Málo železa půl roku po porodu. Může to být tak dlouho po porodu?

elis114
27. lis 2023

Ahoj holky mám dotaz jesi se to někomu z vás nestalo.. Jsem půl roku po porodu a byl mi udělán krevní obraz který nebyl moc v pořádku.. Málo barviva a malé červené krvinky aoe prý jich je dost.. Myslíte že takhle dlouho po porodu to může být opravdu tím železem předem dekuji

cilkat
27. lis 2023

Železo se obecně doplňuje dost mizerně a tudíž pomalu... v těhotenství bylo ok? Kolem porodu jsi nic s železem nebrala? Kojíš? ... nebereš třeba vápníkové doplňky? (vápník částečně blokuje vstřebávání železa, takže se nemají brát spolu). ... Jako ano, žekla bych, že nedostatek železa můžeš mít prakticky kdykoliv...

marble93
27. lis 2023

@elis114 ja rodila poprvé pred 6ti lety a od té doby mi ho nikdo není schopen doplnit :( beru porad prášky, ale jen co se trošku srovná,tak zase s MS odejde a jsem tam,kde jsem byla...

janule1940
28. lis 2023

Vřele doporucuji hovezi jatra!pro nekoho je tezke pozřít,ja nemam problém.sestre chtěli po porodu dávat zelezo infuzi,odmítla,jedla jatra a na konci sestinedeli měla vzorný krevní obraz.opravdu jsou extrémně bohata na hemove zelezo.