Jsem pořád unavená, bolavá. Přestanu kojit

aneta15
31. led 2009

Ahoj ,
plně kojím a mám pocit, že se za chvíli rozpadnu, bolí mě klouby, záda,zuby, dělají se mi modřiny, poslední dobou jsem hrozně unavená, že mám pocit, že ráno nevstanu, spím 10 hodin denně, jím vitamíny, hodně ovoce, zeleniny hodně piju a sotva lezu...už jsem rozhodnutá, že přestanu kojit, ale je mi to líto, pak mě přepadne depka, že mám nějakou vážnou nemoc...prostě blázen 🙂 nemáte někdo podobnou zkušenost...třeba nějaký trik jak být svěží a kojící maminka

scharfinka
9. bře 2009

beru, mě to taky dělalo a až jsem přestala kojit je to najednou pryč, takže to tomu přisuzuju, já byla opravdu po všech tělesných stránkách vyčerpaná a zborcená, ale pokud máš nějaké pochybnosti nebo se Ti zdá něco v nepořádku, poraď se s mudrem, protože mimčo potřebuje taky zdravou maminku 😉

berunka
27. bře 2009

ahojky holky zlepsily se vam stavy vycerpanosti a unavy po zavedeni castecneho prikrmu?ze jste jen nekojily?me prijde ze tu unavu mam ve vlnach.jeden den bych mohla delat od rana do vecera a druhy jsem uplne mrtva.mate to taky tak?a co psychika holky?

dendisa
27. bře 2009

mi se zlepšil výrazně stav, když jsem přestala kojit - musela jsem odstavit naráz, dcera mi nedovolila snižovat dávku. Vydržela jsem to 16 měsíců, a pak odjela na 11 dní dovolenou. Malá si na kozu ani nevzpomněla! Začaly mi zase houstnout vlasy, uklidňuje se mi pleť. Unavená jsem pořád 😀.
Zhubla jsem na nějakých 50 kg (170 cm), což už se mi teda nelíbilo. A moje poprsí... tohle radši nebudu komentovat. Prostě troska.
Kojení je zdravé 😅

meleri
27. bře 2009

Dendiso,

tak to s tím hubnutím ti závidím...mě se to nehne a nehne..navíc jak se snažím sportovat tak jsem pak strašně unavená a mám míň mlíka...tak pak víc jím..a furt dokola...já bych chtěla kojit do roku a půl, tak jsem zvědavá jestli to zvládnu..

16 měsíců, to je krásné! snad se mi to taky podaří!

Berunko,

mám to taky tak! Jeden den jsem schopna uklidit, postarat se o malého, nakoupit + dlouhá procházka, a druhý den mě všecko bolí a jsem hotová...přitom když jsem byla bezdětná tak jsem stíhala daleko víc..tedy chodila jsem do práce plus úklid vaření a večer bazén, o víkendu jsem chodila po horách a pohoda...

tak nevím, je to tím kojením nebo celkově že se nevyspíme..

jinak s psychikou jsem na tom celkem fajn..spíš jak si vzpomenu na ty první tři měsíce těhotenství to bylo celkem drsné...

kokaka
27. bře 2009

přidávám se k odpovědi meleri, tak někdy fit a z toho úplně K.O., já jsem se ještě nevyspala za 9 měsíců, malá se pořád budí v noci a zabere jen kojení, pořád se odhodlávám jí prostě nedat, ale starší dcera se potřebuje vyspat do školy, tak to nějak odkládám, ale budu muset a nevymlouvat se, bolí mě kosti a vlasy mám šílené, ale jak píše dendisa-kojení je zdravé 🙂

holly1
27. bře 2009

tak já se taky přidám - únava, padání vlasů, bolest kolenou, někdy zápěstí, modřiny a hlavně jsem už opravdu kost a kůže. Byla jsem vždycky hubená, ale teď už je to úplná hrůza.

meleri
27. bře 2009

tý jo já se rozpadám zrovna dneska.. ☹ dneska nedám ani tu procházku, jsem totálně hotová..
ty kolena mě bolí jak čert..ale jo, kojení ženě prospívá.. 😀

marselina
27. bře 2009

i já se přidávám mám tři a půl měsíce po porodu,během těhujsem nabrala 19kg a ted už mám 15kg dole,jím docela dost(snídaně,sváča,oběd,sváča a večeře,žádná dietní ani zdravá jídla)nejvíc ale co mě děsí je kolik mi vypadává vlasů,za chvilku na té hlavě nebudu mít snad nic,načešu se a plný hřeben,tak když nemusím tak se ani nečešu a jen to prohrábnu 😀 😀 a prsa????jedním slovem Věšáky ☹ ☹ ☹

kamanka
27. bře 2009

Holky, holky🙂 Chtěly jsme ty broučky, tak to máme🙂 Já už taky někdy uvažuju o tom, že přestanu kojit, taky jsem se od porodu nevyspala a jít si lehnout přes den...na to jaksi čas není! Mně vlasy padaly brutálně, pak jsem si koupila jakýsi vitamíny a přestalo to. Vitamíny došly a není čas si je koupit 🙂 a vlasy padají zase! O pleti ani nemluvím, už týden vypadám jako 15-letá puberťačka🙂 A kila moc dolů nejdou...přibrala jsem 23kg a zbývá mi dát dolů 6-7kg. Myslela jsem, že to půjde rychleji...bohužel!

