Máte někdo zkušenost s Dornovou metodou?

alcatko.j
18. únor 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost s Dornovou metodou, jestli někomu s něčím pomohla nebo ne a tak🙂
Díky. Pro ty, co nevědí o co jde:

Dornova metoda

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je např. rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené nehodami. Dornova metoda se provádí přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby. Metoda je bezbolestná. Vrácení obratlů na původní místo se provádí aktivním pohybem ošetřovaného. Terapeut vytváří protitlak na daný obratel, který se sám vrátí na přirozené místo. Počet aplikací Dornovy metody pro dosažení požadovaného stavu je individuální, již po dvou ošetřeních se může dostavit úleva. V těžkých případech se však požadovaný efekt může dostavit až za několik měsíců. K tomu, aby byly účinky trvalé, je nutné odstranit nesprávné pohybové návyky.
Dornova metoda je indikována při bolestech zad, kyčlí, kolen, u tenisového lokte, dále u lidí se skoliózou a rozdílnou délkou končetin. Může pomoci i u bolestí hlavy, střevních potížích, křečových žilách i u poruch koncentrace.
ornova metoda není masáž, ale je to velmi účinná metoda, která zbavuje bolesti zad a kloubů tím, že vrací obratle a klouby zpět do správné polohy.
Tato metoda srovnává rozdílnou délku dolních končetin, rovná rotace kyčelních kloubů, a tím i nohy, které mívají tvar do"O" a do "X", rovná páteř, a to jednotlivé obratle i skoliosu.
Odstraňuje tak bolesti spojené s nerovností páteře, srovnává kostrč a může tím přispět k otěhotnění, pomáhá při léčbě haluxů, může předejít operaci při výhřezu ploténky atd. Často se stává, že pacientům po provedení Dornovy metody ustanou potíže se žaludkem, astmatem, mravenčení v končetinách apod. Je to proto, že posunuté obratle brání správné inervaci vnitřních orgánů.

Po srovnání posunutých obratlů často přejdou migrény, bolesti ramen a jiné potíže, které klasická medicína léčí léky proti bolesti

Účinnost Dornovy metody je velmi vysoká, vyžaduje však aktivní účast pacienta. Díky tomu si lépe uvědomujeme, že naše zdraví je v našich rukou.

radka.m.
18. únor 2011

ahoj,já jsem navštěvovala fyzioterapeuta,ale jestli to byla zrovna tato metoda,to teda fakt nevím,nicméně mi nic stejně nepomohlo a ted jsem od října už po operaci a v plném invalidním důchodu 😒

antiope
19. únor 2011

@alcatko.j Chodím na fyzioterapii docela pravidelně. Moje fyzioterapeutka používá různé terapeutické techniky, které já asi sotva popíšu, ale myslím, že zrovna Dornovu metodu na mě použila při mém posledním bloku na přechodu hrudní a bederní páteře. Zvedala jsem syna a bylo to hned 😖 Pomocí této metody mi vrátila pěkně obratel na své místo, úleva velká i když ještě tak dva dny jsem záda cítila, ty nervy mají, ale sakra paměť 😠 . Varovala mě, že za 2 až 3 dny se to může vrátit a bude potřeba opakování, ale nebylo třeba.
Jak, ale píšeš ve svém úvodním příspěvku, tak není to jen o odstranění akutních potížích, "pracujeme" taky na tom, jak měl celou "narovnat" A to znamená spoustu domácích úkolů - cvičení na hrudní páteř, krční páteř, aktivace břišních svalů atd. No snažím se, i když ne vždy mám čisté svědomí 😅 Ale nechci dopadnout jako moje máma, která kvůli bolesti zad si nezajde ani do divadla, nejede na zahraniční dovolenou kvůli dlouhé cestě, apod. protože nevydrží tak dlouho sedět ☹

chaarleene
19. únor 2011

@alcatko.j já jsem jednou chodila k masérce, která tuhle metodu dělala... jednou mi nějak mávala s nohama a zjistila, že mám jednu kratší, tak mi tu druhou nějak zatlačovala víc do kyčle 😀 opačně to prý nejde (chtěla jsem tu kratší natáhnout) ☹ 😝 už je to pár let, moc si to nepamatuju, neměla jsem pocit, že bych měla problémy, takže ani nemůžu říct, že by to nějak pomohlo 😅 teď mě bolí záda pořád, ale to je způsobený něčím úplně jiným 😀

draga
19. únor 2011

@alcatko.j alčí moje kamarádka z práce má teď 14 holku a ona cvičí gymnastiku na vrcholové úrovni, a právě jí byla doporučena tato forma rehabka kvůli skolioze, byla tam už 2x myslím...musela podepsat takový formulář, kde byly nějaké věci k dodržování (jako necvičit, nějak dodržovta klidový režim... apod.) můžu se jí zeptat jak to probíhá teď...ale když tam přišli prvně tak si jí prohlédla, a dokonce prohlídla i tu mojí kamarádku 🙂 zjistila, že nějak mají natažené nohy při spaní apod...

anatanka
11. led 2012

Uchylila jsme se k ni, protoze uz jsem rezignovala na klasickou medicinu. Mne konkretne tedy nepomohla - tedy alespon ne tak, abych to pocitila. Ale nezavrhuju ji, nevyresi vse. Kazdopadne verim, ze urcite veci ovlivni, zalezi na problemu.