Seboroická dermatitida. Je to nebo ne?

waloiss
28. lis 2019

Holky je to Seboroická dermatitida nebo ne? 🤔 jít k lékaři nebo ne? 🤔

neomenia
28. lis 2019

Je. Obvykle je to "pouze" kosmetická záležitost u mimin, spis v dospělosti to muze potrápit. U mimin to vetsinou odezni samo. Ale chceš li tomu pomoci, napust supiny na hlavě na cca 2 h slunečnicovým olejem a pak vycesat. Nebo si nech od lekare předepsat salicylovy olej.

waloiss
autor
28. lis 2019

@neomenia pred chvili jsem mu to namazala aviril olejickem. Predtim jsem mu to mazala mlekem od weledy ale jak je to z mesicku tak mu to zežloutlo a jde to vice videt nez normalne 🤔 dekuji moc za odpoved 🙂 prvni dite takze jsem vyjukana z kazde blbosti 😁

neomenia
28. lis 2019

@waloiss to je jasné, u druheho uz budes ostřílena🙂 neni zac.

kafr
28. lis 2019

@waloiss to tím nebude, seborea je do žluta normálně... Dcera to měla až do hněda, navíc neměla suché stroupky, ale mokvající a nešly dolů 🙄

petaska
28. lis 2019

Malý měl taky. Oleje to zhoršovaly, červenalo to po nich, svědilo... ale nám super pomohl speciální krém od Biodermy na "mléčnou krustu". Namaže se, nechá půl hodiny působit a opláchne se šamponem. Syn měl šupinek ve vlasech hodně, místy docela vrstvu, ale stačilo dvakrát a bylo to pryč. Je fakt, že cca po měsíci se mu začaly šupinky dělat zas, ale ne tolik a stačilo zas jednou umýt a pohoda.

waloiss
autor
28. lis 2019

@kafr no kdesi psali ze i lenienskou... no ta je mastna jako potvora a taky mu to mokvalo hodne, tak to slo stranou okamzite...
@petaska dekuji.. uvidime jak se to bude vyvijet a popr. Bych se na to zeptala v lekarne 🙂

kspp1
28. lis 2019

Nam tenkrat u dcery doporucila Mudr. olivovy olej, za 2x to bylo pryc.

leymea
28. lis 2019

@petaska od Biodermy jsem pouzila u syna kdyz mu byl vic jak rok. Najednou jsem si ve vlasech vsimla supinek, ale jak uz mel dlouhe a huste vlasy tak jsem mu tam nechtela patlat olej a koupila tu biodermu a hned to zabralo 2x jsem pouzila a bylo to pryc. Opravdu doporucuji 🙂

leymea
28. lis 2019

https://www.benu.cz/bioderma-abcderm-baby-squam...

Ale u Vas by mel stacit obycejny olejicek 😉

ajvetkap
28. lis 2019

Syn to měl taky. Pár dní po sobě před koupání jsme namazali olejíčkem (používali jsme Hipp). Nechali tak 20 minut působit a pak při koupání lehce vyčesávali dětským štětinkovým kartáčem na vlásky. Potom jsme umyli hlavičku (šampon Sebamed). Za pár dní to zmizelo 😊

shierly
29. lis 2019

Taky malej měl, rozlezlo se mu to na čelo a kořen nosu. Doktorka mi doporučila Bepanthen Sensiderm a za 3 dny to bylo pryč. Teď to má už jenom u vlasů, musím na tom zapracovat, ale postupně to mizí samo.

marketanova
4. pro 2019

Je to obvyklé, používáme biodermu.