bohca77
27. bře 2009

Ahoj holky, pro me jsou taky bolesti kolen hrozne neprijemny, je to hruza, kdyz musim k malymu drepnout a zvednout ho treba z deky! To mam pocit, ze se snad ani nezvednu! Doufam, ze az za chvilku zacneme s prikrmama, tak se to zlepsi. Vlasy mne padaji uz skoro dva mesice, nevim, jak dlouho to jeste potrva, uz jsem se nechala i ostrihat, abych jim ulevila...Plet taky nic moc, zada taky boli, porad se odhodlavam do plavani, ale jsem porad unavena a nechce se mi, bohate mi staci prochazky s kocarkem.... 😒 jestli mate nejakej osvedcenej zivotabudic, sem s nim! 😉

marmark
27. bře 2009

pripajam sa do debaty, mne na vypadavanie vlasov pomohli tabletky panthenol 100, ale co robit s bolavymi zapestiami tot otazka. k mudr sa mi nechce, pokial nehori za patami 🙂 . my sa "cickujeme" 🙂 uz 9 mesiacov, aj to mam chut uz niekedy zavesit na klliniec, ale na druhej strane by mi to asi chybalo

boobinka
29. bře 2009

holky, da se rozkojit par mesicu po ukonceni laktace?
psala mi nadsene kamaradka, co si nechala schvalne zastavit laktaci, ze se opet rozkojila 😨
pri ze udelala blbost s ukoncenim laktace a ze touzila opet kojit, tak se snazila odstrikavat na prazdno, prikladat k prsu pomoci suplementoru a pry se rozkojila 😨
no ja valim oci... to se vazne da?
ja o mleko prisla postupne az se mi uplne vytratilo, snazila jsem se udelat pro to cokoliv od homeopatik, suplementor az po vsechny babske rady a prd ☹ tak me ta jeji nadsena zprava nastva.la 😠

ale presto se zeptam... opravdu to jde, nebo mela stesti?

many
30. bře 2009

boobinka - nevím,já kojím furt ,ale myslím si,že se to může stát 😉 třeba když kojím a chci si zvednout tvorbu,tak mu dám prso častěji a nebo odstříkávám a mlíčko se začne víc tvořit 😉 teda teď nepotřebuju ,ale dělala jsem to od 6 měsíců do 8 měsíců,když jsem kupovala nemléčnou kaši a dělala jí s mým mlíčkem 😉

many
30. bře 2009

jo a taky jsem to slyšela od jedné mamči,co ale nechtěla kojit a brala jakýsi prášky na zastavení,tak po nějaké době se jí začalo tvořit mlezivo asi,tak to popisovala a já radostí jééé tak to rozkoj a ona,že - jáá nechci 😒 a to dítě myslím ani půl roku nemělo 😒

many
30. bře 2009

jinak kolena a loky mě taky pěkně bolívají,beru furt Calibrum mami - jednu tabletu denně,ale měli by se brát dvě no 🙂 a vlasy mi přestaly brzo padat

many
30. bře 2009

kamanka - to už si zhubla dost a moc ti teda nezbylo,ještě není tak dlouho po porodě 😉

berunka
30. bře 2009

holky me ted taky silene zacaly padat vlasy,many od kdy ti prestaly padat?nevim jetli mam jit do nejakych vitaminu.nastesti mam hrivu opravdu solidni takze to zatim nepocituju ze bych plesatela 😀

many
30. bře 2009

no nepadaly mi dlouho,už si to nepamatuju,bych ti kecala 😒 však uvidíš,když budou padat dlouho a hodně,tak si skočíš na kožní a nebo do lékárny pro něco a bereš nějaký vitamíny pro kojící matky 😉

boobinka
30. bře 2009

ona si to nechala zastavit od lekare... kvuli postave... brala beznou HAK... a po peti mesicich se rozhodla, ze se rozkoji... nevim co ji k tomu primelo 😕 nemela mleko uz vubec a vcera mi psala jak se rozkojila, ale nepsala nic o tom, ze vysadila HAK, nemuze to tomu ditku ublizit?

