Kožní problém po porodu. Měl někdo?

esterak20
27. lis 2023

Zdravím chtěla bych vědět zda nějaká z vás měla kožní problémy po porodu ..a jestli je možný když jsem celý život neměla ekzém že by se po porodu ukázal

esterak20
autor
27. lis 2023
emamaira
27. lis 2023

Možné to je, mě se takhle rozjela rosacea...

esterak20
autor
27. lis 2023

@emamaira mě doktorka strašila že je to třeba svrab nebo ekzém že neví ale aby to byl svrab mi příjde blbost jsem v šestinedělí tak že nikam nechodím a jedině do obchodu a domů a nikdo jinej doma to nemá a ja peru atd každý den tak že mi to příjde divný zítra jdu na kožní ale furt to řesím nedá mi to spát

lencaa11
27. lis 2023

@esterak20 může to bejt reakce na druh jídla ,pití ,vitamíny ,prášek ,machadlo ,počasí zima ,léto atd ..syn to měl třeba po čokoládě ,a v zimě ..chce to vypozorovat tím že jste po porodu můžou to bejt skrze hormony a někdy se to objeví i když celý život nic

deny0309
28. lis 2023

Mě se asi týden po porodu udělal šílený ekzem na nártech,vypadalo to jako malé puchýřky a hrozně to svědilo...v životě jsem jinak ekzem neměla,ale manžel na to trpí,takže jsme věděli,která bije. Asi za týden to samo zmizelo. To tělo dostává při porodu zabrat 🤔

krisstina93
28. lis 2023

Muze byt, mě se po porodu rozjelo kde co, třeba intolerance laktozy, kterou sem před dětmi neměla. Změnila se mi struktura vlasů a kde co. Ekzem se mi zhoršuje ale třeba i teď díky počasí, jak je chladno.

miryp
28. lis 2023

Já celý život měla problém s lupy/seboreou, akné a zácpou. Nikdy mě nenapadlo za tím hledat alergii. Po prvním porodu se mi rozjely pylové alergie, po druhém porodu se přidaly potravinové, mimo jiné i ABKM. Když jsem byla nucena vynechat mléko, po čase jsem zjistila, že zmizelo akné, zlepšila se pokožka na hlavě a upravilo se vyprazdňování. Takže ano, změny související s těhotenstvím a porodem mohou být spouštěčem pro alergie...

terkezz
9. pro 2023

@esterak20 po porodu se mi rozjel nespíš dyshidroticky ekzém a do teď (2,5r po porodu) se mě to drží jak klíště:(