fett, nic jiného na to nesnesla (křičela že to štípe), po antibiotikách to měla horší, a pak se to zničeho nic tak jak se to objevilo zase zmizelo - ale my měli od dr diagnózu atopický ekzém s atipickým průběhem (jinak řečeno, mohlo to být cokoliv)

janager
17. bře 2019

Myslím, že by se mohlo jednat o seboreu. Ale asi pochopíš, že z fotek to není tak úplně znatelné. Rozumím naprosto tomu, že tě to už musí štvát. Napíšu vlastní zkušenost, ale neznamená to, že to musí pomáhat každému. Důležité je, si ty stroupky násilím nestrhávat, může se k tomu přidružit kvasinková infekce. Nám se osvědčil excipial U-lipolotio. Promazat a pak jedině odstranit šupinky, které se samotné pustí. Výhoda je, že je to na místě, které je přístupné slunci, takže eventuálně, kdyby se tam rozjela nějaká kvasinka, sluníčko jí moc nedovolí se množit🙂. To stejný vzduch. Nedávat make-up, pleťovou vodu...

mariannakaspa
18. bře 2019

Ahoj, už několik měsíců mám podobný problém, otoky očních víček a červené fleky které postupně šupinatí. Zatím jsem navštívila pouze alergologii a nechala jsem si udělat testy na vlastní kosmetiku. Protože moje problémy začaly v době rekvalifikace na manikérku, měla jsem podezření na gely a toto se taky potvrdilo. Bohužel i několik týdnů po tom, co jsem si odstranila gelové nehty a profesi manikérky jsem ukončila, problémy neustaly. Aktuálně jsem přestala používat šampony a kondicionéry z drogerie a koupila jsem si přírodní šampon a poprvé po dlouhých týdnech začínám mít pocit úlevy. Doporučuji tedy zkusit vyměnit vlasovou kosmetiku a pokud máš gelové nehty, zkusit to bez nehtů anebo si dát otestovat gely na kůži.

ajja87
20. bře 2019

@maminkapetula těžko říct, podle popisu by to odpovídalo,dle fotky nevím.

monik111
16. dub 2019

Trapi me totez. Holky co Vam pomohlo? Svedi to, stipe....uz jsem nestastna🙄

dodor
16. dub 2019

Ahoj, dělá se to hlavně ve vlasech kolem linie vlasů. Až pak by se to mělo stěhovat do obličeje, na hrudník atd. Zajdi si na kožní, dá ti mast. Mně kozarka řekla, že je to nevylecitelne. Ale teď co chodím na ozarky tak to mizí.

maminkapetula
autor
16. dub 2019

@monik111 máš to také jako já? U mě se to střídá zklidní se to a pak zase zhorší. Momentálně tam mám mokvající strupy 😔 svědí to, bolí, štípe

maminkapetula
autor
16. dub 2019

@monik111 mám to ošklivý 😢 až se úplně stydím 😔

maminkapetula
autor
16. dub 2019

@mariannakaspa měsíc už mám NT šampon a sprchový gel, nehty nenosím 🤔 a ty už máš klid?

dodor
16. dub 2019

@maminkapetula můžeš mi odpovědět, proč s tím nejdeš na kožní??

maminkapetula
autor
16. dub 2019

@dodor myslíš, že tam s tím nejsem hlídaná? Zítra jsem tam objednaná

monik111
17. dub 2019

@maminkapetula jejda chudero, mas to teda osklive😪. Ja to teda nemam takhle moc. A co ti na to rekl mudr? Dal ti neco? Me to takto jak to vidim pripada, jako pekne rozjeta kvasinka😮.

vasinka88
17. dub 2019

@maminkapetula ahoj podle te druhe fotky me to jako seborea prijde...me se objevila a zhorsila po porodu, mezi obocim suche supinky, porad zacervenale okoli, vznikne vlastne cimkoliv, u me jsem si jista ze to bylo hodne velkym stresem(predcasny porod). Pomohla mi az kortikoidova mast na predpis, cisteni micelarni vodou od Biodermy a lehky hydratacni krem od biodermy, takova modra tubicka... paradoxne ikdyz se to zda suche supinate tak.mastne kremy to jeste zhorsi, jsou neprodysne totiz... no a od te doby mam klid... ale i kozni mi rekla ze ne kazdemu to pomůže...

dominikacifkova
17. dub 2019

Ahoj, podle toho co popisuješ je to nejspíš toto - https://www.vitalia.cz/clanky/perioralni-dermat...
omlouvám se za nadpis, ale přesně by to sedělo na tvé potíže, manžel s tím bojoval před 2 lety a trvalo cca 2 měsíce než se to vyléčilo - pokud chceš vědět více, písni mi SZ.

maminkapetula
autor
18. dub 2019

@monik111 no 😪 udělala mi stěr a dostala jsem mastičku s antibiotikama a kortikoidama

maminkapetula
autor
18. dub 2019

@vasinka88 tak na druhou stranu bych i byla ráda kdyby to bylo ono. Začalo to v lednu a stále nevím co to je. Kortikoidům se vyhýbám, ale teď už jsem je fakt musela mít +antibiotika. Já právě poslední dobou mazala bamb. máslem tak nevím jestli to nebyla chyba. Protože i v práci jsem stála déle nad parou při vaření a tím se to asi zapařilo a rozjelo 🤷‍♀️

vasinka88
18. dub 2019

@maminkapetula jo prave to maslo je taky hutne mastne a neprodysne. Taky jsem zkousela kdejake kremy mastne aby se to prece promastilo a nedelali se supiny ale chyba, bylo to jeste horsi 🙂 jestli mas i atb tak se tam asi dostala i infekce, prelecis a bude to dobre. A pak az to bude prelecene klidne uz pouzivej jen lehky hydratacni krem.. ani ja jsem nechtela kortikoidy ale zas to je na chvilku a jen lokalne, tak se to da..

maminkapetula
autor
23. dub 2019

@vasinka88 tak jsem tam měla stafylokoka 😯🤔

mariannakaspa
25. dub 2019

@maminkapetula nemám uplný klid, jen se to zmírnilo po té, co nepracuji jako manikérka, na kožním mi řekla, že to bude kontaktní alergie na gely, ke které se přidružují jiné alergeny, jako napriklad šampony. dostala jsem kortikoidy, ktere používám jen občas, když je to nejhorší. Pomáhá i pobyt na slunci ale nezbavila jsem se toho uplně :(

mariannakaspa
25. dub 2019

@maminkapetula jak přisli na to, že je to stafylokok prosím Tě?

maminkapetula
autor
25. dub 2019

@mariannakaspa minulý týden jak to mokvalo tak mi vzala z toho stěry,z výsledků tam je (byl) ten stafylokok

dodor
25. dub 2019

@maminkapetula tak jakou ti dali nakonec léčbu, a řekli ti, z čeho to vzniká?

mariannakaspa
26. dub 2019

@maminkapetula tak doufám, že ti atb zaberou a zbavíš se toho. Já to zkusím prodiskutovat na kožním, jestli to taky není můj případ :(

maminkapetula
autor
28. kvě 2019

@dodor
@mariannakaspa
Holky, odebírali mi kůži, tak čekám na výsledky, příští týden už budu snad vědět co přesně to je

blazena009
Odpověď byla odstraněná
Zobraz