Skoda,ze me se mleko vytracelo nedobrovolne ☹ a ten muj prdola je davno zvykly na lahev, takze ji obdivuji.
Jen me zajima, zda koji pri bezne HAK 😒

many
30. bře 2009

to se nesmí brát normální antikoncepce,ale nevím proč,to musí brát tu pro kojící 😉

muminek
30. bře 2009

Já mám injekce a chtěla jsem je zrušit a doktor mě říkal že při kojení je málo prášku který mě může napsat tak jsme to nechali zatím tak.

muminek
30. bře 2009

Berunko mě kolem toho třetího měsíce taky strašně začali padat vlasy tak jsem se ostříhala a pomohloto žádný vitamíny jsem nebrala a časem to odešlo jak to přišlo 🙂

berunka
30. bře 2009

ja jsem se nechala ostrihat asi mesic po porodu a beru Mamavit,tak uvidim jestli to nejak odezni samo.ono to asi budou castecne i nervy 😒

muminek
30. bře 2009

To je jedno k druhýmu švagrová je kadeřnice a říkala že to je normální. Já myslela že mě tam nic nezbyde jak moc mě padali. Tak neboj 🙂 To je Eliška takovej ďábel že máš nervý?

petot
19. kvě 2009

Milé dámy, čítam, že viaceré užívate aj vitamíny, a aj tak máte problémy. A predsa vám chcem navrhnúť ešte jednu vec: skúste PODSTATNE zvýšiť vitamín C. NAJMENEJ 500mg 3x denne. Tie multivitamínové prípravky totiž síce obsahujú "takmer všetko", ale zvyčajne v pomerne malých (minimálnych) množstvách, no a vitamínu C tam býva ŽALOSTNE málo, najmä pre tehotné a dojčiace matky. Dieťa totiž potrebuje veľa vitamínu C pre svoj rast, a popôrodné hojenie už vyčerpalo všetky zásoby.

Viete, aké sú príznaky SKORBUTU (kritického nedostatku vitamínu C)?
-malátnosť, únava
-bolesti a degenerácia kĺbov, ďasien
-až po hrkotanie pri pohybe
-vypadávanie zubov
-krvné podliatiny
-náchylnosť na infekcie.
-problémy so štítnou žľazou

JE VÁM TO POVEDOMÉ?

Skúste brať kvalitný (aspoň čiastočne prírodný) vitamín C, 500mg s každým hlavným jedlom, veľa piť, a vydržte aspoň po 2 týždne. Ak ste chudokrvné, tak doplňte aj železo. Potom dajte vedieť 😉
(kto trpí poruchou metabolizmu železa, mal by častejšie chodiť na kontroly, aby sa predišlo predávkovaniu železom)

petot
19. kvě 2009

Ešte niečo: mojej manželke zjavne chýbal aj vápnik, bolievali ju bedrá. Doslova som ju donútil jesť jogurtíky, pomohli 🙂

evulinkab
20. kvě 2009

no já jsem taky ten případ, kdy mě kojení celkem ničí 😒 Bolí mě kolena, zuby, záda, mám hroznou pleť a hlavně celkem dost hubnu!!!Než jsem otěhotněla, měla jsem 51kg na 170cm a v těhu jsem přibrala 12kg.Ted vážím 48kg a připadám si jak vyschlá troska.No hruuuuza.Nevím, jak dlouho ještě budu kojit, ale vzhledem k tomu, že je to pohodlné a malý pěkně prospívá, tak to hned tak nebude, každopádně těším se, až se moje tělo potom zase dostane do normálního stavu.

meleri
20. kvě 2009

jé vidím že staré dobré téma je zpátky..🙂

Petot,

děkuju. no některé příznaky mám, ale nevím jestli u mě jde o nedostatek vitamínu C. mě teda bolí kolena a jak píšeš ta bedra. ale když si jdu zaplavat nebo na kolo tak to přejde. jenže na sport nemám moc čas! :(

Evulinko,

to ti závidím že hubneš, já teda vůbec. ale jestli je to už moc, tak to chápu že to asi štve. zuby mě taky bolí..:(
navíc už mlíka nemám tolik jako dříve a tak jsem ráda, že jsem začla s příkrmy. malý sice nic moc nesní ale aspon je to začátek..🙂

akorát jedno mám furt v poho a to jsou vlasy.

garfie
21. kvě 2009

Miluju tuhle debatu, aspoň vím, že v tom nejsem sama 😀

popelka.miri
21. kvě 2009

Tak já se sice nerozpadám, ale zase mi víc padají vlasy, teď na jaře ještě víc 😖 , asi línám 😀 Taky víc "žeru" 😠 A zuby mě jeden čas taky hodně bolely, teď už ne, ale zas ty vlasy ☹